Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzisiaj po raz 28. odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - także w Resku. Wolontariusze już od godz. 9.00 na ulicach miasta, zbierali pieniądze do puszek, które znosili do sztabu mieszczącego się w Centrum Kultury w Resku.

W całej Polsce i w kilkunastu krajach za granicą, w niedzielę 12 stycznia 2020 r. odbywał się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemal 120 tys. wolontariuszy zbierało pieniądze, które w tym roku mają zostać przekazane na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Dzisiaj, w czasie występów w Centrum Kultury, jako pierwsi zaprezentowali się uczestnicy zajęć gry na bębnach w programie "W krainie bębnów afrykańskich". Swój program artystyczny zaprezentowały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Resku oraz z oddziału przedszkolnego w Starogardzie. Podczas dzisiejszego dnia nie zabrakło popisów młodych artystów z terenu całej gminy Resko. Dalsze występy zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Resku w programie “Co namalował na szybie Czarodziej Mróz”, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie, aktorzy z koła teatralnego Centrum Kultury Resko, zespół SKAN z DPS w Resku oraz zespół z Rusinowa w programie  "Dąbrowiacy na wesoło”. Podczas występów nie zabrakło również naszych lokalnych instrumentalistów, miłośników Zumby oraz grupy tanecznej Moose.


W Resku, podobnie jak w innych miastach, padł kolejny rekord! Uzbierano dokładnie 29.252,16 zł złotych, w ubiegłym roku była to kwota 19.926,77 zł.


W międzyczasie prowadzono licytacje WOŚP-owych fantów, wolontariusze przez cały dzieńj z pełnym zaangażowaniem kwestowali na ulicach Reska. Wieczorem na scenie w Centrum Kultury w Resku wystąpiła kapela punk rockowa OFFENSYWA.

Tradycyjnym podsumowaniem finału w Resku było światełko do nieba.

Występ Przedszkolaków ze Starogardu:

Relacja filmowa Resko24.pl:

Fotorelacja Centrum Kultury w Resku:

Fotorelacja Resko24.pl:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x