Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

25-26 października 2019 w Metropolitalnej Hali Sportowej w Porto Vila do Conde w Portugalii odbyły się 33 Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem ponad 350 zawodników reprezentujących 26 krajów, walczących w 46 kategoriach wagowych kumite oraz kata.

Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent EKF/KWF Antonio Pinero oraz przedstawiciel Urzędu Miasta. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu EKF/WKF: Wiceprezydent Hristo Traykov, Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak, Skarbnik Lars Hoguist i Członek Mauricio Alvarada. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, a obsługę komputerową realizował shihan Robert Wajgelt trener oraz szkoleniowiec Kadry Polskiej, obowiązki lekarza pełnił dr hab. n. med. Krzysztof Mawlichanów - lekarz Kadry Polskiej.

W pierwszym dniu odbyły się kategorie kumite 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat z podziałem na kategorie wagowe oraz wszystkie kategorie kata. W drugim dniu odbyły się kategorie kumite w kategoriach seniorów kobiet i mężczyzn oraz kumite oldboy. W ramach imprez towarzyszących 25 października rano przed Mistrzostwami odbył się Międzynarodowy kurs sędziów z udziałem ponad 70 uczestników a wieczorem Walne Zgromadzenie EKF z udziałem 19 Reprezentantów krajów. Przewodniczącym zebrania był shihan A. Pinero a Sekretarzem shihan A. Drewniak. Zatwierdzono 4 sprawozdania i program działania na następny rok zawierający 34 Mistrzostwa Europy w Sieradzu - maj 2020 oraz Mistrzostwa Świata w Krakowie - listopad 2020. Zatwierdzono uchwałę, że jednoosobowo Reprezentant kraju będzie zgłaszał udział zawodników do ME. Od przyszłego roku zgłoszenia zawodników będą na platformie cyfrowej, a Reprezentanci krajów otrzymają kody dostępu. Ponadto zatwierdzono Reprezentantów Białorusi, Francji oraz Serbii.
26 października wieczorem odbyła się uroczysta Sayonara dla dorosłych .

Organizatorem Mistrzostw była Portugalska Federacja Kyokushin kierowana przez shihan Antonio Pereira 6 dan, któremu powierzono funkcję osoby odpowiedzialnej za Amerykę Południową.

Reprezentacja Polski uczestniczyła w Mistrzostwach Europy w 13 osobowym składzie seniorów w oparciu o fundusze Polskiego Związku Karate oraz dodatkowo uczestniczyło kilkudziesięciu zawodników reprezentantów Kadry Polskiej w oparciu o fundusze klubowe - łącznie Kadra Polski liczyła około 80 zawodników. W kategorii drużynowej Polska wywalczyła pierwsze miejsce w kategoriach młodzieżowych, natomiast w kategorii senior wywalczyliśmy trzecie miejsce. W reprezentacji Polski wystartował zawodnik naszego klubu Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko Szymon Dusza, reprezentował on nasz kraj w konkurencji kumite oraz kata.

Po wielu emocjonujących walkach w kategorii junior młodszy 14-15 lat +75KG w walce o strefę medalową ( po niezbyt szczęśliwym losowaniu) Szymon musiał uznać wyższość zawodnika z Armenii - który w końcowej fazie okazał się najlepszy w danej kategorii zdobywając tym samym złoty medal oraz tytuł Mistrza Europy. Nasz zawodnik ostatecznie uplasował się na 5 miejscu w konkurencji kumite oraz 8 miejscu w konkurencji kata. Szymonowi możemy pogratulować udanego startu. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, dlatego pomimo uplasowania się poza strefą medalową jesteśmy dumni z naszego zawodnika. Po rocznej przerwie z powodu kontuzji Szymon wraca do wysokiej formy. Mistrzostwa Europy pokazały nad jakimi formami musimy popracować i gdzie popełniamy błędy. Opiekunem podczas całego wyjazdu jak i aklimatyzacji oraz sekundantem podczas zawodów naszego zawodnika był prezes klubu Dariusz Dusza. Szkoleniowcem i trenerem jest Sensei Cezary Banasiak 3 Dan. Przed nami masa pracy i przygotowania do zbliżającego się niebawem Pucharu Polski.

Składamy podziękowania dla Gminy Resko za pomoc finansową w starcie zawodnika na Mistrzostwach oraz osobom przygotowującym Szymona do startu w ostatnich miesiącach : Shihan Andrzej Drewniak, Shihan Robert Wajgelt, Sensei Beata Wajgelt, Sensei Dawid Macyszyn oraz trenerowi Sensei Cezary Banasiak 3 Dan.

Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x