Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś Dzień Strażaka, święto ustanowione w dniu wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana. 4 maja jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę.

Codziennie narażacie swoje życie, by ratować nasze. W Dniu Strażaka przyjmijcie wyrazy szacunku i podziękowania za trud i poświęcenie oraz najlepsze życzenia od redakcji i czytelników Portalu Resko24.pl. Niech moc Świętego Floriana zawsze będzie z Wami!

Strażacy pełnią służbę każdego dnia, o każdej porze roku. Przez całą dobę dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego kraju, powiatu i gminy. Jest to trudna służba, ale dająca wiele satysfakcji jak deklarują sami druhowie z OSP Resko.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku 

Jednostka OSP Resko działa od 1946 r., w przyszłym roku przypada okrągła 55 rocznica działalności naszej jednostki. Obecnie OSP Resko skupia 25 czynnych druhów i działa w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym (KSRG).

Od kilkunastu lat obchody strażackiego święta połączone były z promocją oficerską oraz wręczaniem odznaczeń i awansów. W tym roku większość zaplanowanych obchodów święta nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa.

Własnie ze względów bezpieczeństwa, w bardzo uszczuplonej formie, zaplanowano na dziś uroczystą mszę święta w kościele w Radowie Małym. Msza święta rozpocznie się o godz. 18.00. Wewnątrz kościoła będzie mogło przebywać tylko 17 osób. W uroczystości będzie uczestniczył m.in. Komendant Wojewódzki PSP w Szczecinie mł. bryg. Jarosław Tomczyk oraz Kapelan Wojewódzki strażaków PSP mł. bryg. ks. Ryszard Szczygieł.


W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Święto zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry'ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru, jak robią to strażacy na całym świecie.

fot. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x