ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Drukuj

Odpoczywamy i śmiecimy! Efekt: zaśmiecone jezioro i teren wokół niego [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

STARA DOBRZYCA. Czy na letni urlop, czy w weekend chętnie wybieramy się nad wodę. Niestety - sterty rozrzuconych śmieci , które tak często sami pozostawiamy po sobie, nie tylko psują nam wypoczynek, ale i stwarzają ogromne zagrożenie dla przyrody i dla nas samych.

- Dzisiaj byłem świadkiem jak o 9 rano paru młodzieńców piło na pomoście piwo, a puszki i butelki wrzucili beztrosko do wody - pisze rozgoryczony Czytelnik.

Niestety - komfortowe warunki wypoczynku zakłóca widok jaki spotykamy tuż przy samym brzegu jeziora - brudnych, plastikowych, metalowych, szklanych odpadów, w tym odłamków rozbitego szkła leżącego na kamieniach, w piasku, w trawie, a nawet w wodzie.

- Dzień dobry, okres letni to czas wypoczynku, w Starej Dobrzycy przy kąpielisku natknąłem się na ludzkie odchody... strach pomyśleć co będzie jak rozmnożą się bakterie, zwłaszcza, że kąpią się tam nie tylko dorośli, ale także wiele dzieci. Dzisiaj (25.07) bylem świadkiem jak o 9 rano paru młodzieńców piło na pomoście piwo, a puszki i butelki wrzucili beztrosko do wody. Przy kładkach wędkarskich znowu, pełno śmieci może dałoby się zainteresować tym faktem straż miejską, policję albo dzierżawcę akwenu którym jest koło PZW w Resku - napisał Czytelnik.

Drukuj

Rozpoczęły się "małe żniwa" [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Na polach wokół Reska trwają tzw. małe żniwa. W wielu miejscach zbiory rzepaku są w pełni, a jęczmienia ozimego dobiegają końca. Pogoda sprzyja żniwiarzom.

Druga połowa lipca to czas na początek żniw upraw ozimych, zwłaszcza rzepaku, jęczmienia czy żyta. Rzepaki osiągnęły już swoją dojrzałość. Pogoda póki co utrzymuje się, czas zbierać plony.

Już w sobotę można było obserwować wzmożoną pracę kombajnów na polach zbożowych. Na pierwszym planie znajduje się jęczmień wiosenny, który w pełni dojrzał, a dodajmy iż często wsiewano go na miejsce zaoranego pola po przemarzniętym jęczmieniu ozimym. W wielu rejonach jęczmień ozimy nie przetrzymał dużych przymrozków i braku śniegu w styczniu i lutym br.

Drukuj

Drogowy bubel koło Mozaiki! UM Resko: Jeszcze nie odebraliśmy tej inwestycji [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dwa tygodnie temu na łamach naszego portalu pisaliśmy o inwestycjach drogowych w Resku. Dobiega koniec prac na dojeździe do ul. Bohaterów Monte Cassino, niestety jakość wykonanych prac pozostawia wiele do życzenia. - Nawierzchnia wygląda tragicznie - co któraś kostka popękana, nierówności (...) - pisze Czytelnik.

- W Resku bywam raczej rzadko - co któryś weekend. Jestem jednak w stanie zobaczyć i ocenić postęp prowadzonych w Resku robót budowlanych. Wczoraj moją uwagę przykuła uliczka pomiędzy ul. Wojska Polskiego a Bohaterów Monte Cassino (obok Mozaiki), a raczej jej - w moim mniemaniu - nieudolne wykonanie. Z tego, co widziałem, to prace budowlane trwały tam już od jakiegoś czasu i nawet ucieszyłem się, że można już przejść po tej uliczce. Radość minęła po przejściu. Nawierzchnia wygląda tragicznie - co któraś kostka popękana, nierówności (to wynik słabej, źle zrobionej podbudowy), uszczerbione krawężniki (to zdecydowanie niechlujstwo wykonawcy).

 Jestem inżynierem budownictwa drogowego i z mojego punktu widzenia i doświadczenia mogę powiedzieć, że zdecydowanie inspektor nadzoru i dalej zamawiający nie powinien odbierać takiej drogi. Nie wiem, kto jest zamawiającym w tym przypadku, ale jeżeli jest to miasto, to należy uznać, że (jeżeli odebrało ten bubel od wykonawcy i za niego zapłaciło) zmarnowało miejskie pieniądze. Proszę przyjrzeć się tej sprawie. Uważam, że nie powinna zostać przemilczana - pisze w swoim liście Czytelnik.

Drukuj

RESKO. W nocy podpalili śmietniki koło przedszkola [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W nocy z czwartku na piątek (21/22.07) ktoś podpalił śmietniki koło przedszkola miejskiego w Resku. Interweniowała straż pożarna.

Około godz. 1.30 zaalarmowano OSP Resko do pożaru plastikowych kontenerów na odpady do recyklingu. Kontenery były ustawione nieopodal przedszkola przy ul. 1 Maja. Ogień niemal natychmiast  strawił plastikowe pojemniki. Na miejscu pojawiła się również policja, jak dotąd nie ustalono sprawcy, bądź sprawców tego czynu.

Drukuj

Kwieciste kosze zdobią rynek w Resku [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Przybywa zieleni na rynku miejskim w Resku. Od niedawna możemy podziwiać piękne kompozycje w formie kwiecistych koszy.

Po remoncie rynku mieszkańcy Reska często w swoich komentarzach poruszali temat braku zieleni na rynku. Zieleni przybywa, w ostatnim czasie tuż przed wejściem do gmachu Urzędu Miejskiego ustawiono dwa duże kosze pełne kwiatów.

Pieczołowicie przygotowywana kompozycja kompozycja kwiatowa jest już gotowa i cieszy oko mieszkańców oraz osób odwiedzających nasze miasteczko.

Drukuj

Stara Dobrzyca. Wystające gwoździe z pomostu już zabezpieczone

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wczoraj informowaliśmy o niebezpieczeństwie jakie zgotowała nam ekipa remontująca pomost w Starej Dobrzycy. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

Jak nas poinformował komendant Straży Miejskiej w Resku Andrzej Gajdzis, niebezpieczeństwo zostało zażegnane w dniu dzisiejszym w godzinach rannych.

Upomniana również została ekipa wykonująca prace na pomoście. 

Resko24.pl

Drukuj

Profesjonalne usługi sprzątania - "KUBUŚ" Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

Jeśli chcesz zapewnić sobie oraz swoim najbliższym dogodne i komfortowe warunki, których podstawą jest czystość, trafiłeś pod właściwy adres. Nasza firma "KUBUŚ" z Reska zajmuje się profesjonalnym sprzątaniem, przy użyciu wysokiej jakości sprzętu oraz skutecznych środków czystości.                         ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Niezależnie od tego czy mieszkasz w Resku, czy w jego okolicach, nasz zespół sprzątający dojedzie w każde miejsce Reska oraz jego okolic. Bez względu na to, czy dysponujesz małą i przytulną kawalerką czy przestrzennym domem, w sprzątaniu podejmujemy się każdego wyzwania. Naszym celem jest zapewnienie klientom czystego miejsca życia i pracy. Sprzątamy zarówno domy mieszkalne, jak i pomieszczenia biurowe.

Drukuj

Już w sierpniu I JARMARK ŚWIĘTEGO BARTŁOMIEJA

włącz . Opublikowano w Aktualności

Stowarzyszenie „Nasza Pasja” wracając do dawnych lokalnych tradycji, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Resko i okolic, do udziału w I Jarmarku Świętego Bartłomieja.

W programie imprezy wiele atrakcji m.in.:
• Piknikowa piekarnia – własnoręczny wypiek chleba.
• Sprzedaż domowych specjałów, przypraw.
• Konkurs „Lato zamknięte w słoiku”; kategorie konkursowe:
- przetwory warzywne
- przetwory owocowe
- nalewki.

STARA DOBRZYCA. Czy na letni urlop, czy w weekend chętnie wybieramy się nad wodę. Niestety - sterty rozrzuconych śmieci ,... Każdy z szukających tu wypoczynku pragnie, żeby jezioro i tereny wokół niego były zadbane, czyste,...
Rozpoczęły się "małe żniwa" [FOTO]

Rozpoczęły się "małe żniwa" [FOTO]

26.07.2016 | Aktualności
Odsłony: 298
Na polach wokół Reska trwają tzw. małe żniwa. W wielu miejscach zbiory rzepaku są w pełni, a jęczmienia ozimego dobiegają... W drugim dniu weekendu (24.07), prace jeszcze bardziej przybrały na sile. Założeniem jest całkowite wymłócenie...
Dwa tygodnie temu na łamach naszego portalu pisaliśmy o inwestycjach drogowych w Resku. Dobiega koniec prac na dojeździe do ul. Już wcześniej przyglądając się tej inwestycji nie trudno było zauważyć wszystkie te niedociągnięcia. Któregoś razu...
RESKO. W nocy podpalili śmietniki koło przedszkola [FOTO]

RESKO. W nocy podpalili śmietniki koło przedszkola [FOTO]

22.07.2016 | Aktualności
Odsłony: 916
W nocy z czwartku na piątek (21/22.07) ktoś podpalił śmietniki koło przedszkola miejskiego w Resku. Interweniowała straż pożarna. Około godz. 1.30... Niestety nie jest to pierwsza sytuacja tego typu na tym terenie. Już wcześniej nasi Czytelnicy...
Kwieciste kosze zdobią rynek w Resku [FOTO]

Kwieciste kosze zdobią rynek w Resku [FOTO]

21.07.2016 | Aktualności
Odsłony: 741
Przybywa zieleni na rynku miejskim w Resku. Od niedawna możemy podziwiać piękne kompozycje w formie kwiecistych koszy. Po remoncie rynku mieszkańcy...   Wcześniej pojawiły się również inne drobne kompozycje kwiatowe, odświeżono również herb Reska. Całość tych zabiegów...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne