Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Po godzinie 20 sanepid poinformował o 15 i 16 przypadku zakażenia koronawirusem w województwie zachodniopomorskim. W powiecie łobeskim 17 osób jest objętych kwarantanną.

 

Wyniki zostały potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez Laboratorium Diagnostyka przy Szpitalu Klinicznym nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego - poinformowała w poniedziałek wieczorem rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan.

Jak podała, mężczyzna to szczecinianin w średnim wieku, który powrócił ze Szwajcarii, transmisja wirusa od osoby z potwierdzonym COVID-19. Osoby z kontaktu zostały objęte kwarantanną.. Kobieta w starszym wieku jest natomiast mieszkanką powiatu białogardzkiego. Obecnie przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny.

"Stan obojga jest dobry, w tej chwili nie wymagają hospitalizacji" - poinformowała Małgorzta Kapłan.

W Zachodniopomorskiem potwierdzono dotychczas 16 przypadków zakażenia koronawirusem. 13 pacjentów przebywa w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, przekształconym w szpital zakaźny. Jedna osoba, u której wirusa wykryto w niedzielę, jest izolowana w warunkach domowych.

 

POWIAT ŁOBESKI

W powiecie łobeskim mamy obecnie 17 osób poddanych kwarantannie oraz 46 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. W całym kraju potwierdzono 749 zakażeń koronawirusem, 8 osób zmarło.

Raporty WSSE Szczecin z 23.03.2020 r. godz. 18.00 (jeszcze bez dwóch ostatnich przypadków).

Resko24.pl/ WSSE Szczecin

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Andrzej
+8 # Andrzej 2020-03-25 06:55
Szanowni Państwo myślę iż powinniśmy mieć więcej danych o osobach objętych kwarantanną na terenie naszej miejscowości ,gminy.Wiem iż rodo nie pozwala na ujawnianie tożsamości ale w obecnej sytuacji powinno,co chwila słyszymy iż osoby objęte kwarantanną jej nie stosują ,osoby powracające z zagranicy mówią iż ich ona nie dotyczy.Wiedza taka pozwoliła by nam abyśmy też ich przypilnowali do jej stosowania.W tak małej społeczności ,miasteczku jak nasze uważam że dostanie się wirusa rozpowszechni się momentalnie ,a ludzie wciąż podchodzą do tego nieodpowiedzialnie .
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x