Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W ostatnich dniach, na ulicach Reska można spotkać patrole policji wręczające maseczki seniorom. Jak wiadomo jest to towar wysoce deficytowy, ale dzięki zaangażowaniu grupy "Resko Maskuje" coraz więcej osób może się wyposażyć w maseczkę.

Jak relacjonuje st. asp. Krzysztof Wiciński, kierownik Komisariatu Policji w Resku, seniorzy chętnie korzystają z tej pomocy. Maski najczęściej są rozdawane w godz. 10 - 12. Zgodnie z ostatnimi obostrzeniami jest to czas w którym seniorzy wychodzą do miasta, aby zrobić najpilniejsze zakupy.

Dzisiaj w kilku punktach miasta, maski rozdawała również asp. szt. Edyta Klepczyńska, komendant Komisariatu Policji w Resku. W sumie udało się już rozprowadzić kilkaset masek, a akcja cały czas trwa.

 

 

Skąd te maski, skoro ich brakuje?

Pod koniec marca pani Renata Ostrowska z Reska, zaczęła szyć maseczki m.in. dla policjantów, ratowników i innych służb, o czym pisaliśmy w artykule: "RESKO. Pani Renata szyje maseczki! Jeżeli chcesz, możesz pomóc" .Do akcji szybko zaczęły się przyłączać kolejne osoby z terenu całej gminy Resko i nie tylko. W międzyczasie pojawił się kolejny artykuł, tym razem w portalu ratowniczym Ratownik-med.pl: Grupa "Resko Maskuje" szyje maski. Są potrzebne!

Odzew był tak wielki, że powstała oficjalna grupa z bardzo oryginalną i wymowną nazwą "Resko Maskuje"

Dzisiaj w działalność grupy z Reska, angażuje się już ponad 90 osób! Codziennie 53 maszyny szyją maski ochronne. Można śmiało stwierdzić, że jest to dobrze zorganizowany zakład krawiecki z wieloma oddziałami, które działają w prywatnych domach. W tym zakładzie jest wszystko, co jest potrzebne do funkcjonowania wzorcowej firmy. Jest dział logistyczny i dostawcy regionalni, praczki, prasowaczki, krojczynie i oczywiście szwaczki, a i jest dział "pozytywnego marketingu". Pomimo, że wszystko działa w wielu lokalizacjach, nie ma żadnego problemu ze sprawną komunikacją w całym zespole. Dzisiaj, dzięki wszechstronności popularnego komunikatora informacje lecą jak błyskawica, okraszone zdjęciami, konkretnymi wskazówkami oraz wsparciem typowo technicznym. Wszystko działa jak w najlepszym zegarku.

"Koszyczek - przekaźniczek"

To nic innego jak "zwykły/niezwykły" plastikowy koszyk, gdzie członkowie grupy wymieniają się materiałami potrzebnymi do produkcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu członkowie grupy ograniczają bezpośrednie kontakty. W "przekaźniczku" ląduje pocięty materiał, fizelina, nici, gumka czy gotowe maseczki. Czasami do tego koszyczka dorzucają co mogą, nasi lokalni darczyńcy. To bardzo silny gest!

 

Oczywiście, bez dodatkowego wsparcia finansowego, nie udało by się dalej tak mocno rozwijać tej lokalnej inicjatywy. Swoje wsparcie grupie z Reska zaoferowali: Arkadiusz Czerwiński - burmistrz Reska, Renata Kulik - Starosta Łobeski, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz lokalni przedsiębiorcy. Swoje wsparcie oferują również sami mieszkańcy gminy Resko, którzy kupują materiały, gumkę czy fizelinę.

W sumie udało się już uszyć i bezpłatnie rozdać ponad 5 000 maseczek! Maski trafiły m.in. do stacji Pogotowia Ratunkowego w Łobzie, Resku, Rymaniu oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kolejne partie maseczek trafiły do Policjantów z Reska, Łobza, Węgorzyna oraz Komendy Miejskiej Policji ze Szczecina, Dobrej oraz strażaków z OSP Resko, OSP Węgorzyno, JRG Łobez.

Nasze lokalne wsparcie otrzymały również placówki opiekuńczo - lecznicze, m.in. ZOL Resko, Szpital w Nowogardzie, Szpital przy Unii Lubelskiej w Szczecinie, Szpital w Zdunowie, Szpital "Pomorzany" w Szczecinie, Szpital w Gryficach, Szpital w Kostrzynie n/Odrą, Szpital w Słubicach, Przychodnia Bajerowicz z Łobza oraz DPS Resko.

Grupa "Resko Maskuje" wsparła również pracowników Poczty Polskiej z Reska, marketu Biedronka w Resku i Płotach, Zakładu Karnego w Nowogardzie. Kilka masek powędrowało również do Kościoła w Resku oraz do stacji paliw ORLEN w Resku.

Wsparcie dla Sołectw i podziękowania od mieszkańców

- Dzień dobry, zwracam się z prośbą o opublikowanie podziękowań dla p. Elwiry Piestrzeniewicz, sołtys sołectwa Gardzin za nieodpłatne przekazywanie mieszkańcom uszytym przez siebie i inne panie (m.in. Małgorzatę Kwiatkowską) maseczek ochronnych wielorazowego użytku. Ich postawa w tych trudnych czasach szczególnie zasługuje na podziękowanie 😊 - pisze do naszej redakcji pani Magda Różalska.

Poniżej krótka fotorelacja, fot. "Resko Maskuje":

W każdej chwili można okazać swoje wsparcie, kontakt: "Grupa Resko Maskuje"

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x