Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców z terenu gminy Resko, była wydawana w ramach rządowego "Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020". Centrum Usług Społecznych zorganizowało punkt odbioru żywności w Resku, w ubiegłych latach trzeba było jeździć do Koszalina i Orla.

Wiosną tego roku, punkt wydawania żywności uruchomiono na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku. Dzięki temu, jeszcze więcej rodzin mogło skorzystać z tej formy pomocy.

- W sumie w tym roku, z pomocy żywnościowej skorzystało około 300 rodzin. Wydano ponad 33 tony żywności, dla około 800 osób z terenu gminy Resko. W ubiegłym roku, żywność odebrało około 500 osób. Jak widać, utworzenie punktu odbioru żywności w Resku spowodowało, że ta forma pomocy była bardziej dostępna dla mieszkańców naszej gminy. Jeszcze w tym roku będziemy prowadzili zapisy na kolejną pomoc żywnościową. Głównym warunkiem uzyskania takiej pomocy jest kryterium dochodowe, obecnie dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać 1161,60 zł - powiedziała Elżbieta Lipkowicz, koordynator indywidualnych planów usług społecznych CUS w Resku.

Aby otrzymać pomoc żywnościową należy zgłosić się do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania ośrodka, w przypadku gminy Resko jest to Centrum Usług Społecznych.

Więcej informacji na stronie internetowej: cus.resko.pl, lub telefonicznie w godzinach pracy CUS: 537 836 506.

Osoby potrzebujące otrzymują artykuły: warzywne i owocowe, skrobiowe, mleczne, mięsne, a także cukier i olej. Osoby potrzebujące mogą także skorzystać z bezpłatnych szkoleń lub warsztatów dotyczących m.in. przygotowywania posiłków, dietetyki oraz zdrowego odżywiania, sprawnego zarządzania budżetem domowym, zapobiegania marnowaniu żywności w celu zwiększenia samodzielności i włączenia społecznego.


Podziękowania dla OSP Resko

Centrum Usług Społecznych w Resku, pragnie bardzo podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej z Reska, za pomoc w tegorocznej dystrybucji żywności.

Resko24.pl/CUS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x