Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj (03.07) odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw przy ul. Długiej w Resku. Oprócz oficjalnej części, przewidziano również atrakcje dla dzieci.

Około godz. 13 uroczystość rozpoczął Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska. Podsumowując całą inwestycję w swojej wypowiedzi, bardzo wyraźnie podkreślał dobrą współpracę ze Stowarzyszeniem "Współistnienie" z Łobza. W listopadzie 2017 roku, Urząd Miejski w Resku podpisał umowę na przebudowę placu zabaw ze Stowarzyszeniem „Współistnienie” z Łobza. W wyniku realizacji operacji pn.: „Przebudowa istniejącego placu zabaw w mieście Resko”, projekt zakładał stworzenie atrakcyjnego, bezpiecznego i nowoczesnego miejsca rekreacji, aktywnego wypoczynku, kreatywnej zabawy oraz sportu. W sumie inwestycja pochłonęła ponad 350 tys. zł, z czego 300 tys. złotych dofinansowania pochodziło z Lokalnej Grupy Działania z Łobza, pozostałą kwotę dołożyło Stowarzyszenie "Współistnienie" z Łobza. Spoglądając dzisiaj na efekt końcowy całej inwestycji, z całą pewnością można stwierdzić, że wszystkie założenia zostały zrealizowane.

- Naszą siedzibę przenieśliśmy do Łobza, okazuje się, że sercem nadal jesteśmy z Reskiem (...) Cieszę się niezmiernie, że ta inwestycja została ukończona i chciałbym podziękować pracownikom gminy, którzy nas wspierali w tym wszystkim, p. Patrycji  (Patrycja Wypijewska, specjalista ds. inwestycji i budownictwa gminy Resko - dop. red.) i p. Tomaszowi ( Tomasz Szpak z wydziału Inwestycji i Budownictwa Urzędu Miejskiego w Resku - dop. red) - powiedział Łukasz Wójcicki, dyrektor Stowarzyszenia "Współistnienie" - więcej informacji w naszej relacji filmowej.

To nie jest pierwszy projekt realizowany pod wspólnym szyldem na terenie gminy Resko. Wcześniej przy zaangażowaniu stowarzyszenia otworzono "Warsztaty Terapii Zajęciowej" w Łabuniu Wielkim, obecnie realizowany projekt to "Gminne Centrum Aktywności Lokalnej" w Resku. W uroczystości uczestniczyli również radni Rady Miejskiej w Resku oraz mieszkańcy Reska. Symboliczną wstęgę przecięli: Maria Paprocka-Wall, prezes Stowarzyszenia "Współistnienie", Łukasz Wójcicki, dyrektor Stowarzyszenia "Współistnienie" oraz Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska. Poświęcenia nowego obiektu dokonał ks. Marian Kaptur, proboszcz miejscowej parafii. Po części oficjalnej rozpoczęły się animacje dla dzieci, m.in. wspólne gry i zabawy, malowanie twarzy i puszczanie baniek.

Trzeba wspomnieć, że przed dzisiejszą uroczystością zdołano usunąć wszystkie usterki o których wcześniej informowaliśmy. Na placu zabaw została już zainstalowana kamera. Być może monitoring pozwoli uchronić ten obiekt przed dewastacją i będzie on służył dzieciom przez długie lata.

Obiekt przed modernizacją

Obiekt po modernizacji

Relacja filmowa:

Fotorelacja:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x