Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Ostatnio informowaliśmy, że spółka lekarska "COR" z końcem roku kończy swoją działalność, ale jej nazwa nie znika, a spółkę razem z nazwą przejmuje nowy właściciel. To dobra informacja, bo pacjenci będą mieli mniejsze problemy w okresie przejściowym, czyli zaraz po Nowym Roku.

Jak nas poinformował Ariel Szczotok, przedstawiciel nowej spółki, udało się nam porozumieć w kwestii przejęcia spółki "COR" w Resku.

Po pierwszych ustaleniach już wiadomo, że w Resku będzie pracowało dwoje nowych, młodych lekarzy rodzinnych (w tym pediatra) którzy zamieszkają na terenie naszej gminy. Cały dotychczasowy personel pielęgniarski, nadal będzie kontynuował swoją pracę w nowej spółce. Chęć współpracy zadeklarowali również lekarze z Reska, którzy obecnie przyjmują swoich pacjentów w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Nowa spółka "COR" rusza po Nowym Roku

Od 2 stycznia 2020 roku, czyli od momentu pojawienia się nowego właściciela spółki "COR", pacjenci nie powinni się spotkać z jakimikolwiek utrudnieniami. Jedyne co na pewno trzeba będzie zrobić, to złożyć deklaracje do nowych lekarzy. Fizycznie, cała dokumentacja chorobowa, nadal pozostanie w budynku obecnej przychodni, to na pewno będzie sporym ułatwieniem dla nowej spółki, ale przede wszystkim dla pacjentów z terenu gminy Resko. Warto przypomnieć, że z usług przychodni w Resku korzysta ponad 6 tys. osób.

Pojawia się również sporo nowych pomysłów organizacyjnych, które mają usprawnić i unowocześnić działalność przychodni, na początku chcemy odseparować dzieci zdrowe od tych chorych przy punkcie szczepień. Chcemy zwiększyć możliwości diagnostyczne w przychodni. Nasz personel na pewno przejdzie szereg szkoleń - słyszymy w dalszej rozmowie z Arielem Szczotokiem.

 

Czy w Resku wybudują nową przychodnię?

Obecnie przychodnia mieści się w wysłużonym i przestarzałym budynku przy ul. Monte Cassino w Resku. Oprócz przychodni działa tam Ośrodek Pomocy Społecznej (OPS). Pomimo wielu nowych pomysłów i planów, ciężko będzie w tym gmachu zorganizować nowoczesną i w pełni funkcjonalną przychodnię. W grudniu 2018 roku, radny Andrzej Nowak, podczas sesji przedstawił swój pomysł na konieczność budowy nowej przychodni w Resku, wtedy określał tę sprawę jako pilną: http://www.resko24.pl/aktualnosci/2444-budowa-nowej-przychodni-i-uporzadkowanie-parkow-gminnych-wolne-wnioski-radnych-zobacz.html. Pomysł jednak nie wzbudził szczególnego entuzjazmu wśród pozostałych radnych oraz burmistrza Reska. Dzisiaj można powiedzieć, że były to plany prorocze.

Jak się okazuje, pomysł radnego Nowaka przetrwał, co prawda w zmienionej formie, bo budowę miałby sfinansować zewnętrzny inwestor, a nie gmina Resko jak zakładał radny. Nowa przychodnia miałaby powstać na trenie gminnej działki - obecny "ryneczek" przy ul. Szczecińskiej. Gmina Resko ogłosi przetarg i będzie szukała inwestora, który wybuduje przychodnię, a następnie wydzierżawi ją na potrzeby Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Resku. Dzięki temu "nowy COR", mógłby działać w nowoczesnym budynku spełniającym wszystkie obecne wymogi w tym zakresie.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Katarzyna.....
+3 # Katarzyna..... 2019-11-29 16:10
Nie ma to jak kilku radnych się udziela a reszta radnych tylko siedzi i czeka na przetrwanie aż zapłacą za sesję bo tylko po to tam siedzą nawet nie próbują prowadzić jaki kolwiek dialog moim zdaniem to Ci co siedzą bo siedzą nie powinni mieć zapłacone za sesję bo to jest chore na tylu radnych trzech próbuje cokolwiek poruszyć na sesji a reszta ziewa je ciasteczka i bierze kasę za nic
Zgłoś administratorowi
Łuk
+6 # Łuk 2019-11-30 13:37
Dwóch nowych lekarzy zagwarantowanych a po Internecie rozsyłane ogłoszenia o rekrutacji?
Coś tu się nie spina...
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x