Wczoraj (19.08) w godzinach popołudniowych nad jeziorem Dobrzyca wędkarz wyłowił granat. Powiadomiono policję oraz patrol saperski.

Mieszkaniec powiatu świdwińśkiego podczas spiningowania w pewnym momencie poczuł wyraźny opór. Gdy zaczął zwijać zestaw jego oczom ukazał się granat, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Powiadomiono policję i saperów. 

Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego teren wokół znaleziska zabezpieczała OSP Resko. 

 Zdarzenie potwierdza Arleta Szwacińska, rzecznik KPP Łobez.

- Wczoraj wyłowiono granat przy kładce wędkarskiej nad jeziorem Dobrzyca , dzisiaj (20.08) patrol saperski zabezpieczył i zabrał znalezisko.

Pomimo faktu, iż od zakończenia II wojny światowej minęło dziesiątki lat, to wciąż w życiu codziennym spotykamy się z jej pozostałościami. Nadal odnajdujemy przedmioty, które mają znamiona uzbrojenia wojskowego. Niestety ludzka ciekawość okazuje się zgubna, prowadząc nie tylko do nieszczęść, ale i do śmierci.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas znalezienia niewybuchu. Nie czekajmy tylko natychmiast przekazujmy informację funkcjonariuszom, którzy do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczą miejsce.

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.