Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Pierwszy dzień wiosny 2020. W związku z szalejącą w Polsce i na świecie epidemią władze państwa, miast, służby mundurowe, lekarze i specjaliści zalecają wszystkim, by pozostać w domach. Niestety nadal są osoby które za nic mają sobie apele czy nakaz kwarantanny. Do naszej redakcyjnej skrzynki napływają informacje o tym, jak mieszkańcy naszej gminy (często dzieci i młodzież) gromadzą się w różnych miejscach łamiąc wszelkie apele i komunikaty.

W normalnych warunkach, pierwszy dzień wiosny byłby doskonałą okazją do celebracji, topienia marzanny i pożegnania zimy. Niestety! Zdrowy rozsądek nakazuje pozostanie w domu w obliczu panującej epidemii koronawirusa. Dziś, 21 marca 2020, obchodzimy również "Dzień Wagarowicza". Co prawda wypadł on w sobotę, jednak w obliczu zamkniętych placówek oświatowych, wagary i tak spędzamy w domu. Warto podejść do tematu odpowiedzialnie i przestrzegać zaleceń Ministerstwa Zdrowia dotyczących domowej kwarantanny, mającej na celu wyhamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W województwie zachodniopomorskim jest obecnie (21 marca) 10 osób zarażonych koronawirusem, ponad 1255 osób objętych kwarantanną, a ponad 1444 nadzorem epidemiologicznym. W całym kraju potwierdzono do dzisiaj 452 zakażenia wirusem. Od kilku dni policjanci na bieżąco sprawdzają osoby, którym nakazano nie wychodzić z domu, utrzymując kwarantannę, takie kontrole również są prowadzone na terenie gminy Resko. Niestety, tak w Polsce, jak i w naszym województwie wciąż dochodzi do jej łamania. 

W piątek, 20 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan epidemii. Oznacza to, że zagrożenie nie zatrzymało się, wręcz przeciwnie, należy liczyć się ze znacznym wzrostem liczby potwierdzonych zakażeń i osób, które są mocno na to zagrożenie narażone.

#zostańwdomu

Dlatego apelujemy o powrót do hasła #zostańwdomu. Sobota i niedziela stwarzają pewną pokusę do ograniczenia „kwarantanny społecznej”. Apelujemy szczególnie do dzieci i młodzieży, ale również ich rodziców, aby ograniczać wyjścia z domu i unikać zgromadzeń. Od tego zależy sukces w postaci ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest to niezwykle ważne. Nie ryzykujmy, możemy być nosicielami, roznosząc zakażenie bądź możemy narazić się na taką sytuację.

Już wcześniej publikowaliśmy informacje o ograniczeniu lub zmianie harmonogramu pracy urzędów i instytucji, m.in. Urzędu Miejskiego oraz Centrum Usług Społecznych. Takie ograniczenia pojawiają się w aptekach, sklepach, stacjach paliw, ale również w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku. Druhowie będą się gromadzić tylko i wyłącznie na czas alarmów i działań ratowniczych, w innym przypadku przebywanie w remizie jest zabronione.

Apele do mieszkańców miast

W wielu miastach w Polsce Policja oraz Straż Miejska apeluje do mieszkańców o pozostanie w domach. Chodzi o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem epidemicznym. Otrzymaliśmy nagranie wykonane na jednym z osiedli w Koszalinie. 

W wielu miastach w Polsce Straż Miejska i Policja apeluje do mieszkańców o pozostanie w domach. Czy w Resku stosujemy...

Opublikowany przez Resko24.pl - Niezależny portal informacyjny Sobota, 21 marca 2020

Resko w pierwszym dniu wiosny 2020

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x