Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kolejna, gwałtowna wichura z silnymi opadami deszczu przetoczyła się nad gminą Resko. Podobnie sytuacja przedstawiała się w całym powiecie łobeskim oraz woj. zachodniopomorskim. W Resku, spadający konar uszkodził samochód.

Nagłe załamanie pogody zaczęło się około godz. 13, jednostki straży pożarnej interweniowały jednocześnie w kilku miejscach powiatu łobeskiego, m.in. w Karnicach drzewo spadło na kościół. Obecnie na brak zajęcia, na pewno nie narzekają pracownicy pogotowia energetycznego.

Ochotnicy z Reska pierwszą interwencje odnotowali na drodze Łabuń Wielki - Modlimowo, tam na drogę spadło drzewo. Na ul. Kopernika w Resku, tuż przy Szkole Podstawowej, na drogę przewróciło się drzewo, zrywając linie energetyczne. Spadający konar drzewa, uszkodził parkujący w tym miejscu samochód. Szczęśliwie nikt w tym czasie tam nie przebywał.

Przy ul. Polnej, na skraju parku, wiatr pochylił drzewa w kierunku alejki. Zagrożenie zostało już usunięte przez zastęp OSP Resko. Drzewa zalegają również na drodze Starogard - Stara Dobrzyca.

Teraz wiatr się już uspokoił i przestało padać.

Komunikat Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie:

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem na terenie woj. zachodniopomorskiego w powiatach białogardzki, choszczeński, drawski, goleniowski, gryfiński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki, Szczecin,szczecinecki, świdwiński, wałecki

Ważność od godz. 10:00 dnia 30.09.2019 do godz. 20:00 dnia 30.09.2019

Przebieg Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h,
w porywach do 90 km/h z północnego-zachodu i zachodu. Ryzyko 30% wystąpienia porywów do
100 km/h.

Stopień zagrożenia – 1 w skali 3-stopniowej.

Ulica Polna w Resku:

Początek załamania pogody w Resku:

Interwencje OSP Radowo Małe:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x