Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Resku udzielili pomocy przedmedycznej kobiecie, która podczas zakupów przedświątecznych straciła przytomność .

23 grudnia dzielnicowi z Komisariatu Policji w Resku patrolując miasto, zauważyli przed jednym ze sklepów dwie kobiety przytrzymujące inną kobietę, siedzącą na schodach. Po podjęciu czynności okazało się, że to klientka sklepu, która w trakcie zakupów źle się poczuła. Kobiety wyszły na zewnątrz, by ta zaczerpnęła świeżego powietrza oraz wezwały na miejsce pogotowie ratunkowe.

Z uwagi na to, że kobiety przed przyjazdem policji czekały już blisko 10 minut na karetkę pogotowia ratunkowego a stan kobiety nie poprawiał się, oraz traciła świadomość policjanci wezwali na miejsce straż pożarną dysponującą zestawem do tlenoterapii oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Po przyjeździe zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej i zastosowaniu tlenoterapii, stan kobiety poprawił się na tyle, że nie wymagała ona dalszej pomocy ze strony zespołu Ratownictwa Medycznego.

Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego to jeden z priorytetów służby policjanta. Funkcjonariusze w takiej sytuacji działają bez wahania i zbędnej zwłoki.

Resko24.pl/KPP Łobez

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x