Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W późny czwartkowy wieczór, policjanci z Komisariatu Policji w Resku podjęli pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zajechaniu drogi przez Partol Policji, mężczyzna porzucił motorower i podjął próbę pieszej ucieczki. Po 100 metrach został zatrzymany. 31-latek odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i inne popełnione wykroczenia.

W późny czwartkowy wieczór, policjanci Komisariatu Policji w Resku, gdy zauważyli kierującego motorowerem po drodze publicznej w Resku bez kasku, udali się za nim, by podjąć kontrolę drogową. Mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, kierujący przyśpieszył i podjął próbę ucieczki przed policjantami. Jechał uliczkami oraz promenadą. Policjanci przecięli mężczyźnie drogę.

Kierujący ani myśląc poddać się kontroli drogowej porzucił motorower i uciekał dalej pieszo. Po 100 metrach został zatrzymany. Jak się okazało był to 31- letni mężczyzna poszukiwany, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz oprócz odbycia kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnione wykroczenia m.in. kierowania bez kasku ochronnego oraz kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

 

Art. 178b [Ucieczka przed pościgiem prowadzonym przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego]

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Resko24.pl/fot. KPP Łobez

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x