Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach informujemy, że do chwili obecnej stwierdzono 3 przypadki zakażenia wśród personelu medycznego koronawirusem SARS-CoV-2.

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryficach z dn. 02.04.2020, wyznaczone zostały oddziały pozostające w kwarantannie:

- Oddział Chorób Wewnętrznych,

- Oddział Chirurgiczny,

- Oddział Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej,

- Szpitalny Oddział Ratunkowy

- Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

Wspomniane oddziały pozostaną w kwarantannie do czasu wykonania testów u personelu i pacjentów, i po uzyskaniu wyników. Pozostałe oddziały pracują zgodnie z grafikami dyżurowymi i do zakończenia kwarantanny w/w oddziałów nie przyjmują nowych pacjentów,

Pacjenci z oddziałów nie objętych kwarantanną będą zgodnie z zaleceniami lekarskimi wypisywani ze szpitala, wykonywane są testy u pacjentów i personelu szpitala, do chwili obecnej do laboratorium wysłane zostało łącznie 28 próbek, liczba ta systematycznie rośnie.

 

Dalsze decyzje o zakresie kwarantanny i losach oddziałów będą podejmowane w oparciu o ustalenia z PPIS w Gryficach, budynek główny szpitala, budynek tzw. 90-łóżkowy i budynek przychodni pozostają wyłączone z dostępu osób innych niż personel upoważniony przez szpital.

Wszystkie obiekty szpitala zostały objęte wzmożonym nadzorem epidemiologicznym. Dział żywienia realizuje dostawę posiłków dla pacjentów i personelu w trybie cateringowym.

Nadal obowiązuje forma przekazywania przesyłek dla osób pozostających w budynkach szpitalnych objętych zakazem wstępu i opuszczania – w tej sytuacji wystarczy dokładnie zapakować przekazywane przedmioty (m.in. ubrania, artykuły spożywcze, środki higieniczne, książki itp.), precyzyjnie ją opisać (imię i nazwisko odbiorcy oraz oddział, na którym przebywa) i przekazać pracownikowi Portierni zlokalizowanej przed szpitalem.

Resko24.pl, MEDICAM Gryfice

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x