Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Nowy, ocieplony budynek, estetyczne pokoje odpoczynku dla zespołów ratownictwa medycznego, punkt apteczny, serwerownia i garaż dla 3 ambulansów z myjnią – tak teraz wygląda nowa siedziba filii WSPR w Łobzie. W środę, 18 września, odbyło się jej oficjalne otwarcie.

W Łobzie przez całą dobę stacjonują dwa zespoły ratownictwa medycznego – jeden podstawowy i jeden specjalistyczny. W ciągu roku wyjeżdżają oni do pacjentów ok. 5 tysięcy razy. Do tej pory ratownicy i lekarze z filii WSPR w Łobzie oczekiwali na wezwania w starym, zniszczonym, wymagającym ciągłych remontów budynku. Karetki na wyjazd oczekiwały pod gołym niebem, co wydłużało czas dojazdu do pacjenta w mroźne, zimowe dni. Najpierw trzeba było ambulans odśnieżyć, zeskrobać szron z szyb i dopiero można było ruszać na interwencję. Teraz wreszcie gotowa jest nowa siedziba filii WSPR w Łobzie przy ul. Waryńskiego 1A. W środę, 18 września odbyło się jej oficjalne otwarcie. Przecięcia wstęgi przed wejściem do nowego budynku dokonali dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Roman Pałka, marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, pani poseł Magdalena Kochan i radny województwa zachodniopomorskiego Artur Łącki.

Nowa siedziba filii WSPR w Łobzie to lepsze warunki dla zespołów ratownictwa medycznego, ale przede wszystkim szybsze dotarcie do pacjentów – mówi Roman Pałka, dyrektor WSPR w Szczecinie. – Teraz stacjonujące tu ambulanse będą od razu gotowe do wyjazdu, co skróci czas oczekiwania na karetkę nawet o 3-4 minuty, a w przypadku ratowania ludzkiego życia liczy się każda sekunda.

- Jestem dumny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, jej funkcjonowania i realizacji kolejnych inwestycji – mówił podczas oficjalnego otwarcia filii WSPR w Łobzie marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz. – Cieszę się, że ratownicy medyczni i lekarze pracujący w filii WSPR w Łobzie będą teraz mogli w tak komfortowych warunkach oczekiwać na wezwania, jednocześnie życzę aby tych wezwań było jak najmniej. Wierzę, że dyrektorowi WSPR uda się zrealizować kolejne plany inwestycyjne, szczególnie te dotyczące budowy nowych siedzib w Szczecinie. Będziemy nad tym wspólnie pracować.

Nowa filia WSPR w Łobzie to parterowy, przestronny budynek. Na powierzchni ponad 370 metrów kwadratowych znaleźć tu można m.in. 3 pokoje odpoczynku dla zespołów ratownictwa medycznego, pokój czuwania z aneksem kuchennym, szatnię, pomieszczenia gospodarcze, serwerownię, toalety, pokoje biurowe, archiwum, punkt apteczny, pomieszczenie do mycia sprzętu medycznego oraz pomieszczenie na odpady medyczne. Nie brakuje garażu, który pomieści 3 ambulanse oraz myjni. Inwestycję realizowano w dwóch etapach: pierwszy trwał od marca do sierpnia 2018 roku i zakładał wybudowanie garażu oraz myjni. W drugim etapie powstał budynek, w którym znalazły się pomieszczenia dla ratowników i lekarzy oraz część administracyjna. Budowa tego etapu trwała od października 2018 roku do września 2019 roku. Inwestycja była finansowana w całości ze środków własnych WSPR w Szczecinie i pochłonęła ponad 1,9 mln zł. Za projekt odpowiada spółka MOTIW z Kamienia Pomorskiego. Prace budowlane zrealizowało Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Sebastian Chełmikowski.

Uroczyste otwarcie:

Nowa baza ratowników:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x