Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W Starej Dobrzy, gm. Resko, znaleziono pocisk moździerzowy. Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Dziś 25 lipca, na brzegu jeziora Dobrzyca znaleziono niewybuch. W miejsce znaleziska skierowano policjantów, którzy zabezpieczali miejsce niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do znaleziska, które mogło narażać ich na niebezpieczeństwo. Saperzy rozpoznali niewybuch jako pocisk moździerzowy i bezpiecznie go usunęli.

Jak nam się udało ustalić, wcześniej ktoś eksplorował wody jeziora w Starej Dobrzycy za pomocą magnesu neodymowego. Niebezpieczne znalezisko zostało porzucone na brzegu jeziora i pozostawione bez opieki. Przypadkowi świadkowie powiadomili policję. Około godz. 19, pocisk został zabezpieczony przez patrol saperski.

 

To już kolejne tego typu znalezisko w Starej Dobrzycy, w sierpniu 2016 roku, wędkarz wyłowił granat: http://www.resko24.pl/aktualnosci/1312-stara-dobrzyca-wedkarz-mial-bombowe-branie-powiadomiono-patrol-saperski-foto.html.

Nasze tereny kryją w sobie wiele pamiątek dawnych czasów, które z uwagi na skorodowanie mogą wybuchnąć przy niewielkim wstrząsie, a nawet przy zwykłym dotknięciu. By nie zrobiły nikomu krzywdy muszą się nimi zająć fachowcy. Dlatego należy pamiętać, by nigdy nie wydobywać samodzielnie z ziemi podejrzanych przedmiotów, nie próbować ich rozbierać i pod żadnym pozorem nie wrzucać do ognia. Wybuch może spowodować śmierć lub trwałe kalectwo.

W każdym przypadku, gdy znajdziemy przedmiot przypominający granat lub jakikolwiek pocisk – nie należy go dotykać, a o każdym przypadku znalezienia niewybuchu lub niebezpiecznego przedmiotu należy skontaktować się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego tel. 112.

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x