Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Początek września nie zawiódł grzybiarzy. W okolicznych lasach pojawiły się co roku wyczekiwane grzyby: podgrzybki, prawdziwki, koźlarze, kanie, a nawet rydze. Nadleśnictwo Resko zaprasza na jesienne spotkanie z przyrodą i ogłasza konkurs dla wszystkich miejscowych miłośników grzybobrania pod nazwą „Znajdź olbrzyma!"

Do konkursu może przystąpić każdy grzybiarz, który swoim zdaniem znalazł największy okaz grzyba – liczą się wszystkie popularne gatunki jadalne oprócz grzybów blaszkowych i oczywiście tych pod ochroną, których nie należy zbierać.

Zebrany egzemplarz należy okazać w siedzibie Nadleśnictwa przy ul. Chopina 12 w Resku celem dokonania pomiaru i pamiątkowego zdjęcia lub przesłać wyraźną fotografię gatunku z udokumentowanym pomiarem (np. centymetrem krawieckim) elektronicznie na adres e-mail ewa.simonowicz@szczecin.lasy.gov.pl. Do klasyfikacji będzie liczyć się suma obwodu kapelusza i długości trzonka w mm.

 

Konkurs trwa od 10 września do 30 października br.

Zwycięzca otrzyma nagrodę!

Zanim ruszysz na poszukiwania olbrzymów, koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu, z którego dowiesz się o wszystkich szczegółach!

Podczas grzybobrania pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa i „leśnym savoir-vivre”.

Powodzenia!

REGULAMIN

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x