Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Ruszyły już prace związane z gruntownym remontem ul. Jedności Narodowej w Resku. Jest to już druga inwestycja drogowa, realizowana w ostatnim czasie przez Starostwo Powiatowe na terenie Reska. 

Kilkanaście dni wcześniej rozpoczęły się prace przy wiadukcie na ul. Kołobrzeskiej, teraz rozpoczęto remont ul. Jedności Narodowej. W okolicach mostu wprowadzono ruch wahadłowy i sygnalizację świetlną. Dzisiaj frezowano starą nawierzchnię asfaltową.

W zakres prac wchodzi gruntowny remont drogi, czyli wykonanie nowej podbudowy oraz nawierzchni asfaltowej, przebudowy chodników i miejsc parkingowych. Remont dotyczy fragmentu ul. Jedności Narodowej od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do mostu.

Zgodnie z dokumentacją projektową na chodnikach wykorzystana zostanie kostka granitowa szara, cięta, płomieniowana o wymiarach 10x10x10 cm, na parkingach, zjazdach i skrzyżowaniach ułożona zostanie kostka granitowa szara łupana 17/19 lub zbliżonych, natomiast na zjazdach i skrzyżowaniach w miejscach przejść dla pieszych – kostka granitowa szara i czarna, cięta, płomieniowana o wymiarach 10x20 cm. Całość swoim wyglądem ma nawiązywać do materiałów i rodzaju nawierzchni zastosowanej na rynku miejskim.

- Termin zakończenia prac jest zaplanowany na koniec maja 2020 roku. Inwestycja niestety nie miała szczęścia do wyłonienia  wykonawcy, przetarg był ogłaszany trzykrotnie. Uzyskaliśmy na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości około 800 tys. złotych. Całość inwestycji ma się zamknąć w kwocie około 2.300.000,00 zł. Cieszymy się, ze w końcu ruszyliśmy z tą inwestycją, bo czekaliśmy na to ponad trzy lata. Oczywiście przepraszamy mieszkańców za powstałe utrudnienia, ale staramy się aby były one uciążliwe w jak najmniejszym zakresie - powiedział Wiesław Bernacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie.

Wymiana instalacji deszczowej

- Obecny remont drogi to okazja do wymiany starej instalacji deszczowej. Instalacja przebiega w ciągu remontowanej drogi, dlatego taką modernizację trzeba wykonać na tym etapie prac. Ta inwestycja będzie kosztowała gminę Resko około 200 tys. złotych - powiedział Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska.

Wykonawcą prac jest firma PPHU "POL-MAR" Marek Niedźwiedzki z Łobza, a inwestorem Starostwo Powiatowe w Łobzie.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

genowefa
+5 # genowefa 2020-02-27 14:25
Drogi do okolicznych wiosek byście zrobili, żeby ludziom lżej było do pracy dojeżdżać a nie w to resko tylko kase pchacie. Ewidentnie potrzebna jest zmiana burmistrza. ten zbyt długo cieszy się ciepłym stołkiem.
Zgłoś administratorowi
Kierowca Busa
0 # Kierowca Busa 2020-02-27 19:58
Gieniu... To droga powiatowa. Zapytaj Panią Kulik czemu ta droga zamiast tej do Iglic, lub Dobrzycy.
Zgłoś administratorowi
Kaśka
-2 # Kaśka 2020-02-27 20:22
ad.Kierowca Busa
Brawo TY !!!!
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x