Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Można powiedzieć, że gruntowny remont ul. Sportowej w Resku, właśnie dobiegł końca. Ta inwestycja to doskonale uzupełnienie wcześniej zakończonego remontu ul. Olsztyńskiej i ul. Mickiewicza.

Na czas remontu zdemontowano z kamiennych podpór stalową, poniemiecką konstrukcję wiaduktu i poddano ją kompleksowemu remontowi. Odświeżono również kamienne podpory, a drewniany pokład wiaduktu został w całości wymieniony na nowy.

W związku z realizowaną przebudową, ul. Sportowa zyskała nową nawierzchnię asfaltową i brukową, chodniki oraz oświetlenie. Oprócz tego, zmodernizowane zostały wszelkie instalacje przebiegające w ciągu drogi, w tym sieć wodno - kanalizacyjna i energetyczna. 

Wykonawcą prac była firma "ZUBWiT Mętlowie" z Reska. Cały projekt pochłonął prawie 4 mln złotych. Inwestycja została dofinansowana z tzw. Funduszu Dróg Samorządowych dotacją w wysokości ponad 2,3 mln złotych.

Do całkowitego szczęścia, zabrakło kilkaset metrów niewyremontowanego odcinka drogi biegnącego w kierunku ul. Borków. Docelowo, ten fragment drogi również zostanie wyremontowany, ale ze względów formalnych, dopiero w kolejnym projekcie.

Realizacja tego projektu przebiegała w imponującym tempie, gdyż przebudowana ulica, jest częścią trasy "Biegu o Strzałę Widanta" który miał się odbyć 1 maja. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa, jak większość imprez sportowych i festynów, również tegoroczny "VII Bieg o Strzałę Widanta" został odwołany.

 

Poniżej nasza fotorelacja z najnowszej inwestycji drogowej.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x