ZALOGUJ
KURS PRAWA JAZDY - DRIVER GRYFCE
Drukuj

Mostek w parku już bezpieczny [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

We wtorek informowaliśmy o niebezpieczeństwie na tzw. "bujanym mostku" w parku miejskim. Dzisiaj rano problem został usunięty.

Na mostku zalegała gruba warstwa zbitego śniegu. Chodzenie po oblodzonej kładce wiązało się z dużum ryzykiem niekontrolowanego upadku, zwłaszca w przypadku dzieci. Więcej informacji w artykule: Oblodzony "bujany mostek" w parku

Po naszej publikacji, reakcja służb była niemal natychmiastowa. Dzisiaj rano usunięto lód i zmrożony śnieg z kładki.

Drukuj

Jabłka dla potrzebujących mieszkańców gminy Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

Od dzisiaj będą wydawane jabłka dla potrzebujących mieszkańców gminy Resko. Jabłka można odbierać przy remizie OSP.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Resku informuje, iż darmowe jabłka dla potrzebujących mieszkańców gminy Resko będą wydawane w dniach 18-20 stycznia 2017 r. przez Ochotniczą Straż Pożarną w Resku przy ul. Kościuszki od godziny 9.00 do 15.00 (oprócz soboty i niedzieli) do wyczerpania zapasów.

Drukuj

RADOWO MAŁE. Dziecko chwilowo bez opieki, zaalarmowano wszystkie służby [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wczoraj w godzinach wieczornych, w miejscowości Radowo Małe postawiono na nogi wszystkie służby ratownicze. W jednym z mieszkań w którym przebywało dziecko, zatrzasnęły się drzwi.

W miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, policję oraz ratownictwo medyczne. Wszelkie nawoływania, pukanie okazały się nieskuteczne, nie było żadnej odpowiedzi dziecka. W związku z tym strażacy wyważyli drzwi.

Jak się okazało dziecko faktycznie było w środku mieszkania, ale sobie smacznie spało.

Drukuj

Ranking samorządów: najbogatsze i najbiedniejsze gminy

włącz . Opublikowano w Aktualności

Kleszczów, Rząśnia, Mielnik, Polkowice i Jerzmanowa - to pierwsza piątka najbogatszych gmin w Polsce. Na 2478 gmin, Resko uplasowało się na 446 pozycji.

Dochody najbogatszej gminy w Polsce, Kleszczowa, są ponad 80-krotnie większe od wpływów podatkowych najbiedniejszego samorządu - Radgoszczy. Trzy lata wcześniej różnice te były jeszcze większe, prawie 100-krotne.

Ministerstwo Finansów co roku publikuje wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin (wskaźnik G). Stanowi to podstawę do obliczenia tzw. janosikowego, zarówno dla jego beneficjentów, jak i płatników. Podstawą wyliczeń resortu finansów na 2017 r. były dane o finansach gmin za 2015 r.

Wskaźnik gminny Gg, który odzwierciedla dochód podatkowy na jednego mieszkańca dla wszystkich gmin w kraju, oszacowano w tym roku na 1 596,67 zł. Najbliżej średniej krajowej ulokowała się Częstochowa, w której wpływy z podatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca to 1 597,53 zł.

Drukuj

Kolorowa reforma śmieciowa. Od lipca obowiązkowo cztery kubły na odpady

włącz . Opublikowano w Aktualności

Od lipca wejdą ujednolicone zasady selektywnej zbiórki odpadów. Będą one zbierane z podziałem na 4 frakcje: szkło, papier, odpady ulegające biodegradacji, metale i tworzywa sztuczne. MŚ tłumaczy zmiany tym, że obecnie w Polsce tylko 26 proc. śmieci jest poddawanych recyklingowi.

Nowe zasady są opisane w rozporządzeniu resortu środowiska. Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek poinformował PAP, że MŚ pracuje też nad nowelizacją tzw. ustawy śmieciowej (ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach). W skrócie chodzi o to, żeby mieszkańcy płacili mniej za śmieci, jeśli dobrze je segregują. "Należy wykorzystać potencjał odpadów na rzecz obniżenia opłat dla mieszkańców. Jeżeli ktoś dobrze segreguje odpady gmina pozyskuje dobry surowiec, który później może sprzedać, a opłata za gospodarowanie odpadami powinna spadać" - zaznaczył Mazurek.

Drukuj

Oblodzony "bujany mostek" w parku [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W większym lub mniejszym stopniu odczuwamy uroki tegorocznej zimy, część z nas podziwia piękne zimowe krajobrazy, inni walczą z utrudnieniami. Niebezpiecznie zrobiło się w parku miejskim na kładce przez Regę.

Na tzw. "bujanym mostku" zalega gruba warstwa zbitego śniegu. Chodzenie po kładce wiąże się z ryzykiem niekontrolowanego upadku, oby nie wprost do lodowatej rzeki.

W przypadku dorosłych jest szansa, że uchronią nas przed tym bariery, co w przypadku dzieci które również korzystają z tego skrótu?

Drukuj

Pijany kierowca karetki transportowej przewoził kobietę w ciąży

włącz . Opublikowano w Aktualności

ŁOBEZ – ŚWIDWIN. 14 stycznia (sobota), około godz. 18.00 łobescy policjanci zostali poinformowani o kolizji drogowej, do której doszło w okolicy przejazdu kolejowego i skrzyżowania z drogą do Byszewa, na drodze Łobez – Świdwin.

- Na miejsce udał się patrol policji. Kierowca ambulansu nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i zjechał z drogi do rowu – mówi rzecznik KPP w Łobzie Arleta Szwacińska. – Policjanci przebadali kierowcę karetki. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Karetka transportowa jechała z Połczyna-Zdroju do Polic. Przewoziła kobietę w ciąży. Z miejsca zdarzenia ciężarną kobietę odebrała inna karetka, która zawiozła ją do szpitala. Nietrzeźwy kierowca ambulansu został zatrzymany i osadzony w areszcie.

Drukuj

Rekordowa zbiórka! Podsumowanie 25.Finału WOŚP w Resku [ZDJĘCIA, FILMY]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Po raz 25-ty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i sztab przy Centrum Kultury w Resku po raz kolejny włączył się w tę niesamowitą akcję - grania do końca świata i jeden dzień dłużej.

Zadeklarowana kwota zebrana podczas tegorocznego Finału: wrzucona do puszek, z wylicytowanych i wylosowanych gadżetów, z zakupów w sklepiku, z koła fortuny i z malowania twarzy najmłodszych - to 18 923 zł! O ponad 5 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym!

Licytacja przerosła nasze oczekiwania – wylicytowano gadżety za niebagatelna sumę 5 100 zł. Były to przedmioty otrzymane od Fundacji WOŚP i sponsorów, podarowane ze szczerego serca.

Mostek w parku już bezpieczny [ZDJĘCIA]

Mostek w parku już bezpieczny [ZDJĘCIA]

18.01.2017 | Aktualności
Odsłony: 498
We wtorek informowaliśmy o niebezpieczeństwie na tzw. "bujanym mostku" w parku miejskim. Dzisiaj rano problem został usunięty. Na mostku zalegała gruba...   Dziękujemy za szybką reakcję. Mostek jest już bezpieczny. Pozostałe zdjęcia: 2017/bujany_mostek Resko24.pl ...
Jabłka dla potrzebujących mieszkańców gminy Resko

Jabłka dla potrzebujących mieszkańców gminy Resko

18.01.2017 | Aktualności
Odsłony: 814
Od dzisiaj będą wydawane jabłka dla potrzebujących mieszkańców gminy Resko. Jabłka można odbierać przy remizie OSP. Ośrodek Pomocy Społecznej w Resku...   Wszelkich informacji udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Resku tel. 91 39 51 396. Resko24.pl/OPS Resko...
Wczoraj w godzinach wieczornych, w miejscowości Radowo Małe postawiono na nogi wszystkie służby ratownicze. W jednym z mieszkań w którym... Cała akcja trwała około pół godziny, nikt nie potrzebował opieki medycznej. Zdarzenie miało miejsce wczoraj...
Ranking samorządów: najbogatsze i najbiedniejsze gminy

Ranking samorządów: najbogatsze i najbiedniejsze gminy

17.01.2017 | Aktualności
Odsłony: 568
Kleszczów, Rząśnia, Mielnik, Polkowice i Jerzmanowa - to pierwsza piątka najbogatszych gmin w Polsce. Na 2478 gmin, Resko uplasowało się... Sytuacja w regionie W gminie Resko dochód podatkowy na jednego mieszkańca wyniósł 1599,16 zł, dając nam...
Od lipca wejdą ujednolicone zasady selektywnej zbiórki odpadów. Będą one zbierane z podziałem na 4 frakcje: szkło, papier, odpady ulegające...   W 2020 r., zgodnie z regulacjami unijnymi, Polska musi uzyskać 50-proc. poziom recyklingu i przygotowania...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne