Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Za siedem dni wszystkich obejmie nakaz noszenia maseczek lub zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej. Dzisiaj Policja wręczała kolejne maseczki dla mieszkańców.

W pierwszej kolejności Policjanci starają się zaopatrzyć starszych mieszkańców naszej gminy. Dzisiaj asp. Anna Radwaniuk i asp. Ewa Drozdowska z Komisariatu Policji w Resku, wręczały maseczki seniorom w okolicach marketów w Resku. Seniorzy chętnie korzystali z tej możliwości, można było również liczyć na krótki instruktaż.

Pamiętajmy! Aby maska spełniała swoją funkcję, musi być możliwie jak najbardziej dopasowana. Dlatego w okolicach nosa, maseczki często są wyposażone w dodatkowe usztywnienie.

Fot. Resko, Policja rozdaje maseczki

Od 16 kwietnia będziemy musieli nosić maseczki, lub zakrywać twarz w przestrzeni publicznej

- Musimy powoli, w sposób bezpieczny wracać do rzeczywistości, ale zachować środki, które pozwolą nam ograniczyć wirusa. Od przyszłego czwartku wprowadzimy obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej - dodał Szumowski. Minister w odpowiedzi na pytanie dodał, że nie chodzi głownie o zasłonienie nosa i ust. – Nie musi to być koniecznie maseczka, może to być chustka lub szalik – tłumaczył szef resortu zdrowia. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Rząd przedłuża obostrzenia

- Przedłużamy wszystkie regulacje, ponieważ one działają dobrze, co potwierdzają eksperci. Na ten moment, do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, punktów usługowych. Dotyczy to także limitu osób w kościołach. Do 26 kwietnia przedłużamy zamknięcie szkół, wstrzymanie międzynarodowego ruchu lotniczego i ruchu kolejowego. Podtrzymujemy zamknięcie granic, kontrole sanitarne na granicach i obowiązkową kwarantannę. graniczenia dot. imprez masowych obowiązują do odwołania - powiedział premier.

Egzaminy przesunięte na inny termin

Przesuwamy egzaminy maturalne i ósmoklasistów. Na pewno nie odbędą się wcześniej, niż w drugiej połowie czerwca. Musimy żyć w nowej rzeczywistości, urzędy musza funkcjonować zdalnie. Staramy się szybko przebudować państwo, by można było żyć, pracować. Szczegółowy plan przedstawimy po świętach. Wspomóżmy też osoby starsze, miejmy wobec nich cierpliwość i wyrozumiałość. Widać, że jest w nas siła, i przekonanie, że poradzimy sobie z pandemią, że kraj wróci do nowej rzeczywistości - mówił szef rządu.

Resko24.pl, Kancelaria Premiera

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x