Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Jak wiadomo na ul. Jedności Narodowej jazda samochodem, a nawet spacer na pieszo nie należy do łatwych. Teraz sytuacja może się jeszcze bardziej skomplikować, bo właśnie ruszyły prace związane z wymianą wodociągu.

Wspomniana inwestycja była już planowana dużo wcześniej. W czerwcu 2019 roku, gmina Resko podpisała umowę na realizację trzech zadań inwestycyjnych: przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w Resku, przebudowa sieci wodociągowych w Resku w ulicach Wojska Polskiego, Chopina oraz Jedności Narodowej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Resku. Wartość podpisanych kontraktów wynosi ogółem 10.888.452,00 zł brutto.

Już wcześniej rozpoczęto prace związane z kompleksową modernizację ujęcia wody głębinowej przy ul. Olsztyńskiej, wraz z technologią jej uzdatniania i dystrybucji wody do sieci oraz poprawę warunków obsługi obiektu poprzez przeprowadzenie szeregu prac o charakterze instalacyjno-budowlanym w celu zautomatyzowania procesów poboru, uzdatniania i dystrybucji wody. 

Powracając do ul. Jedności Narodowej, właśnie rozpoczęto prace związane z układaniem wodociągu metodą bezwykopowej budowy wodociągu składająca się z 3 etapów: wiercenie pilotowe, rozwiercanie i wciąganie rurociągu. Jak nas poinformowano na placu budowy, samo układanie wodociągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Buczka, aż do skrzyżowania z ul. Polną potrwa około 3 - 4 dni. Jednak dalszy etap prac, związany z przełączaniem poszczególnych posesji może potrwać nawet 3 tygodnie.

W związku z tym, na wspomnianym odcinku ul. Jedności Narodowej można się spodziewać kolejnych utrudnień w ruchu drogowym. Prace realizuje Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp. z o.o., z siedzibą w Koszalinie.

 

Modernizacja dwóch odcinków sieci wodociągowych w Resku

Jak zakłada projekt pierwszy z odcinków dotyczy ul. Wojska Polskiego i Chopina, na odcinku od ul. 1.Maja ( na wysokości budynku szkoły podstawowej ), do ul. Sucharskiego, drugi w ul. Jedności Narodowej, na odcinku od ul. Buczka do ul. Polnej. Konieczność wymiany pierwszego odcinka sieci związana jest z występowaniem częstych awarii, sprawiających utrudnienia mieszkańcom Reska i Prusimia, których nieruchomości zasilane są w wodę z tej części sieci. Drugi ze wspomnianych odcinków sieci będzie modernizowany ze względu na niejednolitość średnic rury, z której wybudowana jest sieć, od 150 mm do 65 mm, a następnie dalej, w kierunku szpitala, 90 mm. Materiał, z którego wybudowana jest sieć jest również niejednolity, część zbudowana jest z azbestocementu, część ze stali i wreszcie część z polietylenu ( PE ).

Więcej o inwestycjach związanych z infrastrukturą wodociągową na terenie Reska w artykule: Ponad 10 mln na inwestycje realizowane przez spółkę „Wodociągi i Kanalizacje” w Resku.

Resko24.pl

 

.

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Iwona B.
+6 # Iwona B. 2020-06-16 08:48
Mieszkańcy Reska, Wasze miasteczko pięknieje z każdym rokiem. Kiedyś to było ponure miasteczko, dzisiaj sąsiedzi z miasta Płoty zazdroszczą Wam. U nas nic się nie dzieje, brawo Włodarze miasta!!
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x