Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

burda stadionWczoraj na stadionie miejskim w Resku, rozegrano mecz o Mistrzostwo Ligi Okręgowej ZZPN pomiędzy drużynami Mewa Resko i Sparta Gryfice. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, niestety nastrój wśród kibiców stawał się coraz bardziej nerwowy.

W czasie meczu sędzia musiał przerywać spotkanie, m.in. z powodu pirotechniki która została rzucona na płytę boiska. Jeden z kibiców gości, musiał opuścić obiekt Mewy Resko. Ostatecznie, wczorajszy mecz zakończył się remisem 5:5.

- Już wcześniej docierały do nas sygnały, że kibice Sparty Gryfice szykują się na boiskową rozróbę w Resku. Oczywiście nie zignorowałem tych sygnałów i odpowiednio wcześniej kontaktowałem się policją, informując, że szykuje się nam spotkanie o podwyższonym ryzyku. Zresztą o bezpieczeństwo na boisku musi zadbać organizator, stąd to normalna procedura. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powitać naszych gości z odpowiednim szacunkiem. Jednocześnie prosiliśmy, aby zachować zdrową sportową atmosferę na trybunach. Niestety, zaraz po zakończeniu meczu, nagromadzone emocje eksplodowały i doszło do bójki pomiędzy kibicami - poinformował nas Oktawiusz Jeż, prezes LKS Mewa Resko.

Zaraz po zakończeniu spotkania, właściwie już poza bramą stadionu, doszło do ostrego konfliktu pomiędzy kibicami. W sumie w bójce uczestniczyło kilkadziesiąt osób, zachowania kibiców były bardzo agresywne. Właśnie w tym momencie, musiały interweniować 2 patrole policji z Reska. Ich zdecydowana postawa, szybko ostudziła waleczne zapędy kibiców. Po chwili do Reska dojechały kolejne patrole z terenu całego powiatu. W sumie na miejscu było 6 radiowozów.

Najaktywniejsi uczestnicy bójki zostali wylegitymowani oraz skierowano przeciwko nim wnioski do sądu, za zakłócanie spokoju lub porządku publicznego. Jedna osoba doznała na tyle poważnych obrażeń ciała, że została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Aktualizacja 25.04.2022r.

- Do zakłócenia prawa doszło po zakończeniu meczu, agresorami byli kibice z przeciwnej drużyny z Gryfic. Agresorzy zostali wylegitymowani, wobec tych osób zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w kierunku popełnionych przez nich wykroczeń z art. 51. KW - zakłócenie porządku publicznego, art. 141. KW - używanie słów nieprzyzwoitych, art. 65 a. KW - niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. Wobec tych osób zostały wszczęte czynności wyjaśniające i skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Łobzie - poinformowała nas kom. Magdalena Rymszewicz, oficer prasowy KPP Łobez.

burda stadion

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x