Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Turniej pilki noznej 01W niedzielę 23 stycznia 2022 roku na hali sportowej odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Reska. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: młodzik młodszy i trampkarz młodszy. Wszystkie spotkania rozgrywane były systemem każdy z każdym, czas gry 12 minut. Nasi zawodnicy w obu kategoriach wiekowych zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

W roczniku młodszym wystawiliśmy dwie drużyny: „białą” i „czarną”. Oba zespoły rozegrały po 5 spotkań z drużynami: Arkonii Szczecin, Fasse Szczecin, Kotwicy Kołobrzeg, AP Gryf Kamień Pomorski oraz spotkanie między sobą. Nasi piłkarze zagrali dobry football, wykazali się wysoką skutecznością, a przede wszystkim wolą walki i chęcią zwycięstwa. Drużyna „biała” zajęła VI miejsce, a drużyna „czarna” sprawiła sobie i kibicom wielką niespodziankę stając na najwyższym stopniu podium. Sukces cieszy tym bardziej, iż do turnieju przystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie, gdyż wielu zawodników objęto kwarantanną.

Ostatecznie wielki sukces osiągnęliśmy również w grupie starszej, w której również wystawiliśmy dwie drużyny: „białą” i „czarną”. Drużyna „biała” zajęła piąte miejsce, natomiast zespół „czarny” dzięki doskonałej grze już w przedostatniej kolejce zapewnił sobie I miejsce. Był to bardzo dobry mecz, w którym mimo straconej pierwszej bramki potrafiliśmy pokonać drużynę Żaków Szczecin aż 4:1. To zwycięstwo zapewniło nam wygraną w turnieju – nasi zawodnicy z dumą mogli unieść w górę puchar zwycięstwa.

Niezmiernie cieszą nas również nagrody indywidualne. Nasi zawodnicy otrzymali aż 3 wyróżnienia indywidualne: w grupie młodszej – najlepszym bramkarzem został Nataniel Badura, a najlepszym strzelcem – Fabio Mętel (6 bramek). Natomiast w grupie starszej z tytułu króla strzelców cieszył się Tomek Pochwała, który zdobył 7 bramek.

Wszystkie mecze pokazały różny poziom wyszkolenia młodych zawodników ale wszyscy grali z olbrzymim zaangażowaniem przy fantastycznym dopingu rodziców i kibiców.
Udział w turniejach daje dzieciom nie tylko radość, ale jest dla nich również cennym, sportowym doświadczeniem – niezależnie od wyniku zawodów i miejsca, które na nich zajmą.