Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kładka pieszo - rowerowa na ul. Kołobrzeskiej w Resku, nabiera coraz wyraźniejszego kształtu. W ostatnich dniach wylano beton na zaszalowane elementy wiaduktu.

W miejscu dawnego wiaduktu kolejowego, z wąskim przejazdem dla komunikacji samochodowej, powstaje zupełnie nowa kładka pieszo - rowerowa. W związku z trudnym podłożem, cała konstrukcja wspiera się na palach. Po zakończeniu tej inwestycji, zdecydowanej poprawie ulegnie ruch samochodowy i ruch pieszych, a co za tym idzie zwiększy się bezpieczeństwo. Należy dodać, że przed przebudową tego newralgicznego miejsca, w tym miejscu w ogóle nie było przejść dla pieszych.

Inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Łobzie, cały projekt ma zamknąć się w kwocie 2.602.691,28 zł. Przebudowę dofinansowuje Ministerstwo Infrastruktury kwotą 802.965,00 złotych oraz gmina Resko dotacją w wysokości 250.000,00 złotych. Wykonawcą inwestycji jest firma Apex Roboziem ze Stargardu.

 

Specjalnie dla naszych czytelników, prezentujemy kilka podniebnych zdjęć z placu budowy.

Przed przebudową

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Kaśka
+13 # Kaśka 2020-06-01 20:05
Bardzo mnie ciekawi, czy remont skończy się 15 czerwca, tak jak było wcześniej podane. Bo objazd drogą między polami to tragedia.Na tych ostrych kamieniach straciłam 2 opony, ale kogo to obchodzi???
Zgłoś administratorowi
Sebastian
+25 # Sebastian 2020-06-02 10:40
Wszystko ładnie i pięknie ale żeby zadbać już o ludzi którzy jeżdżą przez ten nieszczęsny obiazd to już nie trzeba. Droga raz poprawiona została raz i to chyba dlatego że ktoś rozwalił sobie miskę olejowo więc chyba ktoś musi sobie coś rozwalić przy aucie żeby się tym zajeli
Zgłoś administratorowi
karol
+24 # karol 2020-06-02 20:00
Słuszna uwaga Sebastiana, Ta droga jest gmina i za jej stan odpowiada nasz burmistrz Reska. Robi się takie drogie inwestycje w Resku w parku w milionach, a nie potrafi burmistrz zabezpieczyć objazdu na czas inwestycji. Panie burmistrzu to święty obowiązek dbać o drogi Gminne. wcześniejsza inwestycja nie nauczyła naszego burmistrza, że po zakończonej inwestycji należy naprawić zniszczoną nawierzchnie. Teraz jak by musiał jeździć szybko by ja naprawił. Wystawimy rachunki z warsztatów za naprawy naszych pojazdów. A w ogóle nic nie jest robione na wsiach z drogami.
Zgłoś administratorowi
BHP
-25 # BHP 2020-06-02 21:06
Organizacja objazdów spoczywa na zarządcy drogi remontowanej (i ewentualnie wykonawcy robót remontowych). Burmistrz na pewno zgodziłby się na to, żeby ktoś utwardził i wyrównał tę drogę...

Kurtyna!
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x