Pin It

W gminie Resko, odbyła się niecodzienna uroczystość. Pani Malwina Mucha z miejscowości Piaski obchodziła 111 urodziny!

111 lat to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się niemal nie do osiągnięcia. Dostojna Jubilatka osiągnęła wiek, o którym wszyscy marzymy i którego życzymy sobie nawzajem w szczególnie uroczystych chwilach.

Pani Malwina przeżyła cały wiek polskiej historii, była świadkiem wielu przemian ustrojowych i społecznych. Jej życie to skarbnica wiedzy i doświadczeń z której czerpać mogą młodsze pokolenia. Urodziła się 10 marca 1908 roku w miejscowości Cieciejki na Białorusi w zaborze rosyjskim. Tam przeżyła obie wojny.

W 1945 r. z mężem Augustynem przyjechała na Ziemie Zachodnie. Pani Malwina i jej mąż Augustyn osiedlili się w Lubieniu Dolnym, gm. Resko. Przez większość życia prowadzili gospodarstwo rolne. Mąż zmarł w 1976 roku. Solenizantka doczekała się licznej rodziny. Oprócz 6 dzieci, ma 20 wnuków, 29 prawnuków i 13 praprawnuków!

Szanownej Jubilatce wizytę złożyli, burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, przewodniczący Rady Miejskiej w Resku Jan Czaban oraz pani Renata Kulik - Starosta Łobeski i Krzysztof Gwóźdź - Wicestarosta składając najserdeczniejsze życzenia.

Oprócz życzeń, gratulacji, kwiatów i upominków Malwina Mucha otrzymała wspaniały tort, a na nim imponująca liczba 111.

Pani Malwino 200 lat!

 

Resko24.pl, fot. Urząd Miejski w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x