ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Drukuj

Próbowano wyrównać nasyp kolejowy - jest za mokro

włącz . Opublikowano w Aktualności

W ostatnich dniach w okolicy mostu kolejowego na ul. Polnej pracowała równiarka. Próbowano wyrównać dawny nasyp kolejowy który biegnie w kierunku ul. Szpitalnej - niestety jest zbyt mocno nasiąknięty.

Próba wyrównania nasypu kolejowego przy ul. Polnej biegnącego w kierunku ul. Szpitalnej jest dokończeniem wcześniej rozpoczętej inwestycji związanej z modernizacją dawnych mostów kolejowych i nasypów po zlikwidowanych liniach kolejowych. Jak nam się udało ustalić w Urzędzie Miejskim prace prowadzone przez firmę "ZUBWiT Mętlowie" z Reska, musiały zostać wstrzymane. Nasyp jest mocno nasiąknięty i maszyna zaczęła grzęznąć. Jeżeli tylko sytuacja poprawi się prace będą kontynuowane.

Drukuj

Konkursy dla organizacji pozarządowych

włącz . Opublikowano w Aktualności

Starostwo Powiatowe w Łobzie informuje organizacje pozarządowe z terenu Powiatu  Łobeskiego o naborze wniosków w następujących konkursach ogłoszonych przez :

1. Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła "Regionalny Konkurs Grantowy" w ramach Programu "Równać Szanse 2014" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Termin składania wniosków 10 marca br.Szczegóły na stronie http://www.rownacszanse.pl

2. Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży zaprasza do składania ofert  http://www.plf.org.pl/konkurs-wnioskow-2015

Drukuj

Straż Miejska w Resku zobowiązuje się ...

włącz . Opublikowano w Aktualności

Odkąd powstał nasz portal wielokrotnie poruszaliśmy problem braku aktualnej informacji w BIP-ie Urzędu Miejskiego w Resku. Po ostatniej rozmowie telefonicznej z Panią Danutą Mielcarek, sekretarz Gminy Resko sytuacja wyraźnie poprawiła się. Cieszy fakt, że mieszkańcy Reska na bieżąco mogą śledzić przemiany naszej pięknej gminy. Ostatnie aktualizacje m.in. ujawniły zakres obowiązków Straży Miejskiej w Resku. Jeżeli ktoś nie bardzo wiedział do czego służy Straż Miejska to rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Komendant Straży Miejskiej ma 22 obowiązki

Do zadań Komendanta Straży Miejskiej (SMII) należy:
1) ochrona porządku w miejscach publicznych oraz estetycznego wyglądu obiektów i urządzeń użyteczności publicznej;
2) nadzór nad estetyką i porządkiem posesji prywatnych i ich otoczenia;
3) nadzór nad prawidłowym oznakowaniem ulic i posesji oraz estetyką napisów, miejsc plakatowania i ogłoszeń;
4) sprawdzanie wykonywania zadań i obowiązków przez administratorów i zarządców budynków;
5) kontrola funkcjonowania wysypiska odpadów i przeciwdziałanie powstawaniu dzikich wysypisk  nieczystości;
6) kontrola gospodarki wodno-ściekowej;
7) kontrola zabezpieczenia prowadzonych na terenie Gminy prac inwestycyjnych i remontowych;
8) oddziaływanie na podmioty odpowiedzialne za sprawne funkcjonowanie urządzeń komunalnych, a w szczególnie w sprawach:
a) utrzymania porządku i czystości,
b) likwidacji zagrożeń w ruchu pojazdów,
c) systematycznego odśnieżania i likwidacji gołoledzi;

Drukuj

Święto Babci i Dziadka w Centrum Kultury

włącz . Opublikowano w Aktualności

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni, to są w nim dwa takie, kiedy każdemu bez względu na aurę za oknem, robi się cieplej na sercu. Te dwa dni to święto Babci i Dziadka. I 21 stycznia właśnie dla Nich zorganizowano w Centrum Kultury wyjątkową uroczystość.

Gospodyni spotkania, przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Resku, Ludmiła Porębska tradycyjnie już przywitała szanowne babcie i szanownych dziadków oraz gości, którzy swoją obecnością uświetnili obchody „Dnia Babci i Dziadka”: przewodniczącą Rady Miejskiej p. Renatę Kulik, burmistrza Reska  p. Arkadiusza Czerwińskiego, radnych powiatowych p. Barbarę Basowską, p. Józefa Leśniaka i p. Andrzeja Gradusa oraz zarząd i członków Stowarzyszenia „Arka”. Po uroczystym powitaniu wszyscy w/w goście z serdecznych słowach złożyli obecnym babciom i dziadkom życzenia zdrowia, pomyślności i długich lat życia, a wraz z życzeniami podziękowania za trud włożony w przekazywanie podstawowych wartości ważnych w naszym życiu, młodszym pokoleniom.   W tym miłym dniu nie zabrakło oczywiście kwiatów i upominków. Najstarsza z babć pani Anna Makuch otrzymała piękną wiązankę kwiatów z rąk burmistrza pana Arkadiusza Czerwińskiego.

Drukuj

Radość dzielenia się, czyli jak Przedszkolaki z Reska pomagają

włącz . Opublikowano w Aktualności

Ciągle słyszymy w TV, radiu, czytamy w gazetach i Internecie o dramatach, jakie rozgrywają się wokół nas... Zaniedbane dzieci, katowane zwierzęta, ubóstwo, choroby... Tyle złych informacji dociera do naszych oczu i uszu, że w pewnym momencie przestajemy widzieć konkretne potrzeby innych ludzi.  Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, jednak...

"Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym". Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

Chwila rozmowy z kimś starszym i samotnym, podanie ręki, zwykły codzienny uśmiech - często bardzo niewiele może nas kosztować...  - drobne rzeczy mają sens...
Wiedzą o tym dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku, które po raz kolejny z wielką ochotą włączyły się  do akcji „Góra Grosza”, mającej na celu zbieranie funduszy – bilonu o najmniejszych nominałach -  na pomoc dzieciom z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Drukuj

Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy Wiejskiej w Starogardzie

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzień Babci i Dziadka jest dniem szczególnym. To jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku. Dlatego też dzieci ze świetlicy wiejskiej pod kierunkiem opiekunki, pani Bożeny Biernat zorganizowały 16 stycznia 2015 r. wspaniałą uroczystość poświęconą naszym seniorom.

Cała impreza przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Dzieci przygotowały program artystyczny. Były wzruszające wiersze i piosenki. Nie zabrakło także laurek.
Z ciepłymi życzeniami do seniorów zwrócili się goście: przewodnicząca Rady Miejskiej w Resku pani Renata Kulik oraz radny powiatowy Józef Leśniak.

Drukuj

Konsultacje z burmistrzami i wójtem

włącz . Opublikowano w Aktualności

16 stycznia 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Łobzie odbyło się pierwsze spotkanie Starosty Łobeskiego z burmistrzami i wójtem gmin Powiatu Łobeskiego. Zapowiadana przez starostę ścisła współpraca z samorządami jest w toku realizacji, na cyklicznych spotkaniach będą omawiane najważniejsze tematy, ważne dla mieszkańców gmin.

W spotkaniu udział wzięli:
Paweł Marek Starosta Łobeski, Jarosław Żuk Członek Zarządu, Piotr Hebda Burmistrz Dobrej, Krzysztof Czerwiński Zastępca Burmistrza Łobza, Wiesław Lorent Wójt Radowa Małego, Arkadiusz Czerwiński Burmistrz Reska, Monika Kuźmińska Burmistrz Węgorzyna.

Drukuj

Opieka zdrowotna 2015 - powiat łobeski

włącz . Opublikowano w Aktualności

Podstawowa opieka zdrowotna w powiecie Łobeskim w 2015 r.

Dobra, SP Szpital Rejonowy, Nowogard, Mieszczańska 1A, 91 391 41 25
Łobez, NZOZ „Medicor" Andrzej Wysocki i Marek Kubacki S.C., Kwiatowa 12, 91 39 73 895
Łobez, ZOZ „Medyk" Franciszek Sarnecki, Orzeszkowej 5-5a, 91 397 64 00
Łobez, NZOZ „Przychodnia Rodzinna", Niepodległości 66, 604 500 996
Łobez, SP ZOZ w Gryficach, Sikorskiego 6, 91 573 25 12
Radowo Małe, NZOZ „Ośrodek Zdrowia", Radowo Małe 17, 91 39 72 220
Resko, NZOZ w Resku, Bohaterów Monte Cassino 10, 91 395 13 32, 91 395 11 14 (dorośli), 91 395 15 65 (dzieci)
Resko, NZOZ "Intermed" Sp. Z O. O., Jedności Narodowej 8, 91 852 42 92
Węgorzyno, Gabinet Usług Medycznych Wiesława i Bronisław Hantke S.C., Runowska 28, 91 39 71 420
Węgorzyno, NZOZ Przychodnia Lekarska, Wiesława Andrusewicz, Runowska 22, 91 397 15 45

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne