Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

22 stycznia w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie odbyła się wspaniała uroczystość dla niecodziennych gości - Babci i Dziadka.

Obchodzenie Dnia Babci i Dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w harmonogram imprez naszej szkoły. Nikt inny nie ma dla dzieci tyle cierpliwości, wyrozumiałości i czasu jak… Właśnie dziadkowie. Nasze dzieci o tym wiedzą i dlatego postanowiły po raz kolejny „za serce odpowiedzieć sercem”.

Na wstępie Pani Dyrektor Ryszarda Czaban przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdecznie życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. W części artystycznej dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy I -III zaprezentowały zebranym swoje umiejętności wokalne, aktorskie, recytatorskie i taneczne. Wiele śmiechu i radości dał naszym gościom taniec "babć" do piosenki "Babuszki - staruszki" w wykonaniu dziewczynek z Punktu Przedszkolnego. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość, szacunek oraz podziękowanie za cierpliwość, zrozumienie i opiekę. Na koniec wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „ Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie” oraz „Sto lat”, po czym obdarowały własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

 

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Zgromadzona publiczność nie żałowała pochwał dla swoich wnuków, nagradzając ich gromkimi brawami.
Nauczyciele, wraz z dziećmi jeszcze raz serdecznie dziękują Babciom i Dziadkom za wspólnie spędzony czas i życzą wszelkiego dobra, zdrowia, spokoju i miłości. W przygotowaniu tak wielkiej uroczystości pomogli również uczniowie ze starszych klas oraz personel szkoły.

Babciu i Dziadku zapraszamy do nas ponownie za rok!

M.N.

Resko24.pl/SP Starogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x