Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Co prawda nie myją w niej skąpo odziane panie, ale i tak jest wyjątkowa. Samochodowa myjnia bezdotykowa Otomyjnia przy ulicy Chopina w Resku, jako jedyna w mieście, ma na wyposażeniu nowoczesny natrysk pianowy. Można już z niej korzystać, bo niedawno została otwarta.

Myjnia z pozoru jest taka jak każde inne. Z pozoru, bo od pozostałych w okolicy odróżnia ją to, że w niej zaczyna się myć auta od natrysku pianowego.

– To specjalna miękka piana, która osadza się na karoserii i wchodzi w reakcję z brudem. Pozwala więc na dokładniejsze usunięcie nieczystości na lakierze. Po jej nałożeniu należy czekać około półtorej minuty, po czym przystępujemy do normalnej procedury mycia samochodu – mówi Marcin Szyntor, właściciel myjni.

Dlatego w Otomyjnia mycie auta należy zacząć od wrzucenia do automatu monety jedno - lub dwuzłotowej. – Dopiero potem możemy wrzucić np. pięć złotych lub inną kwotę. Generalnie koszt umycia samochodu przy pomocy natrysku pianowego jest większy raptem o 1 lub 2 złote od zwykłego – dodaje Marcin Szyntor.

Dla formalności przypomnijmy, że po „nakryciu” samochodu pianą myjemy go mikroproszkiem, potem spłukujemy czystą wodą, a następnie woskujemy na gorąco ochronnym lakierem i nabłyszczamy wodą zdemineralizowaną.

– Piana leci z lancy spryskującej, a reszta, czyli woda, lakier ochronny i woda zdemineralizowana z drugiej lancy. Przypominam o tym, bo zdarzali się tacy kierowcy, którzy myśleli, że wszystko leci z jednego pistoletu i sądzili, że jest jakiś defekt sprzętu. Nic z tych rzeczy – uspokaja właściciel. Wjeżdżając na samoobsługową myjnię bezdotykową Otomyjnia (ulica Chopina – przy stacji paliw) już niedługo będzie można także skorzystać z odkurzacza. Gdyby zabrakło monet, nasi Klienci mogą skorzystać z  tzw. „rozmieniarki” pieniędzy.

Zapraszamy serdecznie!

Bezdotykowa myjnia samochodowa "TOR-MAR" Marcin Szytnor.

Resko, ul. Chopina 15

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x