Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Informacja na temat realizacji Umowy o powierzenie grantu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego:

W dniu 5 maja 2020r. Gmina Resko przesłała Umowę na dostawę komputerów przenośnych laptop dla szkół na terenie Gminy Resko do podpisania Wykonawcy tj. Firmie iCOD.pl Sp. z o.o. ul. Grażyńskiego 51, 43-300 Bielsko-Biała.

Termin dostawy sprzętu wynosi: do 30 dni od dnia podpisania umowy. Datą podpisania Umowy będzie dzień złożenia ostatniego podpisu.

 

Po otrzymaniu laptopów Gmina Resko przekaże sprzęt do szkół. Dyrektor szkoły będzie podejmował decyzję komu komputer zostanie przekazany na podstawie umowy użyczenia zawartej miedzy szkołą, a rodzicem.

Mariola Słodkowska

Inspektor d/s oświaty i ochrony zdrowia Urząd Miejski w Resku


 Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło program "Zdalna szkoła plus". W jego ramach gminy mogą wnioskować o kolejne pieniądze na zakup laptopów i komputerów dla uczniów.

Nabór wniosków na drugą turę zakupu sprzętu rusza 15 maja, ale w jego ramach można rozliczać wydatki poniesione po 16 marca tego roku.

- W ramach programu do piątku dokonano 1050 przelewów na kwotę ponad 68 mln zł. - powiedział w poniedziałek Marek Zagórski, minister cyfryzacji. - W ciągu najbliższych kilku dni zbliżymy się do kwoty 186 mln zł.

To równowartość 120 tys. tabletów i 51 tys. laptopów. Sprzęt kupuje gmina i wypożycza je potrzebującym uczniom lub nauczycielom.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x