Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Począwszy od poniedziałku (20.04), maski ochronne będą wydawane w Gminnym Centrum Aktywności Lokalnej w Resku od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 11.00 . Jak dotąd udało się rozdać około 1700 masek! W większości maski uszyła, nasza lokalna grupa "Resko Maskuje"!

Część masek wydawanych mieszkańcom, powstało w Gminnym Centrum Aktywności Lokalnej w Resku. Przypomnijmy, że ze względów bezpieczeństwa maseczki będą wydawane przez okno na parterze budynku GCAL.

Odkąd w całym kraju wprowadzono obowiązek zasłaniania nosa i twarzy w miejscach publicznych, bawełniane maski wielokrotnego użytku cieszą się bardzo dużą popularnością. Grupa "Resko Maskuje" powstała pod koniec marca, do dzisiaj udało się uszyć ponad 11 tysięcy masek!

To oczywiście nie jest ostatnie słowo, ale potrzebne jest wsparcie. Członkinie grupy, oprócz materiałów pozyskanych od darczyńców, same wychodzą z inicjatywą i próbują pozyskać środki na zakup m.in. materiału, gumek czy nici.

Aukcje na rzecz pozyskania materiałów

Od kilku dni w facebook-owym profilu grupymożna uczestniczyć w aukcjach. Można tam pozyskać niemalże kolekcjonerskie wersje masek ochronnych, niektóre to istne dzieła sztuki, wykonane z bardzo duża pieczołowitością. Oprócz maseczek, do wylicytowania inne gadżety.

Serdecznie zapraszamy: https://www.facebook.com/groups/1145868042427018/

 

 

Jeżeli ktoś chciałby finansowo wesprzeć działalność grupy "Resko Maskuje", poniżej niezbędne dane:

Więcej informacji o wolontariuszkach z terenu gminy Resko, szyjących maski w artykule: Policja rozdaje maseczki, a grupa "Resko Maskuje" szyje ich coraz więcej!


Siedziba Gminnego Centrum Aktywności Lokalnej, mieści się przy ul. Monte Cassino 9 w Resku, to tutaj można odebrać maski ochronne.

Resko24.pl

 

 

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x