Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Ostatnie raporty nadsyłane przez WSSE w Szczecinie, napawały nas coraz większym optymizmem. Niestety, dzisiejszy raport informuje o kolejnych dwóch zakażeń w powiecie łobeskim, to kobieta i mężczyzna w średnim wieku.

W związku z dzisiejszymi, potwierdzonymi przypadkami zakażeń z terenu powiatu łobeskiego, kolejne informacje które zaczęły napływać do naszej redakcji pochodzą z terenu Reska. Już od godzin porannych, docierały do nas informacje o zamknięciu popularnej Biedronki z powodu koronawirusa. Faktycznie sklep został zamknięty, a na drzwiach wywieszono kartki z napisami: "AWARIA TECHNICZNA, SKLEP NIECZYNNY".

Poprosiliśmy o informację Biuro Prasowe sieci Biedronka, poniżej odpowiedź:

Szanowny Panie Redaktorze,

bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć. Sklep sieci Biedronka przy ul. Bohaterów Warszawy 1 w Resku został zamknięty z powodu pozytywnego testu u pracownika tego sklepu. Zgodnie z zaleceniami Sanepidu wszyscy pozostali pracownicy tej placówki zostali poddani kwarantannie. Obecnie ten sklep będzie poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę i zostanie otwarty tak szybko, jak będzie możliwe.

 

Podkreślamy przy tym, że obowiązujące w naszej sieci wewnętrzne procedury są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na bieżąco współpracujemy z lokalną stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Zgodnie z przepisami aktualnie w Polsce aż do odwołania w miejscach publicznych należy zakrywać twarz. Dotyczy to także sklepów. Nasza placówka w Resku wyposażona jest w rękawiczki jednorazowe lub żele antybakteryjne. Dodatkowo w naszych sklepach wyraźnie zaznaczone są strefy klienta, w których oznaczona jest odległość 1 metra na podłogach w obszarze kas.

Pozdrawiamy,

Biuro Prasowe sieci Biedronka | Jeronimo Martins Polska S.A.

 

Duże rozluźnienie społeczeństwa

Od kilku dni właśnie w sklepach, można zaobserwować duże rozluźnienie wśród personelu i klientów. Nagminne noszenie maseczek "na brodzie" lub zupełny ich brak, nie zachowywanie odpowiedniego odstępu. Dzisiejszy przypadek w Resku to dowód na to, że zagrożenie COVID-19 nadal występuje, a obostrzenia nie zostały jeszcze zupełnie zniesione.

Dlatego apelujemy, szanujmy się nawzajem!


Sytuacja w powiecie łobeskim

Jak dotąd mamy 7 potwierdzonych zakażeń COVID-19, 4 osoby już ozdrowiały. W powiecie łobeskim, jeszcze nie odnotowano śmiertelnych przypadków spowodowanych koronawirusem.

 

Dzisiejszy raport Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie dla woj. zachodniopomorskiego

Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:

Powiat łobeski – kobieta i mężczyzna w średnim wieku Powiat gryficki – mężczyzna w średnim wieku Powiat stargardzki – młody mężczyzna Powiat koszaliński – mężczyzna w średnim wieku

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 502/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Szerszeń
+14 # Szerszeń 2020-05-20 13:18
Zarażony gość pracuje w Ikeii, a tam kwarantanny nikt nie wprowadził.... Brawo wy.
Zgłoś administratorowi
fvrefvfe
-3 # fvrefvfe 2020-05-20 15:45
srovid zakażonych kilka na kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Rzeczywiście "pandemia", pada (umiera co drugi)
Zgłoś administratorowi
Żuk
-18 # Żuk 2020-05-20 16:01
Rozumiem że codziennie po chleb chodzisz na zakupy do Ikea.
Zgłoś administratorowi
Szerszeń
+3 # Szerszeń 2020-05-20 21:55
Wyobraź sobie, że do zakładu pracy chodzę częściej niż do Biedronki.
Zgłoś administratorowi
korba
-9 # korba 2020-05-20 22:38
... a za tobą do IKEA idzie setki emerytów po chleb?
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x