Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

WSSE Szczecin poinformowała o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem w regionie. W województwie zachodniopomorskim mamy obecnie 40 przypadki koronawirusa. To w większości mieszkańcy Szczecina i powiatu koszalińskiego.

O godz. 20 zostaliśmy poinformowani o kolejnych sześciu nowych przypadkach koronawirusa w województwie zachodniopomorskim. To pięć osób z powiatu koszalińskiego. Szósty przypadek dotyczy mężczyzny w średnim wieku z powiatu stargardzkiego. Koronawirusa potwierdzono także u pierwszego dziecka w województwie zachodniopomorskim.

Jak informuje sanepid, stan wszystkich jest na tyle dobry, że nie wymagają hospitalizacji. Przebywają w izolacji domowej. Łącznie w Zachodniopomorskiem jest 40 przypadków koronawirusa. Jedna osoba zmarła, a jedna została wyleczona.

 

Bardzo dobre wiadomości ze Szczecinie. Pierwszy pacjent z koronawirusem został wyleczony! To mężczyzna, który od trzech tygodni przebywał w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie. Został dziś wypisany do domu. - Wykonany dziś test w kierunku SARS-CoV-2 dał wynik ujemny, a dobry stan starszego mężczyzny pozwolił na wypis ze szpitala. W takiej sytuacji pacjent będzie przebywał jeszcze w izolacji domowej przez 14 dni. Po 10 dniach wykonany zostanie ostateczny test w kierunku SARS-CoV-2 - wyjaśnia Natalia Andruczyk, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek wieczorem, że zakażenie w Polsce potwierdzono dotąd u 1389 osób, 16 z nich zmarło.


Raport WSSE Szczecin z godz. 18.00, wtedy były to 34 zachorowania:

Resko24.pl/WSSE Szczecin

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x