Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W ostatnich latach bardzo wiele uwagi zajmuje ekologia, dbanie o środowisko, selektywne zbieranie śmieci, itp. A tu „ perła w koronie”, dzikie wysypisko śmieci w Resku na ul. Stodólnej - alarmuje Czytelniczka!

- Jak widać na załączonych zdjęciach w to miejsce wywożone jest dosłownie wszystko : gruz budowlany, meble, materace, plastiki samochodowe ,opony ,armatury, resztki sprzętów RTV, kosiarki i dużo, dużo innych śmieci. Dziwi tylko, że ludzie wywożący tam te śmieci, mając transport, nie wywiozą tego na PSZOK znajdujący się przy oczyszczalni ścieków - też bezpłatnie. Na wsiach raz do roku jest organizowany wywóz materiałów wielkogabarytowych, który jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Może w mieście Resku też należałoby zorganizować takie zbiórki i wywózki, np. z podziałem na ulice.

- Tak jest we wszystkich większych miastach. Być może wtedy uniknęlibyśmy takich obrazków. Tymczasem problem pozostaje w gestii gminy Resko. Miejmy nadzieję, że to dzikie wysypisko zostanie jak najszybciej zlikwidowane , a teren odpowiednio zabezpieczony przed ponownym magazynowaniem odpadów, z których wiele będzie się rozkładać dziesiątki a może i setki lat - czytamy w nadesłanej korespondencji.

 

W sierpniu br. zajmowaliśmy się tematem zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Jak się okazuje w Resku taka zbiórka nie jest prowadzona.

Więcej informacji w artykule: http://www.resko24.pl/aktualnosci/2718-informacja-dotyczaca-odpadow-wielkogabarytowych.html

Resko24.pl, fot. Czytelniczka

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Kaśka
+3 # Kaśka 2019-11-23 20:50
Byłam tam dzisiaj,w sobotę.Faktycznie widok jest zatrważający.Gdzie jest Gmina?Nie jeżdżą, nie widzą, nie czytają Resko24 .Nic się nie stało.Zrobi się samo!!!!
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x