ZALOGUJ

best hosting reviews

Drukuj

Gmina Resko stawia na fotowoltaikę

włącz . Opublikowano w Aktualności

Gmina Resko stawia na nowoczesne, ekologiczne i oszczędne rozwiązania. W 7 gminnych budynkach, do końca marca 2015 roku, zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne.

Prawie 75% kosztów inwestycji pokryją fundusze Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. W uroczystym podpisaniu umowy, które odbędzie się w czwartek, 23 października br. w Resku, udział weźmie wicemarszałek województwa Wojciech Drożdż i burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński.

Drukuj

Twórcza aktywność seniorów (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

„Twórcza aktywność seniorów inspiracją dla nowych inicjatyw” projekt ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Panie z Koła Rękodzieła działającego w Centrum Kultury w Resku z liderkami Krystyną Kalenkiewicz, Elżbietą Stojek i Urszulą Turek na czele otrzymały dofinansowanie ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich pod egidą Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego do projektu pod nazwą „Twórcza aktywność seniorów inspiracją dla nowych inicjatyw”. Założeniem projektu jest przeprowadzenie warsztatów tkackich i kosmetycznych (tworzenie kremu i mydła na własne potrzeby) oraz „Spotkanie pokoleń – czyli przekazanie twórczych umiejętności”.

Za paniami są pierwsze warsztaty tkackie przeprowadzone przez panią Krystynę Kalenkiewicz projektantkę tkanin z wykształcenia, artystkę zajmującą się profesjonalnie tkactwem, posiadającą wiele innych artystycznych umiejętności.

Drukuj

Warsztaty dziennikarskie w ZS Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

W piątek, 17 października, w Zespole Szkół w Resku  redakcja szkolnej gazety „Głos Budy ‘’ w składzie: Filip Czura ILO, Dominik Domański ILO, Anna Grymuza IIIC, Małgosia Przybyłek IIIC, Marita Romańczuk ID,  Joasia Markowska ID, Ola Kozicka ID spotkała się z dziennikarzami „Nowego Tygodnika Łobeskiego” panią Karoliną Januszonek i panem Zdzisławem Kryżynem.

Tematem była praca  dziennikarza. Szczególnie interesowały nas  uwagi na temat tworzenia ciekawych tytułów, wyboru zdjęć oraz sprawy organizacyjne związane z wydawaniem gazety.

Drukuj

Gmina łata dziurawy budżet

włącz . Opublikowano w Aktualności

W lipcu 2014 roku Rada Miejska w Resku wprowadziła w życie uchwałę o zaciągnięciu kredytu długoterminowego. Gmina Resko jeszcze w tym roku planuje zaciągnąć kredyt w wysokości 1.150.000,00 zł. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Resku już ogłoszono przetarg na udzielenie i obsługę kredytu.

Jak poinformował Portalsamorzadowy.pl, zbliżające się wybory lokalne i spory o janosikowe zintensyfikowały dyskusję o kondycji finansowej władz lokalnych. Samorządowcy skarżą się, że władze centralne narzucają im coraz więcej zadań, ale nie dają środków na ich realizację. Subwencja i dotacje celowe z budżetu państwa nie wystarczają na sfinansowanie zadań samorządów, dochody własne spadają, a wprowadzenie indywidualnego wskaźnika zadłużenia zablokowało lokalnym włodarzom także możliwość zaciągania kredytów.

Drukuj

„Papieskie kremówki” w SP Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

 W ramach Dnia Papieskiego, przypadającego 16 X, odbywała się w szkole sprzedaż ciasta (koordynator – A. Bilska).

Uzyskane pieniądze – 191, 30 zł – zostaną przekazane na cel charytatywny, tj. świąteczne paczki dla dzieci z gminy Resko.(szk)

Drukuj

„Mamy tylu nauczycieli, ilu ludzi spotykamy w życiu” – DEN w SP Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

14 października b.r., na sali gimnastycznej SP Resko odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli uczniowie kl. I-VI , nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły, rodzice.

W montażu słowno-muzycznym w wykonaniu trzecioklasistów (opiekun J. Grygiel), humorystycznie uchwycone zostały realia polskiej szkoły. Uczniowie kl. V-VI wierszami oraz ciepłymi słowami wyrazili podziękowanie obecnym na sali nauczycielom i wychowawcom.

Dyrektor szkoły V. Dynarska-Adamowicz złożyła życzenia z okazji DEN. W dowód wdzięczności za ciężką i sumienną pracę, wszyscy pracownicy szkoły otrzymali symboliczne, czerwone róże, które wręczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Drukuj

Podsumowanie II Turnieju Karate Kyokushin Dzieci o Puchar Burmistrza Reska (FOTO, VIDEO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

18.10.2014 r. w hali sportowej w Zespole Szkół w Resku odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci o Puchar Burmistrza Reska. W zawodach wzięło udział 177 zawodników z 10 ośrodków: Szczecin, Koszalin, Mielno, Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Kołobrzeg, Bydgoszcz, Tymień, Szczecinek, Resko. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat startowały w konkurencjach: kata, kumite bez kontaktu oraz kumite lekki kontrolowany kontakt, w 30 kategoriach wiekowych i wagowych.

Kata , czyli układ techniczny prezentowany był na bardzo wysokim poziomie, emocjonujące były również walki. Pojawiały się uśmiechy i niestety nieraz łzy na twarzach sempai lecz przy takim zaangażowaniu i zaciętość zawodników nie mogło być inaczej.

Turniej otworzył Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński oraz Prezes Zachodniopomorskiego Związku Karate, członek zarządu Polskiego Związku Karate sensei Andrzej Kłujszo 4 Dan , który był również sędzią głównym zawodów. Prowadzenia imprezy podjął się sensei Cezary Banasiak 3 Dan, instruktor Klubu  Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko.

Drukuj

Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawców

włącz . Opublikowano w Aktualności

W dniu 2 lipca 2014r w Łobzie przy ul. Niepodległości doszło do napadu z użyciem broni palnej na sklep jubilerski przez dwóch mężczyzn w wieku około 30 i 40 lat.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia obu sprawców jakie zarejestrowała kamera. W przypadku rozpoznania któregokolwiek z nich Policja prosi o kontakt pod numerami telefonów: 091 561 55 47 lub 091 561 55 11.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne