Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś 6 grudnia w Mikołajkowy wieczór, na rynku miejskim w Resku rozświetlono najważniejszą choinkę! Pomimo niesprzyjającej pogody, na tę uroczystość przybyło wielu mieszkańców miasta i gminy Resko.

Przypomnijmy, że dopiero od kilku lat w Resku dokonuje się uroczystego rozświetlenia choinki miejskiej, ten zwyczaj cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jest pozytywnie odbierany przez mieszkańców naszego miasteczka. Tym bardziej, że od kilku lat choinka w Resku jest naprawdę imponująca, to m.in. zasługa pracowników i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łabunia Wielkiego, którzy pięknie ją przystroili.

Dzisiejsze rozświetlenie odbyło się z małym falstartem, to jednak nie przeszkodziło w kontynuowaniu uroczystości. Pewnego rodzaju nowością były dwa świąteczne stoiska. Dodatkową atrakcją były dwa świąteczne stoiska. W jednym z nich, można było się zaopatrzyć w świąteczne ozdoby wykonane przez stowarzyszenia „Nasze miejsce na ziemi” z Ługowina oraz „Nasz Świat” z Prusimia. Drugie stoisko wspaniale pachniało gorącą czekoladą, serwowaną przez pracowników Gminnego Centrum Aktywności Lokalnej z Reska oraz wypełnione było ozdobami przygotowanymi przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim. Biorąc pod uwagę dzisiejszą pogodę (padał deszcz i było zimno), gorąca czekolada bardzo się sprawdziła.

 

Najważniejsza postać dzisiejszego wieczoru, to oczywiście Mikołaj, który rozdawał słodkości i chętnie pozował do zdjęć. Pomimo, że była to krótka uroczystość, można było wyraźnie poczuć wspaniałą atmosferę zbliżających się świąt.

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Kaśka
+1 # Kaśka 2019-12-07 13:01
Na żywo jest jeszcze piękniejsza niż na zdjęciach.Udała się,żeby jej tylko wiatr nie potargał :roll:
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x