Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i postanowił to wykorzystać Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Nawiązując do bogatej tradycji obchodów nocy świętego Andrzeja, Oskar Strojny i Mają Bąk z 7a przygotowali piernikowe ciastka z wróżbami.
Ciastka te oblane obficie czekoladą roznosili tego dnia po korytarzach szkolnych i częstowali wszystkich napotkanych bez wyjątku i uczniów i nauczycieli i pracowników szkoły tez inni samorządowcy Klaudia Gucwa i Jakub Dąbrowski.
Forum szkoły po drugiej lekcji zamieniło się na 15 minut w miejsce gdzie świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb.

Martyna Jaworska przebrana za tajemniczą wróżbitkę „czytała z kart” dziewczętom z naszej szkoły spragnionym wiedzieć, jaka będzie ich przyszłość.
Bartosz Gąsiorek – jako cygański wróż, zaglądał do szklanej, magicznej kuli i za pomocą symboli ukrytych pod kubkami (pierścień, moneta, cukier, kompas, klucz, cukierek) mówił co „młode panny i panowie” spotkają na swojej drodze życia.

 

Dwa jednorożce przybyłe z Nibylandii, Martyna Jakuć i Agata Adamiak miały w posiadaniu dwa magiczne serca mówiące o imionach.
Jednorożce były oblegane szczególnie przez chłopców, którzy chcieli poznać imiona swych wybranek.
Na piątej lekcji atmosfera na forum zrobiła się już tak gęsta od „fruwających” w powietrzu czarów i wróżb, że można to było rozładować tylko przy dźwiękach muzyki.
I tu ukłon podziękowań Samorządu w stronę pani dyrektor Agaty Popielarz.

Za stołem ze sprzętem grającym usiedli zaproszeni starsi koledzy z liceum Grzesiu Niznikiewicz i Daniel Ignacenko.
I rozpoczęły się pląsy w rytm muzyki czasami nawet bardzo intensywne. Przerywane tylko do zaczerpnięcia tchu konkursami, które prowadził cygański wróżbita Bartek i jego pomocnik Adam Nowicki wspierani przez jednorożce ...
I dopiero dzwonek na przerwę po szóstej lekcji wyrwał wszystkich ze świata marzeń i fantazji i przeniósł do rzeczywistości uświadamiając, że to nie wieczór andrzejkowy ale dzień i do wieczora zostało jeszcze trochę...
I można byłoby pomyśleć, że nam się się to tylko śniło gdyby nie zdjęcia Bartka Daśko dokumentujące wszystko.

Samorząd uczniowski szkoły podstawowej w Resku dziękuje wszystkim za wspaniałą atmosferę i aktywny udział w zabawie andrzejkowej.

Marek Ilgiewicz.

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x