Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Tym razem pomoc od naszego największego, lokalnego pracodawcy ma zdecydowany wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Na początku maja, ratownicy z podstacji w Resku otrzymali nowy ozonator do karetki, teraz do gminy Resko trafił nowy automatyczny defibrylator AED.

Dzięki takiemu wsparciu, ratownicy z podstacji w Resku, w każdej chwili (np. pomiędzy kolejnymi wyjazdami) mogą dokonać dezynfekcji karetki wykorzystując profesjonalny ozonator. Dostępność tego sprzętu w zdecydowany sposób poprawia bezpieczeństwo pracy personelu oraz pacjentów, zwłaszcza w dobie zachorowań na COVID-19. 

Zakup defibrylatora, to kolejny milowy krok w przód dotyczący kwestii bezpieczeństwa. Wielokrotnie na łamach naszego portalu, rozpisywaliśmy się o potrzebie zakupu AED dla gminy Resko. Do niedawna na terenie naszej gminy nie mieliśmy w ogóle dostępu do AED. Dziś sytuacja jest już zdecydowanie lepsza. Pod koniec lutego, przychodnia "COR" Resko, zakupiła i przekazała do OSP Resko podobne urządzenie: http://www.resko24.pl/aktualnosci/2970-druhowie-z-osp-resko-otrzymali-defibrylator-zdjecia-film.html. Dotychczas w Resku, automatyczne defibrylatory były dostępne w Przychodni "COR", Nadleśnictwie, fabryce Ikea Industry oraz OSP Resko.

Teraz, jeżeli w przypadku zatrzymania krązenia, czas dojazdu zespołu ratownictwa medycznego z powodu zajętości karetek, będzie wydłużony - w każdej chwili będzie można skorzystać z AED dostępnego na rynku miejskim.

Jak nas poinformował Jarosław Strózikowski z zarządzania kryzysowego gminy Resko, defibrylator zostanie zainstalowany na ścianie Urzędu Miejskiego w Resku, tuż obok kiosku informacyjno-multimedialnego. Dzięki takiej lokalizacji, defibrylator zgodnie z założeniami, będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców i będzie mógł być wykorzystywany w sytuacji zagrożenia życia. Urządzenie jest wyposażone w nadajnik GPS, dzięki temu zawsze będzie wiadomo, gdzie zostało użyte i gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc.

Ratuje życie

Przypomnijmy, że co roku w Polsce u około 40 000 osób dochodzi do Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Mózg pozbawiony natlenionej krwi zaczyna obumierać niemal natychmiast. Europejska Rada Resuscytacji podaje, że rozpoczęcie uciśnięć klatki piersiowej oraz wczesna defibrylacja z użyciem AED zwiększają przeżywalność nawet o 75%.

 

- Oba przedsięwzięcia jak również te ostatnie z marca b.r. (darowizna na rzecz szpitala w Gryficach w wysokości 25 000 zł – na cele statutowe związane z walką z koronawirusem, przekazanie 5000 szt maseczek ochronnych dla lokalnych instytucji) zostały sfinansowane ze środków naszej firmy w ramach realizacji Programu Społecznego Zaangażowania. Darowizna na rzecz szpitala oraz ozonator i maseczki, to akcje związane z walką z koronawiruem. Natomiast defibrylator był już działaniem uwzględnionym w planie na ten rok finansowy - poinformowała nas Małgorzata Czura z IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział Resko.

Warto dodać, że dzięki pomocy Ikea Industry, do tej pory udało się zrealizować  kilka projektów, m.in.: remont kuchni w Domu Dziecka w Łobzie, wyposażenie dwóch sal dla najmłodszych dzieci, w przedszkolu w Resku (meble i zabawki), prowadziliśmy zajęcia z ochrony środowiska w klasach III SP w Resku, przekazując dwa mikroskopy na zajęcia z dziećmi, a także przekazaliśmy 50 paczek ze słodyczami we współpracy ze stowarzyszeniem Arka dla rodzin najbardziej potrzebujących.

W dalszej rozmowie otrzymaliśmy zapewnienia, że na kolejny rok finansowy jest już wiele nowych pomysłów do realizacji i jak zawsze, Ikea Industry jest otwarta na wszelkie nowe pomysły i działania, na rzecz lokalnej społeczności oraz środowiska.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x