Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Tym razem pomoc od naszego największego, lokalnego pracodawcy ma zdecydowany wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Na początku maja, ratownicy z podstacji w Resku otrzymali nowy ozonator do karetki, teraz do gminy Resko trafił nowy automatyczny defibrylator AED.

Dzięki takiemu wsparciu, ratownicy z podstacji w Resku, w każdej chwili (np. pomiędzy kolejnymi wyjazdami) mogą dokonać dezynfekcji karetki wykorzystując profesjonalny ozonator. Dostępność tego sprzętu w zdecydowany sposób poprawia bezpieczeństwo pracy personelu oraz pacjentów, zwłaszcza w dobie zachorowań na COVID-19. 

Zakup defibrylatora, to kolejny milowy krok w przód dotyczący kwestii bezpieczeństwa. Wielokrotnie na łamach naszego portalu, rozpisywaliśmy się o potrzebie zakupu AED dla gminy Resko. Do niedawna na terenie naszej gminy nie mieliśmy w ogóle dostępu do AED. Dziś sytuacja jest już zdecydowanie lepsza. Pod koniec lutego, przychodnia "COR" Resko, zakupiła i przekazała do OSP Resko podobne urządzenie: http://www.resko24.pl/aktualnosci/2970-druhowie-z-osp-resko-otrzymali-defibrylator-zdjecia-film.html. Dotychczas w Resku, automatyczne defibrylatory były dostępne w Przychodni "COR", Nadleśnictwie, fabryce Ikea Industry oraz OSP Resko.

Teraz, jeżeli w przypadku zatrzymania krązenia, czas dojazdu zespołu ratownictwa medycznego z powodu zajętości karetek, będzie wydłużony - w każdej chwili będzie można skorzystać z AED dostępnego na rynku miejskim.

Jak nas poinformował Jarosław Strózikowski z zarządzania kryzysowego gminy Resko, defibrylator zostanie zainstalowany na ścianie Urzędu Miejskiego w Resku, tuż obok kiosku informacyjno-multimedialnego. Dzięki takiej lokalizacji, defibrylator zgodnie z założeniami, będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców i będzie mógł być wykorzystywany w sytuacji zagrożenia życia. Urządzenie jest wyposażone w nadajnik GPS, dzięki temu zawsze będzie wiadomo, gdzie zostało użyte i gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc.

Ratuje życie

Przypomnijmy, że co roku w Polsce u około 40 000 osób dochodzi do Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Mózg pozbawiony natlenionej krwi zaczyna obumierać niemal natychmiast. Europejska Rada Resuscytacji podaje, że rozpoczęcie uciśnięć klatki piersiowej oraz wczesna defibrylacja z użyciem AED zwiększają przeżywalność nawet o 75%.

 

- Oba przedsięwzięcia jak również te ostatnie z marca b.r. (darowizna na rzecz szpitala w Gryficach w wysokości 25 000 zł – na cele statutowe związane z walką z koronawirusem, przekazanie 5000 szt maseczek ochronnych dla lokalnych instytucji) zostały sfinansowane ze środków naszej firmy w ramach realizacji Programu Społecznego Zaangażowania. Darowizna na rzecz szpitala oraz ozonator i maseczki, to akcje związane z walką z koronawiruem. Natomiast defibrylator był już działaniem uwzględnionym w planie na ten rok finansowy - poinformowała nas Małgorzata Czura z IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział Resko.

Warto dodać, że dzięki pomocy Ikea Industry, do tej pory udało się zrealizować  kilka projektów, m.in.: remont kuchni w Domu Dziecka w Łobzie, wyposażenie dwóch sal dla najmłodszych dzieci, w przedszkolu w Resku (meble i zabawki), prowadziliśmy zajęcia z ochrony środowiska w klasach III SP w Resku, przekazując dwa mikroskopy na zajęcia z dziećmi, a także przekazaliśmy 50 paczek ze słodyczami we współpracy ze stowarzyszeniem Arka dla rodzin najbardziej potrzebujących.

W dalszej rozmowie otrzymaliśmy zapewnienia, że na kolejny rok finansowy jest już wiele nowych pomysłów do realizacji i jak zawsze, Ikea Industry jest otwarta na wszelkie nowe pomysły i działania, na rzecz lokalnej społeczności oraz środowiska.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x