ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Drukuj

Świadectwa odebrane i... nareszcie wakacje! [FOTO, VIDEO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Najpierw ostatni dzwonek, potem początek wakacji. Około 5 milionów dzieci w całej Polsce ukończyło rok szkolny. Uczniowie dostają świadectwa i planują wakacje. Dzisiaj 24 czerwca b.r. w szkołach i przedszkolach odbyły się uroczyste apele z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Uczniowie odebrali swoje świadectwa, dyplomy, nagrody i rozpoczynają upragnione wakacje!

Podczas dzisiejszych uroczystości gościliśmy w Szkole Podstawowej w Resku. Uczniom, którzy w ciągu ostatniego roku szkolnego wykazali się szczególnymi osiągnięciami, wręczono dyplomy, nagrody książkowe i inne upominki. Otrzymali je m.in. za świadectwa "z czerwonym paskiem" i wzorowe zachowanie, osiągnięcia w konkursach i olimpiadach z różnych dziedzin, działalność w szkolnych i miejskich organizacjach oraz przedsięwzięciach i stuprocentową frekwencję.

Oprócz dyrekcji placówek, nauczycieli i licznie przybyłych rodziców w dzisiejszych uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i kościoła. Dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście życzyli uczniom bezpiecznych, słonecznych i pełnych przygód wakacji. Ze szczególnym sentymentem żegnano absolwentów szkół i przedszkoli.

Drukuj

Uwaga na upały! Ostrzeżenie meteorologiczne

włącz . Opublikowano w Aktualności

W związku z prognozami dotyczącymi upałów jakie mają nastąpić w najbliższych dniach przypominamy o najważniejszych zaleceniach.

- unikaj wychodzenia na zewnątrz w najgorętszej porze dnia (między 10:00 a 17:00)

- unikaj nadmiernego nasłonecznienia, opalania, używaj kremów ochronnych

- chroń dzieci przed nadmiernym przegrzaniem, nasłonecznieniem i odwodnieniem,

- w upalne dni nie zostawiaj w samochodzie dzieci, zwierząt, materiałów łatwopalnych

- jeśli musisz przebywać na zewnątrz noś przewiewne ubranie, zakrywające możliwie największa powierzchnię skóry, nakrycie głowy, przewiewne obuwie, okulary słoneczne

Drukuj

Pożar i ewakuacja DPS Resko? Spokojnie to tylko ćwiczenia

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj (23.06) od godzin porannych można było zaobserwować wzmożony ruch zastępów straży pożarnej na terenie Reska, zawyła również syrena. Wszystko za sprawą powiatowych ćwiczeń straży pożarnej zaplanowanych i przeprowadzonych w Domu Pomocy Społecznej.

Właśnie dobiegły końca ćwiczenia jednostek straży pożarnej powiatu łobeskiego na terenie DPS Resko. Ćwiczenia polegały na opanowaniu pożaru w obiektach w których przebywają pensjonariusze. Kolejnym etapem była ewakuacja i odnalezienie osób które nie zdołały wydostać się z pomieszczeń oraz udzielenie niezbędnej pomocy przedmedycznej.

Drukuj

Piknik w Żerzynie [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W sobotę, 18 czerwca byliśmy z klasą na pikniku zorganizowanym przez naszą wychowawczynię i rodziców w Żerzynie koło Reska. W Żerzynie jest piękny i czysty plac zabaw z miejscem na ognisko.

Podczas, gdy tato naszego kolegi Kacpra, rozpalał ognisko, my zwiedzaliśmy elektrownię wodną. Po słodkim poczęstunku Pan Henryk Junik opowiedział nam na czym polega jego praca oraz jak wytwarza się prąd.

Po powrocie na plac, czekało na nas rozpalone ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Po posiłku bawiliśmy się na placu z rodzicami. Niektórzy rodzice bujali nas na dużej oponie zawieszonej na starym dębie.

Drukuj

Marszałek Województwa wesprze modernizację infrastruktury sportowej w regionie

włącz . Opublikowano w Aktualności

Milion złotych z budżetu województwa na pokrycie części kosztów budowy, modernizacji czy remontów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej otrzyma blisko 60 samorządów gminnych lub powiatowych z Pomorza Zachodniego. Decyzję Zarządu Województwa o udzieleniu wsparcia poparli radni województwa podczas XIII Sesji Sejmiku. Odbyła się ona we wtorek, 21 czerwca 2016 roku.

W 2016 roku w budżecie samorządu województwa znalazło się ponad dwa razy więcej funduszy niż w roku ubiegłym. Remonty, modernizacje i doposażenia dotyczą: hal sportowych, sal gimnastycznych, stadionów, boisk, zapleczy socjalnych, marin oraz nabrzeży, siłowni zewnętrznych, obiektów lekkoatletycznych, a nawet plaż. Wsparcie wyniesie od 6 do ponad 18 tys. zł.

Drukuj

Kolejna partia jabłek do rozdania

włącz . Opublikowano w Aktualności

Ośrodek Pomocy Społecznej w Resku informuje, że 27 czerwca b.r. będą wydawane darmowe jabłka dla mieszkańców naszej gminy.

Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z tej oferty pomocy.

poniedziałek 27 czerwca od godz. 12-stej, jabłka będą wydawane w remizie OSP przy ul. Kościuszki 26 w Resku.

Drukuj

Wycieczka uczniów Zespołu Szkół z Reska do Berlina i Poczdamu [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

10 czerwca - jak co roku - uczniowie Zespołu Szkół w Resku wybrali się na wycieczkę do Berlina, pod okiem Pani Klaudii Bartel-Litwin, Bożeny Tomali i Doroty Roli.

Licealiści wyruszyli wczesnym rankiem ( 5:30) spod Gimnazjum, aby zobaczyć wiele ciekawych miejsc w stolicy Niemiec. Zwiedzanie rozpoczęli od Alexander Platz i Berliner Fernsehturm. Uczniowie nie mogli narzekać na brak pogody, więc do każdego miejsca szli pieszo. Jednym z najciekawszych miejsc, które zobaczyli był Hotel Adlon oraz Brama Brandenburska.

Następie udali się pod Reichstag, który z powodu Euro 2016 był ogrodzony strefą kibica. Kluczowym elementem zwiedzania było Muzeum Historii Naturalnej, w którym uczniowie spędzili najwięcej czasu. Po wyczerpującej wędrówce po Berlinie, udali się do Schroniska Młodzieżowego, w którym mieli zapewniony nocleg.

Drukuj

Młodzieżowa Rada Miejska w Resku już działa!

włącz . Opublikowano w Aktualności

Uchwałą nr XV/113/16 Rady Miejskej w Resku z dnia 21 marca 2016 roku zmieniającą uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskej, nadania jej Statusu oraz określenia zasad i trybu wyboru radnych rozpoczęto prace zmierzające ku jej powstaniu.

W maju kalendarz wyborczy ruszył. Kandydaci zaczęli składać listy z wykazem osób ich popierających. Wszystko zgodnie z ordynacją wyborczą i uchwałą. Listy kandydatów na radnych opublikowano 23 maja 2016 roku z podziałem na okręgi. Podana została również informacja o sposobie głosowania. Sami uczniowie wnioskowali o zmianę liczby mandatów, tak więc z chętnymi nie było problemu.

Świadectwa odebrane i...  nareszcie wakacje! [FOTO, VIDEO]

Świadectwa odebrane i... nareszcie wakacje! [FOTO, VIDEO]

24.06.2016 | Aktualności
Odsłony: 601
Najpierw ostatni dzwonek, potem początek wakacji. Około 5 milionów dzieci w całej Polsce ukończyło rok szkolny. Uczniowie dostają świadectwa i planują... Wakacje rozpocznie też część nauczycieli, jednak na najbliższe dni czekają z niepokojem. 27 czerwca mamy...
Uwaga na upały! Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga na upały! Ostrzeżenie meteorologiczne

23.06.2016 | Aktualności
Odsłony: 798
W związku z prognozami dotyczącymi upałów jakie mają nastąpić w najbliższych dniach przypominamy o najważniejszych zaleceniach. unikaj wychodzenia na zewnątrz...   pij regularnie duże ilości płynów, unikając napojów zawierających cukier lub alkohol, spożywaj lekkie posiłki,...
Pożar i ewakuacja DPS Resko? Spokojnie to tylko ćwiczenia

Pożar i ewakuacja DPS Resko? Spokojnie to tylko ćwiczenia

23.06.2016 | Aktualności
Odsłony: 530
Dzisiaj (23.06) od godzin porannych można było zaobserwować wzmożony ruch zastępów straży pożarnej na terenie Reska, zawyła również syrena. Wszystko... Każdorazowo po takich ćwiczeniach dowódcy jednostek omawiają działania strażaków, służb współpracujących z Krajowym Systemem Ratowniczo...
Piknik w Żerzynie [FOTO]

Piknik w Żerzynie [FOTO]

23.06.2016 | Aktualności
Odsłony: 479
W sobotę, 18 czerwca byliśmy z klasą na pikniku zorganizowanym przez naszą wychowawczynię i rodziców w Żerzynie koło Reska. W...   Inni rozgrywali mecz na boisku. Podczas tego wyjazdu było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Dziękujemy...
Księgowy/Księgowa w Składnicy Agencji Rezerw Materiałowych w Resku Wymagania oraz wykaz i wzory dokumentów niezbędnych przy składaniu aplikacji znajdą Państwo w...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne