Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzisiaj na łamach naszego portalu, pojawił się komunikat o możliwości odbierania darmowych maseczek ochronnych w Resku. W związku z ostatnimi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, zainteresowanie maseczkami jest bardzo duże.

Maseczki były dzisiaj wydawane w Gminnym Centrum Aktywności Lokalnej w Resku. Przez kilka godzin, rozdano ponad 570 masek, uszytych przez wolontariuszki z grupy "Resko Maskuje"!

W związku z tym pojawia się apel, aby z tych darmowych zasobów korzystać rozsądnie. Maseczki powinny trafiać głównie do osób, które faktycznie nie są w stanie zorganizować sobie tej podstawowej formy ochrony, np. do najstarszych mieszkańców naszej gminy.

Należy pamiętać, że maseczki uszyte przez grupę z Reska, trafiają również do służb ratowniczych, policji, personelu szpitali, którzy jak wiadomo działają na pierwszej linii  "koronawirusowego frontu" i generują bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu środki. 

Pojawia się również apel o wparcie grupy. Odbierając darmowe maski, w zamian (w tym samym okienku), można zostawić materiały do ich produkcji. Jak sygnalizują wolontariuszki  grupy "Resko Maskuje", siły i chęci są, ale potrzebny jest materiał (gładka bawełna), gumka, nici, igły do maszyn. Rzeczy które na bieżąco, są wykorzystywane do produkcji masek ochronnych.


Przypomnijmy! W dniach 14 - 17 kwietnia 2020 r. w godzinach 09.00 - 14.00 w siedzibie Gminnego Centrum Aktywności Lokalnej (budynek obok Przychodni przy ul. M.Cassino) Mieszkańcy Gminy Resko mogą odbierać bezpłatne maseczki ochronne wielokrotnego użytku.

Grupa "Resko Maskuje": https://www.facebook.com/groups/1145868042427018/

Resko24.pl, Grupa "Resko Maskuje"

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x