Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

poscig reskoDo zdarzenia doszło w nocy, kierujący osobowym VW, mieszkaniec gminy Resko, nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Mundurowi podjęli pościg.

- W dniu 23 lutego ok. godz. 23:35 w Resku, na ul. W. Polskiego, 40 letni mieszkaniec gminy Resko, kierując pojazdem marki VW Touran nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pomimo wydania polecenia przez uprawnionego policjanta przy użyciu sygnałów świetlno - dźwiękowych, nadal kontynuował jazdę. Mężczyzna jednak został zatrzymany, kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości - poinformował nas p.o Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie st. sierż. Szymon Martula.

Jak nam się udało ustalić, kierowca na widok policjantów początkowo zwolnił, jednak po chwili znacznie przyspieszył i zaczął szybko się oddalać. Policjanci ruszyli za uciekinierem, po dość długim pościgu ulicami miasta mężczyzna ostatecznie zatrzymał pojazd. Jak się okazało 40 - latek miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Kierowca odpowie przed Sądem za popełnienie przestępstwa, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

poscig resko

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x