Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W sobotę (29.02) około godz. 23 na ul. 1 Maja w Resku, dwóch mężczyzn zostało ranionych nożem. Byli to mieszkańcy gminy Resko. Ich obrażenia okazały się rozległe, zostali przetransportowani do szpitali w Gryficach i Szczecinie Zdunowie. Po północy, policja zatrzymała podejrzanego w tej sprawie mężczyznę.

Jak wynika z wstępnych informacji, do zdarzenia doszło na "przesmyku" pomiędzy ul. 1 Maja i ul. Krzywą. Miało tam dojść do kłótni pomiędzy trójką mężczyzn, w pewnym momencie jeden z nich wyciągnął nóż i miał zadawać nim ciosy. Dwójka mężczyzn została ranna, jeden z rannych mężczyzn przeszedł w kierunku ul. Krzywej i dalej ul. B. Warszawy koło sklepu monopolowego, tam szukał pomocy. Drugi ranny pozostał w miejscu zdarzenia.

Wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego z Reska zaczął udzielać pomocy rannemu mężczyźnie na ul. Bohaterów Warszawy. Mężczyzna z obrażeniami brzucha i twarzy trafił do Szpitala w Gryficach, był przytomny.

W tym samym czasie, przypadkowi świadkowie zaczęli udzielać pomocy drugiemu mężczyźnie (jego obrażenia okazały się groźniejsze), który pozostał w "przesmyku" przy ul. 1 Maja. Na miejscu pojawili się również druhowie z OSP Resko, którzy udzielali pomocy i tamowali krwotoki, do czasu przyjazdu drugiej karetki. Po kilkudziesięciu minutach do poszkodowanego dotarła karetka specjalistyczna z Gryfic. Po udzieleniu niezbędnej pomocy, poszkodowany w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Szczecinie Zdunowie. 

 

Zatrzymano podejrzanego

W międzyczasie policja już rozpoczęła swoje czynności i poszukiwania sprawcy. Około godz. 1, podejrzanego w sprawie mężczyznę zatrzymano na ul. Sucharskiego w Resku. Został on przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Łobzie i osadzony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych.

.- Na tę chwilę cały czas prowadzimy czynności. Potwierdzam takie zdarzenie, potwierdzam również, ze zatrzymano mężczyznę. Poza tym nie udzielamy więcej informacji, gdyż cały czas staramy się ustalić okoliczności i przyczynę zdarzenia - poinformowała nas podkom. Arleta Szwacińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie.

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x