Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie, zamknął dzisiaj oddział wewnętrzny szpitala rejonowego w Nowogardzie.

Przyczyna zamknięcia oddziału jest niemal identyczna jak ta w szpitalu w Gryficach. Powstało podejrzenie zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, u jednej z pielęgniarek. Do czasu otrzymania wyników testów oddział pozostanie zamknięty.

Pozostała część szpitala pracuje normalnie.

 

Obecna sytuacja dodatkowo komplikuje pracę Zespołów Ratownictwa Medycznego. Po zamknięciu szpitala w Gryficach, a teraz oddziału wewnętrznego w Nowogardzie, pacjenci muszą być transportowani do odległych szpitali np. w Szczecinie. Ta sytuacja powoduje bardzo duże obciążenie Zespołów Ratownictwa Medycznego, które muszą pokonywać większe odległości transportując pacjenta.

W konsekwencji, czas dotarcia ratowników do osób potrzebujących pomocy, może być wydłużony.

Resko24.pl, fot. Szpital w Nowogardzie

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x