AKTUALNOŚCI

W dniu 4 grudnia 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie odbyło sie podpisanie umowy na dofinansowanie zadania pt. Przebudowa przyłącza kanalizacji sanitarnej i zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej na terenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Resku przy ulicy Szpitalnej 8.

 

Powiat Łobeski otrzymał dotację w wysokości 44 126,40 zł na realizację zadania.

W dniach 27 – 29 listopada w budynku Zespołu Szkół w Resku, oraz w Szkole Podstawowej odbywały się po raz pierwszy w tym roku szkolnym rekolekcje adwentowe. Skąd taki pomysł?

Otóż… katecheci w porozumieniu z kustoszem parafii NMP w Resku, ks. Marianem Kapturem jednogłośnie zdecydowali, że czas Adwentu sprzyja pogłębieniu wiary - zwłaszcza wśród młodych. Pomysł trafiony, frekwencja uczniów, szczególnie wśród młodszych uczestników (kl. I-V) dopisała. Starszych uczniów zachęcił specjalnie zaproszony na tę okazję zespół „Wyrwani z Niewoli”, którego występ odbył się na hali ZS Resko.

Ponadto, niezwykłą prelekcję do młodych wygłosił Krzysztof Sowiński, świecki ewangelizator ze Wspólnoty Głos Pana w Skierniewicach, który w poruszający sposób opowiedział historię przemiany swojego życia poddanego Chrystusowi. W czwartkowy wieczór odbyła się specjalna msza z udziałem ewangelizatora.

Powstanie skateparku w Resku, było jednym z projektów wyłonionych w ramach budżetu obywatelskiego naszego miasta. Mijają kolejne miesiące, a projekt nie rusza - dlaczego?

Jak już wcześniej informowaliśmy, budżet obywatelski Reska to kwota 100 tys. złotych. Niestety jest to zbyt mała kwota, aby można było wybudować w pełni funkcjonalny i bezpieczny skatepark. 

Ta inwestycja będzie kosztowała budżet gminy Resko przynajmniej 400 tys. złotych. Jak nas poinformował burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, obecnie staramy się o uzyskanie dofinansowania tego projektu. Podobnie wyglądała realizacja budowy placu zabaw przy ul. Długiej. Właśnie w ten sam sposób, chcemy zrealizować budowę skateparku przy Al. Wolności, w przyszłym roku powinniśmy zakończyć tę inwestycję. Chcę dodać, że jeszcze wcześniejszy projekt, czyli budowa muszli koncertowej w parku miejskim, również będzie realizowana. Budowa tego obiektu będzie kosztowała około 1 mln złotych, na ten cel już otrzymaliśmy dofinansowanie. Muszlą koncertową będziemy mogli się cieszyć, najprawdopodobniej za 2 lata.

Projekt "Stworzenia miejsca rozrywki dla młodzieży" z lokalizacją na placu przy Alei Wolności na dawnym korcie tenisowym, zakłada między innymi oczyszczenie, uporządkowanie, usypanie wzniesienia ziemnego wyposażonego w schody. Miałaby tam powstać pochylnia do zjazdów na deskorolce lub rowerze, ustawienie masztu z koszem do piłki koszykowej, ław i ławostołów a także elementów konstrukcji stalowej typu Street Workout - z drążkami do ćwiczeń podciągania się oraz ławek skośnych. 

Najważniejsza choinka w mieście została już pięknie przystrojona. Dziś pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim, przy pomocy strażackiego podnośnika ubrali naszą choinkę miejską.

Przypominamy, że już w ten piątek 6 grudnia 2019 r. o godzinie 17.00, odbędzie się uroczyste rozświetlenie choinki przez Burmistrza Reska Arkadiusza Czerwińskiego.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczestników będzie spotkanie z wyjątkowym gościem - Świętym Mikołajem, który we własnej osobie pojawi się na rozświetleniu świątecznego drzewka oraz słodki poczęstunek.

Na pewno podziękowania należą się pracownikom oraz uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim za przygotowanie ozdób świątecznych i ustrojenie choinki.

W Naszej Gminie od 22 października do 22 listopada br. dzieci uczęszczające do placówek oświatowych na terenie Gminy Resko brały udział w charytatywnej akcji „Wielka Paka dla Zwierzaka”, której organizatorem był Burmistrz Reska. 3 grudnia 2019r. zostały wręczone dyplomy za zajęcie pierwszych miejsc oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Za zajęcie I miejsca nagrodzono:

Grupę „ŻABKI” z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku - na poziomie grup przedszkolnych,
Klasę II C ze Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Resku – na poziomie klas I – III,
Klasę VA ze Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Resku – na poziomie klas IV – VIII.

Już wiemy, że spółka lekarska "COR" z Reska ma nowego właściciela, który formalnie zacznie działać od nowego roku. Mieliśmy też zapewnienia, że w naszej przychodni pojawią się nowi, młodzi lekarze. Od kilku dni, w internecie krąży ogłoszenie o pracy dla lekarzy w POZ Resko. Dlaczego?

Do naszej redakcji hurtowo zaczęły napływać pytania od zaniepokojonych mieszkańców gminy Resko. Poniżej fragment takiej korespondencji:

- Szanowni Państwo czy moglibyście wyjaśnić jak to nasza gmina załatwiła lekarzy, a dwa dni temu wyszło ogłoszenie o zapotrzebowaniu na lekarzy przez Pana Szczotoka? Nie dość, że cała służba zdrowia to tragedia to i tak chyba nasi lekarze, ktoś wygrywa a później szuka ludzi do pracy, a podobno mieliśmy chętnych lekarzy z doświadczeniem z Nowogardu. To weźmiemy co dostaniemy, nawet w trakcie robienia specjalizacji, a jeszcze nie wiadomo czy znajdą się chętni (...)

Poprosiliśmy  przedstawiciela nowej spółki, pana Ariela Szczotoka o wyjaśnienia. Poniżej treść otrzymanego komunikatu:

- Ogłoszenie o poszukiwaniu lekarzy do przychodni w Resku jest naturalnym procesem.  Nie kończymy rekrutacji personelu i nie zakończymy jej nawet po zamknięciu grafików na najbliższe pół roku. Zgodnie z obietnicą chcemy podnieść jakość świadczonych usług medycznych. Aby móc to zrobić musimy zbudować swoją szeroką bazę lekarzy. Mamy taką na Mazowszu - i mimo tego wciąż rozmawiamy z lekarzami.

W dniach 1-2 grudnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Czwartków Lekkoatletycznych. Dwoje uczniów z naszej szkoły dostało powołanie na reprezentowanie naszego powiatu w tej imprezie.

Maria Habrych na 300 m oraz Tomasz Pochwała również na 300 m. Marysia uplasowała się na ok 10 pozycji uzyskując dobry czas 50,14 s. Wielki sukces osiągnął Tomasz Pochwała, który zrewanżował się za zdobycie w czerwcu tytułu wice - mistrza Polski w Łodzi, zdobywając złoty medal wynikiem życiowym 45,37.

Jest to nasz pierwszy złoty medal dla gminy Resko w lekkoatletyce. Bardzo gratulujemy i życzymy wielkich sukcesów na stadionach lekkoatletycznych.

Trenerzy: Justyna Grankowska i Arkadiusz Majewski

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i postanowił to wykorzystać Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Nawiązując do bogatej tradycji obchodów nocy świętego Andrzeja, Oskar Strojny i Mają Bąk z 7a przygotowali piernikowe ciastka z wróżbami.
Ciastka te oblane obficie czekoladą roznosili tego dnia po korytarzach szkolnych i częstowali wszystkich napotkanych bez wyjątku i uczniów i nauczycieli i pracowników szkoły tez inni samorządowcy Klaudia Gucwa i Jakub Dąbrowski.
Forum szkoły po drugiej lekcji zamieniło się na 15 minut w miejsce gdzie świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb.

Martyna Jaworska przebrana za tajemniczą wróżbitkę „czytała z kart” dziewczętom z naszej szkoły spragnionym wiedzieć, jaka będzie ich przyszłość.
Bartosz Gąsiorek – jako cygański wróż, zaglądał do szklanej, magicznej kuli i za pomocą symboli ukrytych pod kubkami (pierścień, moneta, cukier, kompas, klucz, cukierek) mówił co „młode panny i panowie” spotkają na swojej drodze życia.

W przedszkolu zabawa
Andrzejek to czas!
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas!


„Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. 29 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb andrzejkowych przeniosły się dzieci z grupy „Kłapouszki”.

Na dzieci już od rana czekały same niespodzianki przygotowane przez Rodziców- w Sali pojawiła się dekoracja, a na stołach zapalone lampiony. Pojawił się również tajemniczy gość- Czarownica na miotle, która przy pomocy rekwizytów przepowiadała dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, kto pojedzie w daleką podróż ustawiając buty w kierunku progu drzwi, rzucały monetą przez lewe ramię do „studni” a serduszko zdradzało imię ukochanej osoby.

Wiele radości sprawiła przedszkolakom dyskoteka andrzejkowa pod hasłem „ W rytmie disco” .Pamiątką tego niezwykłego spotkania było wykonanie zdjęcia w fotobudce.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x