ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Drukuj

Petycja rodziców przedszkolaków

włącz . Opublikowano w Aktualności

Podczas dzisiejszych (26.05) obrad Komisji Rady Miejskiej d/s Zdrowia, Polityki Socjalnej i Oświatowej oraz Sportu i Wypoczynku w Urzędzie Miejskim w Resku uczestniczyli rodzice przedszkolaków. Powodem tego spotkania była petycja, jaką w ostatnich dniach złożyli rodzice dzieci z grupy "Prosiaczki" Przedszkola Miejskiego w Resku, dotycząca planowanego zwolnienia jednego z nauczycieli.

W swojej petycji, złożonej na na mocy przepisów działu VIII Kodeksu postępowania administracyjnego, wyrazili swój wyraźny sprzeciw planom zwolnienia wychowawcy grupy "Prosiaczki".

Rodzice nie zgadzają się z tą decyzją argumentując, że będzie to miało negatywny wpływ na rozwój ich dzieci. Jak argumentują obecny wychowawca grupy, pani Iwona Ptasińska, jest autorytetem dla dzieci i sami bardzo ją cenią. Twierdzą, że taka nagła zmiana nauczyciela może odbić się niekorzystnie na dzieciach i domagają się odstąpienia od realizacji tych planów.

Drukuj

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dnia 14 maja 2015 w Szkole Podstawowej Nr. 2 w Łobzie odbył się drugi etap Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkoły Podstawowej Nr 2 i nr 1 w Łobzie, w Bełcznie i w Resku, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu.

Do konkursu przystąpiło 24 uczniów (8 uczniów z kl.IV, 11 uczniów z kl.V I 5 uczniów z kl.VI). Uczniowie w miłej atmosferze i przy poczęstunku napisali test językowy z materiału danej klasy. Po sprawdzeniu testów przez panią Paulinę Kuczyńską (SP nr 2 w Łobzie, SP w Bełcznie), panią Klaudię Bartel-Litwin (SP i Gimnazjum w Resku), pana Jarosława Świrskiego (SP nr 1 w Łobzie) i panią Joannę Janicką Lont (tłumacz j.niem.) wyłoniono laureatów konkursu.

Drukuj

II Sympozjum Przyrodnicze w Zespole Szkół w Resku już za nami! (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

21 maja 2015r. w Zespole Szkół w Resku odbyło się II Sympozjum Przyrodnicze. Tegorocznym hasłem przewodnim były słowa polskiego geografa Floriana Plita „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”. Nawiązując do hasła przewodniego uczestnicy Sympozjum zobowiązani byli do przygotowania krótkich konkursowych filmików bądź też reportaży dotyczących lokalnej działalności na rzecz ochrony środowiska.

W tym roku szkolnym Sympozjum było wyjątkowe. Chociażby dlatego, że uświetniały je przepiękne trofea myśliwskie wystawione przez Koło Łowieckie Knieja oraz Koło Łowieckie Żubr i Koło Łowieckie Eskulap. Wszystkie zbiory w niezwykle klimatycznej oprawie stanowiły dekorację korytarzy szkolnych. Dzieci i młodzież mogła swobodnie podejść i podziwiać okazy: jeleni, żubra, kun, łasic, fretek, lisów, dzika, ptaków drapieżnych, wiewiórek oraz medalowych poroży. Emocjom nie było końca, ponieważ większość uczestników po raz pierwszy w życiu miała możliwość zobaczyć te wszystkie piękne zwierzęta z bliska.

Drukuj

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Morzu i o Pomorzu Zachodnim – udział SP Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dnia 21 maja 2015r. grupa uczniów kl. V i VI ze Szkoły Podstawowej w Resku wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Morzu i o Pomorzu Zachodnim, organizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową w Sz – nie. Honorowy patronat nad konkursem objęła żona obecnego prezydenta Rzeczpospolitej, p. Anna Komorowska.

Uczniowie SP Resko rywalizowali m. in. ze szkołami ze Świnoujścia, Gdańska, Szczecina, osiągnęli duże sukcesy. Do konkursu przygotowała nauczycielka przyrody, p. Bożena Meger.
W konkursie wiedzy o Pomorzu Zachodnim Krystian Świderek z kl. VI c zajął I mce, deklasując pozostałych rywali, Julia Filipek z kl. V c – IV mce, a Jakub Banaszak z kl. V a – VI mce – w tej samej kategorii.

Drukuj

„WYSTAWA EKSPERYMENTÓW - AKADEMIA ODKRYWCÓW” w SP Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

W dniach 22 – 21 maja 2015r. w sali gimnastycznej budynku Szkoły Podstawowej w Resku miała miejsce interaktywna wystawa eksperymentów, zorganizowana bezpłatnie dzięki dofinansowaniu FUNDACJI PGNIG im. Ignacego Łukaszewicza.

W projekcie uczestniczyli uczniowie miejscowych placówek oświatowych: kl. I – VI SP Resko, Starogardu Łobeskiego, kl. I szkoły filialnej w Łosośnicy, uczniowie Gimnazjum oraz wychowankowie Przedszkola Miejskiego w Resku.

Drukuj

Karatecy z Reska na V Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Limanowej

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wczoraj,  (23.05) troje zawodników Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko: Szymon Dusza, Szymon Pluciński oraz Sergiusz Walentynowicz reprezentowało klub oraz gminę i miasto Resko na V Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin "ONE WARLD ONE KYOKUSHIN" w Limanowie.

W zawodach wystartowało 550 zawodników z 50 klubów w kategorii kumite, oraz kata. Rywalizacja wśród zawodników była bardzo duża.

Niebawem obszerna relacja z turnieju. OSU !!!

Drukuj

Warsztaty plastyczne

włącz . Opublikowano w Aktualności

W ramach współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Resku uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych.

W maju grupa uczniów Zespołu Szkół w Resku, którzy brali udział w grudniowym spotkaniu opłatkowym, wraz z panią Elżbietą Kuc udała się na zajęcia do Domu Pomocy Społecznej w Resku. Dzięki uprzejmości pracowników i pod ich fachowym okiem robiliśmy małe kolorowe drzewka. Wbrew pozorom nie było to łatwe zadanie. Pracę mogliśmy wykonywać pojedynczo lub w wybranych przez siebie grupach. Mieszkańcy domu razem z nami chętnie uczestniczyli w warsztatach. Efekt końcowy wyszedł naprawdę bardzo ładnie. Drzewka, które robiliśmy są teraz ozdobą naszej klasy.

Drukuj

Strategia i uhonorowanie mieszkańców Reska

włącz . Opublikowano w Aktualności

RESKO. 13 maja (środa) w reskim centrum kultury odbyła się sesja rady miejskiej. W czasie obrad m.in. uhonorowano pana Jana Muszyńskiego, reskiego kombatanta, jednego z najstarszych mieszkańców miasta. Nagrodzono również Michała Pniewskiego, reskiego karatekę, brązowego medalistę Mistrzostw Europy w Estonii.

W czasie obrad radni zajęli się m.in. uchwałami w sprawie strategii rozwoju gminy na lata 2015-2022, w której czytamy: “(...)Priorytetem w działaniach władz samorządowych w najbliższym czasie będzie budowa kanalizacji i sieci wodociągowych we wszystkich miejscowościach gminy, oraz poprawa bazy oświatowej czyli budowy, rozbudowy, remonty i doposażenie gminnych szkół. Nacisk położony będzie również na działania w kierunku racjonalizacji zagospodarowania przestrzennego gminy, pozyskiwania środków finansowych z programów Unii Europejskiej, wprowadzenia usystematyzowanej gospodarki odpadami, oraz stworzenia przedsiębiorcom warunków do zwiększania zatrudnienia (...)”.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne