ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Drukuj

Bohaterów Warszawy i Kołobrzeska jest usiana dziurami. Pogoda pokrzyżowała plany drogowcom

włącz . Opublikowano w Aktualności

RESKO. Istny koszmar przeżywają kierowcy poruszający się ulicami Bohaterów Warszawy i Kołobrzeską. Potężne i bardzo uciążliwe wyrwy w asfalcie uniemożliwiają bezpieczny przejazd. Jak nas poinformował zarządca drogi, trzeba czekać na poprawę pogody.

Można śmiało stwierdzić, że to istny tor przeszkód dla każdego kierowcy który podróżuje tymi ulicami. Dziur jest tak dużo, że nie można ich ominąć. Dzisiaj rozmawialiśmy z dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie w tej sprawie.

 - Zamy ten problem, sprawa już wielokrotnie była monitowana m.in. przez Burmistrza Reska. Nie pozostajemy bierni, jednak nie możemy rozpocząć prac dopóki nie ustabilizuje się pogoda. Uszkodzeń jest tak dużo, że nie możemy tego prowizorycznie "załatać" bo po krótkim czasie sytuacja powtórzy się. Czekamy, aż ustabilizuje się pogoda, a dzisiaj zaczął padać śnieg.

Drukuj

Domowe inspiracje wielkanocne

włącz . Opublikowano w Aktualności

W dniach 23 i 30 marca 2015r. w Centrum Kultury w Resku  odbyły  się kolejne działania aktywizujące w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania Centrum Inicjatyw w Łobzie zatytułowane: "Powrót do domowych wielkanocnych inspiracji: domowy zakwas na żurek i ćwikła z chrzanem" przeprowadzone przez instruktor panią Elżbietę Stojek.

W pierwszej części warsztaty polegały na zapoznaniu uczestniczek z domowymi sposobami przygotowania zakwasu na żurek i ćwikły z chrzanem,
 z zachowaniem starych  przepisów rodzinnych. Następnie Panie nastawiły zakwas na żurek, utarły korzenie  chrzanu, co jakiś czas się zmieniając, gdyż jak to bywa z chrzanem - łzy cisnęły się do oczu.

Drukuj

„Witaj Wiosno” – spotkanie integracyjne przedszkolaków i uczniów z SP Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dnia 26.03.2015 r. dziesięcioro wychowanków świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej w Resku pod opieką p. Moniki Lipki-Harasiuk gościło w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka.

Zaprezentowali przedszkolakom z grup 3 i 4- latków  przedstawienie teatralne pt. ”WITAJ WIOSNO”.  Podczas inscenizacji można było zaobserwować, jak znakomicie dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności zgromadzonej widowni. Aktorzy w przystępny i zabawny sposób przedstawili istotne zagadnienia związane ze zmianami, jakie zachodzą w przyrodzie wczesną wiosną.

Drukuj

II Bieg o Strzałę Widanta już za 32 dni!

włącz . Opublikowano w Aktualności

Już tylko 32 dni pozostały do II Biegu o Strzałę Widanta w Resku. Portal Resko24.pl patronuje medialnie tej imprezie. W tym roku na uczestników biegu czeka jeszcze więcej atrakcji. Przypominamy o zapisach internetowych.

Lista uczestników stale powiększa się, na chwilę obecną jest już 157 zapisanych osób !!! Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, odwiedź stronę: http://sport-time.com.pl/zapisy-online.

W tym roku organizator pomyślał o wszystkich. Osoby które uwielbiają biegać, ale niekoniecznie na 10 km przygotowano "BIEG REKREACYJNY" na dystansie 3 km. Zapisy na bieg dostępne na stronie: http://sport-time.com.pl/competitions/view?id=58.

Drukuj

Śmierdząca inwestycja w Iglicach !?

włącz . Opublikowano w Aktualności

Iglice gm. Resko. Firma  FUTREX  chciała  na terenie naszej gminy, a konkretnie w miejscowości Iglice, wybudować największą w woj. zachodniopomorskim fermę norek. Stado podstawowe /matki/ 100 tysięcy sztuk co po rozmnożeniu daje docelowo około 600 tysięcy sztuk.

Przedstawiciele firmy zaczęli od rozmów z mieszkańcami sołectwa Iglice obiecując im miejsca pracy/100 osób/, zarobki powyżej 2 tys. zł, komfort pracy na fermie. Na dowód tego zorganizowali wyjazd pokazowy na fermę norek pod Goleniowem. Oczywistą rzeczą jest ,że swoim postępowaniem firma doprowadziła do podziału mieszkańców miejscowości Iglice. Zebrano podpisy za i przeciw-37 mieszkańców Iglic było przeciw fermie, 30 mieszkańców było za fermą.

Drukuj

Rezerwisto! Jednostka wzywa

włącz . Opublikowano w Aktualności

Ministerstwo Obrony Narodowej wzywa w trybie natychmiastowym do stawienia się rezerwistów w wytypowanej jednostce. Rozpoczęto już tam ćwiczenia. Jak zapewniają przedstawiciele wojska w takim ogłoszeniu nie ma nic nadzwyczajnego i nie jest to związane z obecną sytuacją na Ukrainie.

Kiedy rezerwista otrzyma wiadomość, że musi stawić się w jednostce, jego obowiązkiem jest zostawić dosłownie wszystko i natychmiast stawić się w jednostce. Kartę mobilizacyjną może dostarczyć listonosz, żołnierz lub policjant. Mogą to być również przedstawiciele władz samorządowych.

Co musisz zrobić, kiedy dostaniesz takie wezwanie?

Twoim obowiązkiem jest rzucenie wszystkiego, zaniechanie wszelkich czynności i jak najszybsze udanie się do jednostki, do której zostałeś wezwany. Wojsko ma zwrócić koszty dojazdu. Rezerwiści powołani przez wojsko otrzymają odpowiednią rekompensatę. Ci którzy mają pracę otrzymają urlop i wynagrodzenie, natomiast ci którzy nie pracują otrzymają zwrot pieniędzy adekwatny do środków jakie pobierają z Urzędu Pracy. Dodatkowo, armia pokryje wszelkie wydatki związane z dojazdami, wyżywieniem i zakwaterowaniem.

 

Drukuj

W ten weekend zmiana czasu na letni

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj w nocy z soboty na niedzielę (z 28 na 29 marca) zmiana czasu z zimowego na letni, czyli przestawienie zegarków z godziny 2:00 na 3:00.

Zmiana będzie polega na przestawieniu zegarów z godziny 2:00 na 3:00 (do godziny 1:59:59 ma obowiązywać czas zimowy, po czym nastąpi godzina 3:00:00 czasu letniego). Oznacza to, że tej nocy nie będzie godzin od 2:00:00 do 2:59:59.

Drukuj

Nitka do skrawka, skrawek do nitki ...

włącz . Opublikowano w Aktualności

W dniach 18-19.03.2015 r. w Centrum Kultury w Resku zostały przeprowadzone warsztaty "Nitka do skrawka, skrawek do nitki czyli wykorzystanie odpadów tekstylnych na ozdoby wielkanocne i nie tylko..." przez instruktora panią Krystynę Kalenkiewicz.

To jeden z warsztatów zrealizowany w ramach działań aktywizujących dofinansowanych ze Środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskichw ramach Osi LEADER działania 4.31 w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania Centrum Inicjatyw Wiejskich w Łobzie  przez nieformalną grupę pań działającą aktywnie w Kole Rękodzieła przy Centrum Kultury w Resku.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne