Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzisiaj tj. 31 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Łobzie dotarła informacja, że złożony wniosek na realizację inwestycji polegającej na utworzeniu Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Resku, został pozytywnie rozpatrzony.

Warto dodać, że jest to jeden z czterech projektów z całej Polski zatwierdzony przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Razem z Powiatem Łobeskim dofinansowanie otrzymają Gmina Walce, Gmina Łomazy i Powiat Łęczyński.

Całkiem niedawno, bo 4 września br. na sesji Rady Miejskiej w Resku, Renata Kulik - starosta łobeski poinformowała radnych o swoim pomyśle i zamiarze stworzenia takiego centrum w Resku.

Dlaczego w Resku?

Na terenie szpitala znajduje się budynek po oddziale dziecięcym, który spełnia wymagania i zostanie dostosowany do warunków określonych w projekcie, aby mógł służyć osobom dorosłym ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

 

Powiat Łobeski na realizację zadania w ramach programu „Centra Opiekuńczo-Mieszkalne”, otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 748 379,03 zł . Planowany okres realizacji zadania obejmuje lata 2020-2021.

fot. Budynek dawnego oddziału pediatrycznego na terenie szpitala w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x