Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W piątek (27.12) w godzinach wieczornych, jadący samochodem osobowym nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg.

Jak wynika z pierwszych informacji, do zdarzenia doszło po godz. 23 na ul. Kołobrzeskiej w Resku. Kierujący osobowym Audi, zaczął się szybko oddalać w kierunku Modlimowa. Policjanci przez kilka kilometrów, prowadzili pościg za uciekinierem. Na zakręcie za Łabuniem Wielkim, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i przedachował. Samochód zatrzymał się na boku poza drogą, wcześniej uderzył w jedno z drzew.

Kierowca był zakleszczony w pojeździe, straż pożarna musiała użyć sprzętu do rozcinania karoserii. Wszystko wskazuje na to, że ten około 40 - letni mężczyzna podróżował sam, był przytomny. Po zaopatrzeniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego, został przetransportowany do SOR-u w Gryficach.

Około godz. 0.20, policja jeszcze prowadziła oględziny miejsca zdarzenia, w związku z tym nadal można natknąć się na utrudnienia na tym odcinku drogi.

Na miejscu pracowały wszystkie służby ratownicze, zastępy straży pożarnej z OSP Resko, JRG Łobez, Policja oraz ZRM z Gryfic. Nie wiemy dlaczego kierowca zaczął uciekać, nadal zbieramy informacje dotyczące tego zdarzenia.

Aktualizacja 28.12.2019 r.

- Obrażenia mężczyzny okazały się powierzchowne,  po zbadaniu został on wypisany ze szpitala i zatrzymany w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Łobzie. Ten 37-letni mężczyzna, mieszkaniec Nowogardu, nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz ma dożywotni zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych, całość sprawy nadzoruje prokurator - poinformowała nas Arleta Szwacińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

Mężczyzna i tak trafiłby do aresztu, dodatkowo musi on odbyć karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Arkadiusz
+7 # Arkadiusz 2019-12-28 08:46
Jestem pod coraz większym wrażeniem jakości pracy policji. Czarne audi stawało na parkingu, lub zatoce ul. Kolobrzeskiej dość często, a po chwili podjezdzaly inne auta...

Ucieczka mówi sama za siebie.

Brawa dla policji raz jeszcze.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x