ZALOGUJ
KURS PRAWA JAZDY - DRIVER GRYFCE
Drukuj

Przypominamy! Dziś w nocy zmiana czasu. Śpimy o godzinę krócej

włącz . Opublikowano w Aktualności

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy o godzinę krócej. 26 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. Do czasu zimowego wrócimy w ostatnią niedzielę października.

W Polsce zmianę czasu reguluje rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. Poprzednie obowiązywało do 2016 roku i niektórzy przeciwnicy zmiany czasu, np. Fundacja Republikańska i Stowarzyszenie KoLiber apelowali do premier Beaty Szydło o niepodpisywanie kolejnej decyzji w tej sprawie. Na początku listopada 2016 roku rząd wydał jednak rozporządzenie, które przedłuża stosowanie czasu letniego i zimowego do 2021 roku.

Drukuj

Drogowcy zlitowali się nad kierowcami [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj na ul. Jedności Narodowej i Żeromskiego drogowcy łatali dziury. Minął prawie miesiąc od naszej interwencji w zarządach dróg powiatowych i wojewódzkich.

Niektóre dziury osiągały gigantyczne rozmiary. Jako pierwszy po zimie, interweniował Zarząd Dróg Powiatowych z Łobza. Niestety nadal nie ma reakcji ze strony Zarządu Dróg Wojewódzkich, rejon Gryfice. Droga wojewódzka nr 152 (na terenie Reska to ul. Wojska Polskiego i Chopina) nadal jest dziurawa.

Miejmy nadzieję, że zarządca z Gryfic pójdzie w ślady zarządcy z Łobza i dokona niezbędnych napraw, oby jak najszybciej.

Drukuj

Pojawił się pierwszy bocian, jednak ich przyszłość w Resku jest niepewna [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W czwartek (23.03) na kominie Domu Pomocy Społecznej w Resku pojawił się pierwszy bocian. Gdzie zamieszka?

W ubiegłym roku, kilkakrotnie informowaliśmy o planowanej rozbiórce komina na której znajduje się jedyne bocianie gniazdo w Resku. Obecny właściciel starej kuźni podjął decyzję o przebudowie obiektu, otrzymał zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na zdjęcie gniazda. RDOŚ zapowiedział, że ustawi nową platformę w pobliżu starego gniazda. Więcej o tej sprawie w artykule: Niepewna przyszłość bocianów w Resku.

Chwilę po tej publikacji, pojawił się pomysł ustawienia nowej platformy dla bocianów na terenie dawnej piekarni przy ul. Gadńskiej. Tak też się stało, platforma została zamocowana na kominie i czeka na nowych mieszkańców: Jest rozwiązanie na bociani problem. Pomogą mieszkańcy Reska.

Drukuj

Rusza kolejna inwestycja drogowa w Resku, remont ul. Sucharskiego

włącz . Opublikowano w Aktualności

„Przebudowa oraz budowa drogi ulicy Majora Henryka Sucharskiego w Resku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną” to kolejna inwestycja dofinansowana ze środków unijnych.

Jak poinformował Urząd Miejski w Resku, inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014-2020. Gmina Resko pozyskała na ten cel dofinansowanie na poziomie 63,63% wydatków kwalifikowanych.

W dniu 21.03.2017r. w Urzędzie Miejskim w Resku nastąpiło otwarcie ofert. Wpłynęły trzy oferty, najkorzystniejsza oferta złożona została przez firmę DOMAR Kazimierz Domaracki z Tatowa z kwotą realizacji zadania 2 209 000zł brutto. Oferent udzieli 72 m-c gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia.

Drukuj

Trwają prace związane z budową ronda. Utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Prace związane z przebudową dróg i budową ronda w Resku idą pełną parą. Kierowcy napotykają na utrudnienia w ruchu.

W związku z prowadzonymi pracami zamknięto ul. Bohaterów Warszawy, nie można już podjechać pod dyskont spożywczy. Zamknięta jest również ul. Krótka. Teraz jadąc od Modlimowa trzeba się kierować w ul. Dąbrowszczaków i dalej w ul. Szczecińską.

Prace prowadzone są również na ul. Stodólnej, wykarczowano drzewa, teraz trwają tam prace ziemne. Na ul. Bohaterów Warszawy, tuż przy parkingu, spod asfaltu wyłoniła się dobrze zachowana kamienna kostka. 

Drukuj

Zaproszenie na spotkanie po latach... . Czyli zjazd klasowy

włącz . Opublikowano w Aktualności

„Bez uczniów nie byłoby szkoły,
A szkoły nie byłoby bez nauczycieli"

- A to MY - Rocznik 1964-1968 Liceum Ogólnokształcącego w Resku ...
To MY! Niezłomni, spontaniczni Uczniowie nieustannie podążający za frazą
„(...) chciałbym i mój ślad ocalić od zapomnienia",
zapragnęliśmy spotykać się i organizować Spotkania Klasowe w Resku, jak w piosence:
„(...) jest w przyjaźni taka siła
i znów się spotkać mamy chęć..." .

Niesamowita więź, marzenia, wspomnienia sprzed lat z pewnością skłoniły nas do sfinalizowania tychże przedsięwzięć, o których z radością i satysfakcją tu powiadamiamy!
Spotykamy się systematycznie lub okazjonalnie od lipca 2015 roku, by przenosić...
„(...) swą duszę utęsknioną (...)", by cieszyć się i radować...
Tak więc udało nam się zorganizować, oprócz kilku kameralnych spotkań, w listopadzie 2015 roku i w czerwcu 2016 roku - bardzo udane oraz satysfakcjonujące Zjazdy Naszej Klasy.

Drukuj

Złote Janeczki !!!

włącz . Opublikowano w Aktualności

„Resko górą!’’. Takie i podobne okrzyki rozlegały się w miejskiej hali sportowej 11 marca w Połczynie Zdroju, gdzie rozgrywano turniej finałowy kolejnej edycji Połczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Do rywalizacji w kategorii kobiet wystartowały zespoły: „Politechnika” Koszalin, SOS Koszalin, „Gryf” Arena Gryfice i „Janeczki” Resko. Te 4 drużyny przyjechały po wygraną, więc od pierwszego gwizdka kibice byli świadkami świetnych pojedynków najlepszych drużyn w lidze.

Zespół z Reska od początku wyróżniał się śmiałymi akcjami i dobrym poziomem zagrywek. Te atuty pozwoliły na pokonanie 2:1 największego rywala – „Politechniki”. Kolejne mecze ugruntowały pozycję „Janeczek”, które przy gorącym dopingu fanów wygrały gładko ostatni pojedynek z Gryficami, zdobywając upragnione I miejsce i złote medale Połczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Drukuj

Reska Wiosna Poezji [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

" Bo więcej waży jedna dobra strofa
niż ciężar wielu pracowitych stronic"
[ Czesław Miłosz ]

Pierwszy dzień wiosny - światło, dźwięk i poezja na Rynku w Resku.

We wtorek, w dniu rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, na Rynku w Resku miało miejsce poetyckie powitanie tej upragnionej pory roku. Okazją ku temu był projekt Związku Literatów Polskich o. w Szczecinie, w którym po raz drugi wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół. Do tego przedsięwzięcia zaproszono również uczniów ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego.

Największe obawy organizatorów pojawiły się po godzinie 18-tej, kiedy niebo nad Rynkiem zasnuły ogromne czarne chmury, a gwałtowne porywy wiatru wprowadziły nieco zamieszania w uczniowskich szeregach. Na szczęście równo o godzinie 19.00, a więc w momencie rozpoczęcia imprezy, aura zaczęła sprzyjać miłośnikom poezji.

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy o godzinę krócej. 26 marca... Przeprowadzana dwa razy w roku zmiana czasu ma przyczynić się do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego...
Drogowcy zlitowali się nad kierowcami [ZDJĘCIA]

Drogowcy zlitowali się nad kierowcami [ZDJĘCIA]

24.03.2017 | Aktualności
Odsłony: 726
Dzisiaj na ul. Jedności Narodowej i Żeromskiego drogowcy łatali dziury. Minął prawie miesiąc od naszej interwencji w zarządach dróg powiatowych... Resko24.pl...
W czwartek (23.03) na kominie Domu Pomocy Społecznej w Resku pojawił się pierwszy bocian. Gdzie zamieszka? W ubiegłym roku, kilkakrotnie informowaliśmy... Tymczasem  w czwartek, dokładnie o godz. 5.57 na kominie DPS w Resku wylądował pierwszy bocian...
„Przebudowa oraz budowa drogi ulicy Majora Henryka Sucharskiego w Resku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną” to kolejna inwestycja dofinansowana ze... W ramach zadania przebudowana i wybudowana zostanie droga na ul. Majora Henryka Sucharskiego na odcinku...
Prace związane z przebudową dróg i budową ronda w Resku idą pełną parą. Kierowcy napotykają na utrudnienia w ruchu. W związku... Według założeń, inwestycja ma na celu poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego w obrębie starego miasta...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne