Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

WSSE Szczecin poinformowała o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem w regionie. W województwie zachodniopomorskim mamy obecnie 40 przypadki koronawirusa. To w większości mieszkańcy Szczecina i powiatu koszalińskiego.

O godz. 20 zostaliśmy poinformowani o kolejnych sześciu nowych przypadkach koronawirusa w województwie zachodniopomorskim. To pięć osób z powiatu koszalińskiego. Szósty przypadek dotyczy mężczyzny w średnim wieku z powiatu stargardzkiego. Koronawirusa potwierdzono także u pierwszego dziecka w województwie zachodniopomorskim.

Jak informuje sanepid, stan wszystkich jest na tyle dobry, że nie wymagają hospitalizacji. Przebywają w izolacji domowej. Łącznie w Zachodniopomorskiem jest 40 przypadków koronawirusa. Jedna osoba zmarła, a jedna została wyleczona.

 

Bardzo dobre wiadomości ze Szczecinie. Pierwszy pacjent z koronawirusem został wyleczony! To mężczyzna, który od trzech tygodni przebywał w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie. Został dziś wypisany do domu. - Wykonany dziś test w kierunku SARS-CoV-2 dał wynik ujemny, a dobry stan starszego mężczyzny pozwolił na wypis ze szpitala. W takiej sytuacji pacjent będzie przebywał jeszcze w izolacji domowej przez 14 dni. Po 10 dniach wykonany zostanie ostateczny test w kierunku SARS-CoV-2 - wyjaśnia Natalia Andruczyk, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek wieczorem, że zakażenie w Polsce potwierdzono dotąd u 1389 osób, 16 z nich zmarło.


Raport WSSE Szczecin z godz. 18.00, wtedy były to 34 zachorowania:

Resko24.pl/WSSE Szczecin

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x