ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Drukuj

Arka na Targach Smaków Regionalnych w Poznaniu

włącz . Opublikowano w Aktualności

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „ARKA” w Resku jak co roku zgłosiło swoje wypieki do konkursu Łobeskiej Baby Wielkanocnej  w kategorii  „Wypieki Wielkanocne”

Jednym z wielu jest ogromnych rozmiarów „Mazurek Wielkanocny” z polewą cukrową, jajkiem i zającem z marcepana. Komisja konkursowa przyznaje temu specjałowi I miejsce ! Członkinie i członkowie Stowarzyszenia są zachwyceni tym zwycięstwem, ale to jeszcze nie koniec  radości - Marszałek Województwa  Zachodniopomorskiego funduje nagrodę specjalną- wyjazd z tym produktem do Poznania 27-30 września 2014r. na Targi Smaków Regionalnych jako jedna z  reprezentacji regionu Zachodniopomorskiego.

Drukuj

Zbliża się Święto Zmarłych

włącz . Opublikowano w Aktualności

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych to okres gdy zdecydowanie nasila się ruch na drodze. Policja w całym kraju przypomina o zagrożeniach i o tym, jak ich uniknąć. Już dzisiaj w okolicach cmentarza i ryneczku w Resku można zaobserwować wzmożony ruch samochodów i pieszych.

Okres Święta Zmarłych to czas wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych w rejonach cmentarzy oraz na drogach do nich przyległych. Jak co roku prowadzona będzie policyjna akcja „ZNICZ”, której celem jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Przed zbliżającym się dniem „Wszystkich Świętych” na drogach dojazdowych, w okolicach cmentarzy będzie więcej policjantów. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości.

Drukuj

Wojownik z Reska Michał Pniewski wicemistrzem Polski w Karate Kyokushin Open (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

25.10.2014 r. w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata, połączone z Mistrzostwami Polski Juniorów. W zawodach uczestniczyło 180 zawodników z 51 klubów z Polski. Nasz klub Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko reprezentował sepami Michał Pniewski 3 kyu.

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali: Prezydent Miasta Koszalin Piotr Jedliński, Wice-minister Ochrony Środowiska Stanisław Gawłowski, Europoseł prof.dr Dariusz Rossati i Wójt Gminy Mielno Olga Roszek – Pezoło oraz Prezes Polskiego Związku Karate Sensei Maciej Stolarczyk wraz z wiceprezesem PZK shihanem Andrzejem Drewniakiem.

Drukuj

Operator koparki która uszkodziła gazociąg bez zarzutów

włącz . Opublikowano w Aktualności

Jak nam się udało ustalić operatorowi koparki która uszkodziła gazociąg w Resku nie postawiono żadnych zarzutów.

Przypomnijmy, że w sobotę (25.10) podczas prac ziemnych które są prowadzone na ul. Ogrodowej w Resku doszło do rozszczelnienia gazociągu. Pracująca na miejscu koparka uszkodziła rurę z gazem. Po tym zdarzeniu z 62 mm rury intensywnie zaczął ulatniać się gaz ziemny. W związku z wysokim zagrożeniem wybuchu, pracujące na miejscu służby ratownicze podjęły decyzję o natychmiastowej ewakuacji ponad 200 mieszkańców okolicznych budynków.

Drukuj

Dzień Seniora w Resku

włącz . Opublikowano w Aktualności

22 października 2014 w reskim Centrum Kultury odbył się coroczny „Dzień Seniora”, na który Zarząd Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Resku zaprosił swoich członków, w tym cztery Panie 80 – latki, które jako Jubilatki były honorowymi gośćmi tej uroczystości: p. Longinę Grzesik, p. Zofię Kostyk, p. Franciszkę Karwowską i p. Sabinę Szumny.

Wszystkich przybyłych na uroczystość przywitała przewodnicząca reskiego Koła p. Ludmiła Porębska, na której  ręce złożono kwiaty i życzenia dla  seniorów z okazji tego szczególnego dnia. Kwiaty i upominki wraz z serdecznymi życzeniami  dla Jubilatek wręczone zostały przez zaproszonych gości: p. Teresę Zienkiewicz Przewodniczącą Związku Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łobzie wraz z Zarządem Koła, przez Burmistrza Reska p. Arkadiusza Czerwińskiego oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej p. Barbarę Basowską, p. Ryszardę Podsadną v-ce przewodniczącą oraz p. Marię Latochę członkinię Stowarzyszenia „Arka”. Życzenia złożył także  Radny Rady Powiatu p. Andrzej Gradus, p. Edward  Kubiak przedstawiciel Koła ERiI w Resku, zarząd Monaru z p. Prezes Wiesławą Szczotok na czele. W liście do Jubilatek życzenia przesłał, nie mogący przybyć na uroczystość, ks dr Tadeusz Uszkiewicz.

Drukuj

Twórcze i aktywne seniorki z Reska

włącz . Opublikowano w Aktualności

„Spotkanie pokoleń – czyli  przekazanie twórczych umiejętności”, które miało miejsce 25 października 2014 r. w sali widowiskowej w Centrum Kultury w Resku, to kompilacja  warsztatów podsumowujących projekt Koła Rękodzieła działającego przy CK. Projekt ten zatytułowany „Twórcza aktywność seniorów inspiracją dla nowych inicjatyw” dofinansowany został ze środków Projektu realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w ramach środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 Priorytet I.

Sobotnie warsztaty zainteresowały grupę ponad 30 pań z artystyczną  smykałką, a także  zaciekawionych  propozycjami  reskich rękodzielniczek. Przeprowadzone wcześniej warsztaty realizowane w mniejszym gronie, zaowocowały nowymi umiejętnościami rękodzielniczek, które na sobotnim spotkaniu zaprezentowały je przed  szerszą publicznością. Pani Elżbieta Stojek uczyła jak zrobić krem na własne potrzeby, p. Krystyna Kalenkiewicz jak stworzyć pięknie pachnące, różnokształtne  mydła, p. Urszula Turek przekazała podstawy tkania z kolorowych tasiemek, p. Maria Berestek wdrażała zainteresowane panie w arkana sztuki haftowania kartek okolicznościowych metodą matematyczną.

Drukuj

Dzisiejszej nocy śpimy dłużej. Inni godzinę dłużej pracują lub podróżują

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj w nocy Polska, jak większość innych państw Unii Europejskiej, przechodzi z czasu letniego na zimowy, astronomiczny. Podróżujących w tym momencie pociągami czeka przymusowy, godzinny postój. Osoby pracujące w nocy np. ratownicy medyczni, policjanci czy strażacy będą godzinę dłużej pracować. Przez najbliższe pół roku będziemy później wstawać, ale też później kłaść się spać. Szybciej też popołudniami zrobi się ciemno.

W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca. Mówi o tym obowiązująca bezterminowo dyrektywa UE ze stycznia 2001 r.: "Począwszy od 2002 r. okres czasu letniego kończy się w każdym państwie członkowskim o godz. 1.00 czasu uniwersalnego (GMT), w ostatnią niedzielę października".

Drukuj

Rozszczelniony gazociąg w Resku. Ewakuowano mieszkańców (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj po godz.13 doszło do rozszczelnienia gazociągu na ul. Ogrodowej w Resku. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratownicze, po dłuższym czasie dotarło również pogotowie gazowe które musiało dojechać z Karlina.

Do zdarzenia doszło podczas prac ziemnych które są prowadzone na ul. Ogrodowej i Wąskiej. Pracująca na miejscu koparka uszkodziła rurę z gazem. Po tym zdarzeniu z 62 mm rury intensywnie zaczął ulatniać się gaz ziemny. W związku z wysokim zagrożeniem wybuchu, pracujące na miejscu służby ratownicze podjęły decyzję o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców okolicznych budynków. Wyznaczono również strefę niebezpieczną, w której poza ratownikami nikt nie mógł przebywać.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne