Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś (23.12.2020r.) Starosta Łobeska Renata Kulik wraz z sekretarz Urzędu Miejskiego w Łobzie Magdaleną Chmurą przekazały w ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie mł. insp. Leszka Nowaka specjalistyczne urządzenie ALERE DDS 2, służące do pomiaru stężenia narkotyków w ślinie- potocznie mówiąc narkotester.

Alkohol to nie jedyna substancja, po której spożyciu nie wolno wsiadać za kierownicę samochodu. Niestety są osoby, które decydują się prowadzić pojazd po narkotykach. Dotychczasowa procedura podejmowana przez policjantów wobec osoby, u której istniało podejrzenie, że prowadzi pojazd w stanie po użyciu narkotyków polegała na zatrzymywaniu takiego kierowcy, przewożeniu go do punktu poboru krwi a następnie wysyłania takich próbek do laboratorium. Generowało to nawet kilkutygodniowy czas oczekiwania na wyniki a co za tym idzie ewentualne wszczęcie procedury wobec kierującego - aż do dziś.

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie, Starosta Łobeska Renata Kulik wraz z sekretarz Urzędu Miejskiego przekazały w ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie mł. insp. Leszka Nowak urządzenie ALERE DDS 2. Jest to specjalistyczne urządzenie służące do otrzymywania wyniku z obecności narkotyków w ślinie już w ciągu kilku minut.

 

Dzięki temu urządzeniu policjanci będą mogli zwiększyć ilość badanych kierowców, nie po czasu na takie formalności jak przewożenie każdej podejrzanej osoby do punktu poboru krwi. Urządzenie te posiada przenośną drukarkę, zatem wynik badania będzie drukowany jeszcze w trakcie kontroli drogowej. Z pewnością usprawni to pracę policji i wyeliminuje nieodpowiedzialnych kierowców z dróg naszego powiatu.

Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla Nas najważniejsze. Dzięki współpracy oraz wsparciu finansowym samorządów naszego powiatu jesteśmy w stanie unowocześniać posiadany przez nas sprzęt i wyposażenie.

Resko24.pl/KPP Łobez

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x