Portal Resko24.pl - Menu boczne

AKTUALNOŚCI

konkurs makulaturaPodczas trwania XVIII edycji konkursu „Zbierając makulaturę chronisz lasy” zebrano ponad 37 ton makulatury. To kolejny spektakularny wynik!

Odzyskując makulaturę pomagamy chronić lasy, ponieważ przyczyniamy się do oszczędności energii, jak też zmniejszamy ilość odpadów, które trafiają na wysypiska śmieci. Wyprodukowanie jednej tony papieru wymaga ścięcia kilkunastu drzew. Każda tona makulatury to niejako zachowanie tych drzew w lesie.

Konkursowy zbiór makulatury prowadzony był w roku szkolnym 2023-2024. Dzieci wspierane przez wychowawców i rodziców w konkursowej rywalizacji jak zwykle nie zawiodły. Do 20 maja 2024 roku do Nadleśnictwa Resko wpłynęły 23 zgłoszenia potwierdzające zbiórkę. Łączna ilość uczestników konkursu wyniosła 399 osób, które zebrały w sumie 37 668 kg papieru.

Dni Olimpijczyka Lobez 2024 034Wielkie święto wszystkich sportowców, działaczy, a przede wszystkim naszych wspaniałych Olimpijczyków. W czasie uroczystości Wojewódzkich Dni Olimpijczyka w Łobzie wyróżniono również mieszkańców Reska.

Pan Jan Michalczyszyn – mieszkaniec Reska, znany działacz sportowy i społeczny w  całym Powiecie Łobeskim otrzymał srebrną odznakę. Brązową odznakę otrzymali: Dariusz Siemasz - dyrektor Zespołu Szkół w Resku i Roman Gojlik - nauczycielowi wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Resku. Srebrną odznaką została wyróżniona Justyna Grankowska - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Resku.

Swoje I Kółko Olimpijskie zdobyła Lena Znajewska – biegaczka w klubie „Mokasyn Płoty”, uczennica Zespołu Szkół w Resku, Medalistka Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Szczecin 2023, III klasa sportowa na 100 i 300 m.

Pierwszy dzień Wojewódzkich Dni Olimpijczyka

Po spotkaniu Olimpijczyków z władzami powiatu, delegacje rozjechały się po gminach powiatu łobeskiego, aby uczestniczyć w imprezach towarzyszących.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonali Edward Arys Starosta Łobeski, Piotr Ćwikła Burmistrz Łobza oraz Stanisław Kopeć Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej.
W wydarzeniu uczestniczyli również Paweł Marek Wicestarosta, Tomasz Sobolewski Zastępca Burmistrza Łobza, Krzysztof Gwóźdź Burmistrz Węgorzyna, Mariusz Sira Wójt Gminy Radowo Małe, Przewodniczący Rady Powiatu w Łobzie Ryszard Sola, Członkowie Zarządu Powiatu w Łobzie w osobach Krystyna Bogucka oraz Józef Drozdowski, Danuta Mielcarek Zastępca Burmistrza Reska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łobzie Henryk Stankiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Radowo Małe Grzegorz Woźniak, Członkowie Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej w osobach Jerzego Goclika, Kazimierza Lipińskiego, Radni Rady Powiatu w Łobzie oraz Radni Miejscy z terenu gmin naszego powiatu a przede wszystkim wspaniali olimpijczycy w osobach: Henryk Wawrowski, Marian Tałaj, Róża Data - Ptak, Ryszard Burak, Janusz Brzozowski, Janusz Olszewski i Ryszard Chybiński, Wojciech Matusiak, Mirosław Kowalewski, Żaneta Papierska oraz Krzysztof Pierwieniecki .

Dziś obchodzimy niezwykłe święto, o którym nie może zapomnieć żaden syn ani córka. Szczególnie dziś warto podziękować mamie za trud wychowania, za wszystkie starania, zwyczajnie za to, że mamą jest.

Jeżeli jesteście daleko – koniecznie zadzwońcie do swojej mamy, a najlepiej wpadnijcie z odwiedzinami i spędźcie razem kilka chwil. Święto obchodzone jest jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Jego data zależy od kraju, w którym jest świętowane – co ciekawe – tylko w Polsce obchodzimy je 26. maja.

Jak podają źródła – początki święta sięgać mogą nawet czasów starożytnych Rzymian i Greków, w których to matki jako boginie, symbole płodności, urodzaju otaczano wyjątkowym kultem. W Polsce Dzień Matki obchodzono przed wojną i przetrwało do dziś właśnie w dniu 26. maja.

Karate Resko 2024 009W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Resku dzieci miały swoje święto. Festyn rodzinny i turniej Karate ,, POMORZE CUP " W zawodach wystartowało 102 zawodników z 9 klubów.

Sędziom głównym zawodów był sensei Paweł Falko, sędziom technicznym sensei Piotr Kos. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Resko Arkadiusz Czerwiński, Starostwo Powiatowe w Łobzie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Klub Karate Kyokushin Resko reprezentowało 5 zawodników - Adrian Święcicki, Filip Łukasik, Aleksander Dusza, Michał Łukasik, Antek Karbowski.

Miejsca na podium wywalczyli - Aleksander Dusza - 1 miejsce , złoty medal w kumite 8/9 lat, Filip Łukasik - 2 miejsce, srebrny medal w kumite 14/15 lat, 2 miejsce Michał Łukasik - 2 miejsce ,srebrny medal, Adrian Święcicki - 3 miejsce , brązowy medal, tuż za podium uplasował się Antek Karbowski. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, jesteście wielcy. Zaangażowanie, ambicje, charakter i wola walki pozwala wierzyć że praca z Wami jest przyjemności i że idziemy do przodu robiąc duże kroki. Podziękowanie dla instruktora Szymona Duszy za ogromny wkład w wytrenowaniu naszych sempai.

Pomoc motorowerzyscie 2024 003We wtorek (21.05) w lesie, pomiędzy miejscowościami Krosino - Rusinowo, odnaleziono motorowerzystę, który potrzebował pilnej pomocy. Zaalarmowano służby ratownicze. 

Do tego zdarzenia doszło około godz. 15, jako pierwszy na miejsce dotarł patrol Policji z Reska. Jak nam się udało ustalić, samo dotarcie do poszkodowanego było trudne, ze względu na to, że poszkodowany poruszał się drogą przeznaczoną wyłącznie do prac leśnych, prowadzonych przy zrywce drzewa. 

- Motorowerzysta prawdopodobnie z powodu problemów zdrowotnych, zatrzymał się na poboczu, a następnie stracił przytomność. Został znaleziony przez jednego z mieszkańców Mołstowa. Policjanci udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej przed przyjazdem ZRM, zadysponowano na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak w związku z poprawą stanu zdrowia 80 - letniego mieszkańca gminy Resko, podjęto decyzje o przewiezieniu drogą lądowa do szpitala - poinformował nas p.o Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie st. sierż. Szymon Martula.

Zespół Ratownictwa Medycznego z Reska, przetransportował mężczyznę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gryficach.

Resko Starogard 2024 04Dziś (20.05) około godz. 16.40, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 152 Resko - Starogard, doszło do zderzenia samochodu osobowego z sarną. W zdarzeniu uczestniczył również drugi pojazd.

 W miejsce zdarzenia zadysponowano wszystkie służby, dwa zastępy Straży Pożarnej z JRG Łobez, jeden zastęp OSP Resko, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Jak się okazało na miejscu, kierujący samochodem osobowym marki Nissan Micra uderzył w sarnę. Kierująca drugim autem marki Skoda, próbując uniknąć kolizji wpadło do przydrożnego rowu. Szczęśliwie nikt nie doznał poważnych obrażeń i nie potrzebował transportu do szpitala.

Plakat Dni Olimpijczyka Lobez2Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka w tym roku odbędą się w Łobzie w Powiat Łobeski .

Wydarzenie jest okazją do prezentacji wartości ruchu olimpijskiego, polskich tradycji olimpijskich, polskich olimpijczyków i paralimpijczyków, oraz odznaczenia zasłużonych dla sportu w naszym powiecie.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym Programem Obchodów, które odbędą się 23 - 24 maja 2024 r. na terenie 5 gmin naszego powiatu, a także w Hali Sportowo - Widowiskowej w Łobzie.

Rok 2024 ustanowiony został rokiem polskich olimpijczyków. Program dwudniowych łobeskich uroczystości jest zatem bardzo bogaty. Główne wydarzenia zaplanowano na piątek, 24 maja na godzinę 11. Rozpocznie je defilada, która wprowadzi uczestników wydarzenia. Po oficjalnych przemówieniach zaproszonych gości oraz prezentacji olimpijczyków i paralimpijczyków, odbędzie się ceremoniał olimpijski. Następnie wręczone zostaną Medale PKOL, Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego oraz Kółka Olimpijskie. Nie zabraknie również występów artystycznych, w tym Młodzieżowej Orkiestry Dętej. W czwartek, 23 maja, w godzinach 11-14 olimpijczycy wezmą udział w spotkaniach z młodzieżą w trakcie zmagań sportowych w poszczególnych gminach powiatu łobeskiego, a wieczorem – o godzinie 18 – uczestniczyć będą w dedykowanym im specjalnym koncercie oraz wręczą nagrody w konkursach powiatowych.

Sukcesy Karatekow z Reska 02Mistrzostwa Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego oraz turniej towarzyszący Bitwa Pod Legnicą. W tej prestiżowej imprezie karate, która odbyła się 18.05.2024 w Legnicy, udział wzięło 270 zawodników - 31 ośrodków karate kontaktowego - 12 organizacji.

W tym ważnym wydarzeniu nie zabrakło zawodników klubu Karate Kyokushin Resko. Do zawodów zgłoszeni zostali : Michał Pniewski, Mateusz Nikołajuk, Adrian Świecicki, Filip Łukasik, Aleksander Dusza. Po bardzo dobrych i emocjonujących startach naszym reprezentantom udało się wywalczyć miejsca medalowe.

Złoto - Michał Pniewski - kumite seniorzy - 80 kg.
Złoto - Aleksander Dusza - kumite 8/9 lat + 35 kg.
Srebro - Filip Łukasik - kumite 14/15 lat +70 kg.

Niestety pomimo swojego bardzo dobrego występu, notabene rewelacyjne walki, w starciu o 3 miejsce Adrian Święcicki musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Jeszcze 5 sekund przed końcem Adi wygrywał walkę, niestety chwila nieuwagi zakończyła marzenia o medalu. Ale taki jest sport.

Turniej Karate Resko 2024 01Dnia 25.05.2024 w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku odbędzie się 11 edycja turnieju Karate Kyokushin.

Organizatorem wydarzenia jest klub Karate Kyokushin Resko.

W tym samym czasie na terenach Zespołu Szkół odbędzie się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany wspólnie przez Zespół Szkół w Resku oraz klubem Karate Kyokushin Resko. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x