Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kilkakrotnie informowaliśmy o remoncie świetlicy oraz budowie chodnika w Łabuniu Wielkim. Jak się okazuje część mieszkańców nie miała dostępu do wodociągu, wkrótce ten problem zostanie rozwiązany.

Chodnik już wybudowany

Właśnie zakończyła się budowa dalszej części chodnika, przy wyjeździe w stronę Modlimowa. Inwestycja została zrealizowana ze środków Starostwa Powiatowego w Łobzie. Przypomnijmy, że w styczniu br. w Łabuniu Wielkim wybudowano 650 metrów chodnika za ponad 200 tys. złotych. Można powiedzieć, że ten obecny etap prac jest zakończeniem wcześniej rozpoczętej inwestycji. Wykonawcą prac była firma "DROKON" ze Świdwina.

Jak podkreśla radny Andrzej Nowak, wykonawca wywiązał się ze swoich zadań wzorowo, chodnik został wykonany z należytą starannością i w krótkim czasie. Ta inwestycja na pewno poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Dzisiaj z całą pewnością mogę powiedzieć, że zaniedbywany przez wiele lat Łabuń Wielki znowu żyje i pięknieje - dopowiada radny Nowak.

Rozbudowa wodociągu

Kolejna inwestycja, tym razem gminna, to rozbudowa wodociągu realizowana przez spółkę WiK z Reska. Jak się okazuje, nie wszyscy mieszkańcy Łabunia Wielkiego mają dostęp do wodociągu. Wiele rodzin nadal korzysta z przydomowych studni, które w okresie letnim stają się niewydolne i brakuje wody. Aby zażegnać te problemy, niezbędna była budowa nowej nitki wodociągu.

 

Nowa świetlica

Kończy się remont świetlicy wiejskiej. Budynek który przez wiele lat stał zaniedbany, dzisiaj po gruntownym, remoncie wygląda jak nowo wybudowany. Gmina Resko uzyskała na ten cel ponad 60 procentowe dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).  Remont świetlicy pochłonął ponad 700 tys. złotych. Przypomnijmy, że oprócz Łabunia Wielkiego z takiego dofinansowania skorzystały świetlice, które powstały w Dorowie oraz Starogardzie. 

Świetlica w Łabuniu Wielkim zostanie otwarta jeszcze w tym roku. Jak nas dzisiaj poinformował Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska - obecnie spełniane są wszelkie wymogi formalne, sporo czasu zajęło załatwienie przyłącza gazowego. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania, to będzie chyba najładniejsza świetlica na trenie naszej gminy - dopowiada  burmistrz Czerwiński.

Remont świetlicy wykonała spółka ZUBiK z Reska.

Niefortunny zakręt

Jadąc w kierunku Modlimowa, w samym Łabuniu Wielkim trafiamy na niebezpieczny, ostry zakręt. Kierowcy jadący od Reska i od strony Modlimowa mają bardzo mocno ograniczoną widoczność. Wszystko przez stojący tuż przy zakręcie zrujnowany budynek mieszkalny. Drogi które przebiegają przez Łabuń Wielki, są drogami powiatowymi. Dlatego Starostwo Powiatowe w Łobzie, chcąc poprawić bezpieczeństwo na wspomnianym zakręcie, odkupiło działkę wraz z budynkiem. Dzieki temu, będzie można rozebrać niefortunny budynek. Jak nam się udało ustalić, w tej chwili trwa postępowanie przetargowe i niebawem zostanie wyłoniona firma która przeprowadzi rozbiórkę.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

daniel
-6 # daniel 2019-11-28 22:10
Wiele czasu pan Andrzej Nowak stracił ale efekt osiągnął z naszym chodnikiem z tym budynkiem na krzyżówce czy z wodociągiem ale panie Andrzeju Łabuń zrobiony na końcu ŚWIETLCA jest przecudna i to nasz cieszy i ja panu dziękuje i osobiście też panu podziękuję Łabuń wraca do życia
Zgłoś administratorowi
user
+10 # user 2019-11-30 04:08
Ja również chcę podziękować choćby tym ludziom ze zdjęć,ale tym którzy coś robią naprawdę nie trzymając rąk w kieszeni.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x