ZALOGUJ

best hosting reviews

Drukuj

Dzisiejszej nocy śpimy dłużej. Inni godzinę dłużej pracują lub podróżują

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj w nocy Polska, jak większość innych państw Unii Europejskiej, przechodzi z czasu letniego na zimowy, astronomiczny. Podróżujących w tym momencie pociągami czeka przymusowy, godzinny postój. Osoby pracujące w nocy np. ratownicy medyczni, policjanci czy strażacy będą godzinę dłużej pracować. Przez najbliższe pół roku będziemy później wstawać, ale też później kłaść się spać. Szybciej też popołudniami zrobi się ciemno.

W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca. Mówi o tym obowiązująca bezterminowo dyrektywa UE ze stycznia 2001 r.: "Począwszy od 2002 r. okres czasu letniego kończy się w każdym państwie członkowskim o godz. 1.00 czasu uniwersalnego (GMT), w ostatnią niedzielę października".

Drukuj

Rozszczelniony gazociąg w Resku. Ewakuowano mieszkańców (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj po godz.13 doszło do rozszczelnienia gazociągu na ul. Ogrodowej w Resku. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratownicze, po dłuższym czasie dotarło również pogotowie gazowe które musiało dojechać z Karlina.

Do zdarzenia doszło podczas prac ziemnych które są prowadzone na ul. Ogrodowej i Wąskiej. Pracująca na miejscu koparka uszkodziła rurę z gazem. Po tym zdarzeniu z 62 mm rury intensywnie zaczął ulatniać się gaz ziemny. W związku z wysokim zagrożeniem wybuchu, pracujące na miejscu służby ratownicze podjęły decyzję o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców okolicznych budynków. Wyznaczono również strefę niebezpieczną, w której poza ratownikami nikt nie mógł przebywać.

Drukuj

Stowarzyszenie "Nasza Pasja" zaprasza

włącz . Opublikowano w Aktualności

Tradycyjnie, każdego roku Święty Mikołaj obdarowuje wszystkie dzieci prezentami. Z tej okazji odbywa się impreza mikołajkowa także u nas w Resku. 13 grudnia 2014 roku  w godzinach od 15 do 19 na hali sportowej Zespołu Szkół w Resku dzieci będą się bawić pod hasłem „w poszukiwaniu zielonej choinki”. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Nasza  Pasja”, które rozpoczęło działalność w kwietniu 2014 roku.

Główną atrakcją będzie plac zabaw Świętego Mikołaja oraz stoiska tematyczne:

  • zdobienie lukrem  pierników bożonarodzeniowych
  • dekoracja pomarańczy goździkami
  • warsztaty – świąteczne ozdoby
  • malowanie buziek
Drukuj

Gmina Resko stawia na fotowoltaikę

włącz . Opublikowano w Aktualności

Gmina Resko stawia na nowoczesne, ekologiczne i oszczędne rozwiązania. W 7 gminnych budynkach, do końca marca 2015 roku, zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne.

Prawie 75% kosztów inwestycji pokryją fundusze Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. W uroczystym podpisaniu umowy, które odbędzie się w czwartek, 23 października br. w Resku, udział weźmie wicemarszałek województwa Wojciech Drożdż i burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński.

Drukuj

Twórcza aktywność seniorów (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

„Twórcza aktywność seniorów inspiracją dla nowych inicjatyw” projekt ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Panie z Koła Rękodzieła działającego w Centrum Kultury w Resku z liderkami Krystyną Kalenkiewicz, Elżbietą Stojek i Urszulą Turek na czele otrzymały dofinansowanie ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich pod egidą Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego do projektu pod nazwą „Twórcza aktywność seniorów inspiracją dla nowych inicjatyw”. Założeniem projektu jest przeprowadzenie warsztatów tkackich i kosmetycznych (tworzenie kremu i mydła na własne potrzeby) oraz „Spotkanie pokoleń – czyli przekazanie twórczych umiejętności”.

Za paniami są pierwsze warsztaty tkackie przeprowadzone przez panią Krystynę Kalenkiewicz projektantkę tkanin z wykształcenia, artystkę zajmującą się profesjonalnie tkactwem, posiadającą wiele innych artystycznych umiejętności.

Drukuj

Warsztaty dziennikarskie w ZS Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

W piątek, 17 października, w Zespole Szkół w Resku  redakcja szkolnej gazety „Głos Budy ‘’ w składzie: Filip Czura ILO, Dominik Domański ILO, Anna Grymuza IIIC, Małgosia Przybyłek IIIC, Marita Romańczuk ID,  Joasia Markowska ID, Ola Kozicka ID spotkała się z dziennikarzami „Nowego Tygodnika Łobeskiego” panią Karoliną Januszonek i panem Zdzisławem Kryżynem.

Tematem była praca  dziennikarza. Szczególnie interesowały nas  uwagi na temat tworzenia ciekawych tytułów, wyboru zdjęć oraz sprawy organizacyjne związane z wydawaniem gazety.

Drukuj

Gmina łata dziurawy budżet

włącz . Opublikowano w Aktualności

W lipcu 2014 roku Rada Miejska w Resku wprowadziła w życie uchwałę o zaciągnięciu kredytu długoterminowego. Gmina Resko jeszcze w tym roku planuje zaciągnąć kredyt w wysokości 1.150.000,00 zł. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Resku już ogłoszono przetarg na udzielenie i obsługę kredytu.

Jak poinformował Portalsamorzadowy.pl, zbliżające się wybory lokalne i spory o janosikowe zintensyfikowały dyskusję o kondycji finansowej władz lokalnych. Samorządowcy skarżą się, że władze centralne narzucają im coraz więcej zadań, ale nie dają środków na ich realizację. Subwencja i dotacje celowe z budżetu państwa nie wystarczają na sfinansowanie zadań samorządów, dochody własne spadają, a wprowadzenie indywidualnego wskaźnika zadłużenia zablokowało lokalnym włodarzom także możliwość zaciągania kredytów.

Drukuj

„Papieskie kremówki” w SP Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

 W ramach Dnia Papieskiego, przypadającego 16 X, odbywała się w szkole sprzedaż ciasta (koordynator – A. Bilska).

Uzyskane pieniądze – 191, 30 zł – zostaną przekazane na cel charytatywny, tj. świąteczne paczki dla dzieci z gminy Resko.(szk)

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne