ZALOGUJ
Drukuj

Co wiedzą o nas aplikacje w smartfonach? Za dużo, ale to cena za aplikację

włącz . Opublikowano w Aktualności

Warto zwrócić uwagę, jakie dane udostępniamy używając różnych aplikacji; nasze dane to cena, którą płacimy za korzystanie z nich i sami musimy zdecydować, czy chcemy ją ponieść - przekonują eksperci uczestniczący w konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie".

W Warszawie trwa 10. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie". Środa jest jej drugim i zrazem ostatnim dniem.

Podczas konferencji eksperci zwracali uwagę na rosnącą wśród dzieci i młodzieży popularność urządzeń mobilnych, a zarazem zwiększenie zagrożeń, jakie wiążą się z ich używaniem.

Drukuj

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dla województwa zachodniopomorskiego już działa!

włącz . Opublikowano w Aktualności

W województwie zachodniopomorskim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu może zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Może także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie i mieć na to wpływ. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dziś w KWP w Szczecinie odbyła się konferencja z udziałem wicewojewody Marka Subocza, mł. insp. Jacka Cegieły szefa zachodniopomorskiej Policji oraz insp. Piotra Ostrowskiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, podczas której przedstawiono główne założenia KMZB.

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa”- jest już dostępna na stronie zachodniopomorskiej policji.

Drukuj

Nieprawidłowe parkowanie na Szpitalnej - sygnalizuje Internauta [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

- Bardzo często w tym miejscu nieprawidłowo parkuje kierowca tego pojazdu. To jedyny chodnik do szpitala i całkowicie zastawiony - sygnalizuje Internauta.

Na ul. Szpitalnej w Resku (droga wyjazdowa w kier. Ługowiny prowadząca do szpitala) chodnik jest tylko po jednej stronie ulicy. Sposób parkowania widoczny na zdjęciu uniemożliwia bezpieczne przejście w tym miejscu. Jak napisał Internauta, ten pojazd często parkuje w poprzek chodnika. Otrzymaliśmy również zdjęcie.

Drukuj

Grupa „Militarni” na Dożynkach w Resku

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dnia 17 września b.r. (sobota) w Parku Miejskim od rana trwał spory ruch, młodzieżowa grupa „Militarni’, pod czujnym okiem komendanta Dariusza Jaworskiego z wielkim zaangażowaniem wcieliła się w role, wiernie oddając klimat II wojny św.

Pod górą Borków, gdzie stanął sztab, sanitariuszki w białych fartuchach udzielały pierwszej pomocy „poszkodowanym”, starsi chłopcy pokazywali ochotnikom, jak należy posługiwać się wykrywaczami min, oraz prezentowali działanie karabinu maszynowego. Dla najmłodszych przygotowano pole z rzutami do tarczy.

Nieodzownym elementem stała się kuchnia polowa, gdzie można było spróbować wojskowej grochówki, a także skosztować pysznych placków ziemniaczanych.

Drukuj

„Podaj dalej… podwójne życie odpadów”. Sprzątanie świata w SP Resko [FOTORELACJA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

16 września 2016r., uczniowie, nauczyciele, wychowawcy ze Szkoły Podstawowej w Resku, po raz kolejny wspólnie „rozprawili się” ze śmieciami zalegającymi najbliższą okolicę. Opiekunem tegorocznej akcji była nauczycielka przyrody – p. A. Korzonek – Buczma.

Cel przedsięwzięcia to wpojenie poczucia odpowiedzialności za naszą Planetę Ziemię – każdy jest zobowiązany o Nią dbać, by dobra, jakie niesie ze sobą, służyły nam jak najdłużej.

Drukuj

Lądowanie na dachu koło Święciechowa [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W nocy z soboty na niedziele (17/18.09) kierujący samochodem osobowym marki fiat dachował w okolicy Święciechowa.

To zdarzenie drogowe miało miejsce na odcinku drogi Święciechowo - Resko, kierowca został ukarany mandatem karnym.

- Około północy kierujący pojazdem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i dachował. Kierowca został ukarany mandatem karnym - poinformowała nas Arleta Szwacińska z KPP Łobez.

Drukuj

Ktoś wyrwał zaporę na moście kolejowym. Teraz jeżdżą tam quadami [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

RESKO. Ktoś celowo wyrwał jedną z zapór na moście kolejowym przy ul.Polnej. Teraz na moście oprócz spacerowiczów i rowerzystów można się natknąć na rozpędzony quad.

Podczas remontu dawnych mostów kolejowych zamontowano zapory które miały uniemożliwić przejazd ewentualnym entuzjastom jeżdżenia po moście samochodami lub quadami. Jedna z zapór została wyrwana, dlatego od dłuższego czasu można zaobserwować jak przez most i dalej ścieżką spacerową przejeżdżają quady.

Drukuj

Już niedługo powstanie siłownia plenerowa

włącz . Opublikowano w Aktualności

Na terenie Szkoły Podstawowej w Resku, tuż za "orlikiem" powstaje siłownia plenerowa. Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu będzie można z niej skorzystać.

Treningi na świeżym powietrzu przynoszą więcej korzyści niż te wykonywane w zamkniętym pomieszczeniu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej. Siłownia która powstaje na terenie "podstawówki" będzie miała, aż osiem urządzeń.

 - Zamontujemy tutaj m.in. orbitrek, podciąg, wahadło, tai-chi i wioślarza. Urządzenia są bardzo dobrej jakości, plac będzie miękki, tzn. nawet jak ktoś upadnie nie powinien doznać urazu. Staramy się, aby urządzenia które montujemy były odporne na wandali, to jednak jest czasami nie do uniknięcia. Oprócz urządzeń do ćwiczeń zamontujemy ławeczki.

Warto zwrócić uwagę, jakie dane udostępniamy używając różnych aplikacji; nasze dane to cena, którą płacimy za korzystanie z nich i...   Szymon Wójcik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę podkreślał w rozmowie z PAP, że choć są...
W województwie zachodniopomorskim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu może zareagować na zagrożenia i podzielić się... Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach: w pierwszym filarze - gromadzone są...
Bardzo często w tym miejscu nieprawidłowo parkuje kierowca tego pojazdu. To jedyny chodnik do szpitala i całkowicie zastawiony -...  Jak widać, jest tam na tyle miejsca aby stanąć samochodem prawidłowo. Apelujemy do kierowcy o...
Grupa „Militarni” na Dożynkach w Resku

Grupa „Militarni” na Dożynkach w Resku

19.09.2016 | Aktualności
Odsłony: 836
Dnia 17 września b.r. (sobota) w Parku Miejskim od rana trwał spory ruch, młodzieżowa grupa „Militarni’, pod czujnym okiem komendanta...   Klimat II wojny światowej, stworzony dzięki zaangażowaniu komendanta – pasjonata tamtych czasów (wszystkie zbiory pochodzą...
16 września 2016r., uczniowie, nauczyciele, wychowawcy ze Szkoły Podstawowej w Resku, po raz kolejny wspólnie „rozprawili się” ze śmieciami zalegającymi... Klasy I i II porządkowały teren wokół budynku szkoły, kl. V ruszyły w okolice Nadleśnictwa...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne