Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Temat powstania żłobka w Resku pojawiał się już kilkakrotnie w naszym portalu. Wiadomo, że w sytuacji kiedy obydwoje rodziców pracuje, dostępność placówki oferującej opiekę żłobkową jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy kolejne zapytania od naszych Czytelników.

- W ubiegłym roku były informacje mówiące o planach otworzenia żłobka w Resku. Czy Redakcja może się czegoś więcej dowiedzieć? Czy gmina planuje otwarcie żłobka? Z moich informacji wynika, że nie jedna matka chciałaby skorzystać z miejsca w żłobku, aby móc wrócić do pracy. Aby dziecko zostało przyjęte do przedszkola musi mieć 2,5 roku, a to już jest strasznie długa przerwa w pracy - czytamy w przesłanej korespondencji.

Być może, żłobek powstanie do końca 2022 roku

W ramach realizacji zadań w zakresie I etapu projektu pn.; „Przystosowanie budynku Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku w celu świadczenia usług w zakresie opieki żłobkowej”, w dniu 29 grudnia 2020 roku podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych - drogowych tj. parkingu, zatoki dla autobusów, utwardzenie terenu dojazdowego do żłobka, oświetlenie i ogrodzenie terenu oraz montaż wiaty na wózki.

 

Termin wykonania w/w robót do 29 października 2021 roku, całość realizacji w/w zadania - do grudnia 2022 r.

Danuta Mielcarek, Urząd Miejski w Resku

Resko24.pl, fot. ilustracyjne - archiwum Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x