Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Lpr w Resku 01Dziś (26.12.2021r.), w Resku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystko za sprawą wypadku komunikacyjnego, który miał miejsce nieopodal miejscowości Rusinowo, gm. Świdwin.

Około godz. 16, Ochotnicza Straż Pożarna w Resku została zaalarmowana do zabezpieczenia lądowiska na Stadionie Miejskim w Resku. Właśnie tam lądował zespół LPR, który został zadysponowany do wypadku komunikacyjnego w miejscowości Rusinowo. Na drodze Berkanowo - Rusinowo w zdarzeniu komunikacyjnym ucierpiały 3 osoby. Jak udało nam się ustalić, samochód osobowy uderzył bokiem w drzewo, poszkodowani w wypadku byli zakleszczeni w aucie. Do miejsca zdarzenia zadysponowano Zespoły Ratownictwa Medycznego, zastępy Straży Pożarnej, Policję oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W związku z tym zdarzeniem, zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował w Resku na płycie stadionu miejskiego, czyli w miejscu wyznaczonym do lądowania w warunkach ograniczonej widoczności. Jeden z zastępów OSP Resko przetransportował załogę LPR bezpośrednio do miejsca zdarzenia na drodze Berkanowo - Rusinowo.

W wypadku ucierpiały 3 osoby w wieku 20-26 lat, wszyscy z urazami mięśniowo - kostnymi trafili do szpitala. Kierująca pojazdem kobieta, z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana do szpitala śmigłowcem.

Materiał Czytelników Resko24.pl:

 

Informacja PSP Świdwin:

 

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x