Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto.

Tego szczególnego dnia dzieci z grupy „ Kłapouszków” przybyły do Przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Zasiadły one na specjalnie przygotowanym miejscu dla misiaczków, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń.


W tym roku do wspólnej zabawy zaprosiliśmy Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej w Resku z opiekunem p. Renatą Gajdzis.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Uczniowie przeczytali przedszkolakom opowiadanie o przygodach Kubusia Puchatka. Kolejnym punktem spotkania była degustacja miodu w kąciku „Słodkie, małe co nie co”. – przysmaku misiów. Sprawdzone zostały także umiejętności manualne w pracy plastyczno - technicznej „W krainie pluszowego niedźwiadka”.


Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia starszym kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
K.K

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x