Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Kto ty jesteś – Polak mały
Jestem przedszkolakiem,
lat niewiele mam o Święcie Niepodległości opowiem Wam”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Dlatego też 8 listopada w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku odbył się uroczysty poranek z okazji Narodowego Święta Niepodległości .Wszystkie dzieci tego ważnego dnia ubrane były odświętnie, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Gospodarzem uroczystości były grupy „Kłapouszków ” i „ Żabek „pod kierunkiem nauczycielek K. Kaczor i K. Celińskiej.

 

Wychowankowie zaprezentowali uroczystą inscenizację z okazji święta narodowego. Dumnie odśpiewały hymn Polski . Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Dużą atrakcją okazała się pieśń patriotyczna „ Serce w plecaku” w wykonaniu wszystkich pracowników przedszkola oraz film „ Polskie Symbole Narodowe” wyświetlony na dużym ekranie. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „ Małych Polaków”.

K.K, C.K

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x