Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

logo muzeum reskoNa łamach naszego portalu informowaliśmy Państwa o inicjatywie powstania muzeum w naszym mieście. Dziś muzeum może pochwalić się swoim logo, a wkrótce zostaną podjęte kolejne istotne kroki dotyczące realizacji tego projektu.

W listopadzie 2019 roku, opublikowaliśmy artykuł: Koncepcja powstania muzeum w Resku [OBEJRZYJ]. Warto powrócić do tej publikacji.

Obecnie muzeum istnieje wykazie muzeów na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako Muzeum Ziemi Reskiej w Resku (w organizacji). W związku z tym podjęte zostały pierwsze działania, a mianowicie projekt logo placówki, który zostanie zaprezentowany oficjalnie po raz pierwszy na konferencji „Gdańskie i pomorskie muzealnictwo oraz historiografia po 1945 r.” w dniach 14-16 kwietnia 2021 r.

Ostatecznie jeszcze nie podjęto decyzji, w sprawie lokalizacji naszego muzeum. Założeniem organizatorów jest, aby muzeum, po przygotowaniu stałej kolekcji, istniało w formie wirtualnej, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.

Logo Muzeum Ziemi Reskiej:

logo muzeum resko

Resko24.pl, mat. graficzne Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x