AKTUALNOŚCI

Przed nami VI Bieg o Strzałę Widanta! Będzie to kolejna okazja do ciekawych relacji z trasy biegu, rozciągających się wzdłuż malowniczej rzeki Regi. W ramach festynu majowego, biegacze mogą sprawdzić się na dystansie 10 km. Nasz portal patronuje medialnie temu wydarzeniu.

Oprócz standardowej klasyfikacji sportowej, podczas biegu zostanie wyłoniony m.in. najszybszy mieszkaniec gminy Resko. W czasie tego sportowego święta, oprócz biegu głównego, dobędą się również konkurencje biegowe dla dzieci i młodzieży oraz marsz Nordic Walking. W ramach majowego festynu, przewidziane są również występy artystyczne, muzyczne oraz atrakcje dla dzieci.

Szczegóły znajdą Państwo w regulaminie biegu oraz w profilu fb: https://www.facebook.com/. Impreza jest zaplanowana na 1 maja (środa), poniżej prezentujemy program:

9:00 – OTWARCIE BIURA ZAWODÓW (sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej)
11:00 – BIEGI DZIECI I MŁODZIEŻY (dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach)
13:00 - START BIEGU GŁÓWNEGO (10 km) + Nordic Walking (5 km)
15:00 – DEKORACJA BIEGU GŁÓWNEGO I NORDIC WALKING
15:20 – DEKORACJA w KATEGORIACH WIEKOWYCH
16:00 – 16:30 LOSOWANIE NAGRÓD WŚRÓD UCZESTNIKÓW BIEGU I NORDIC WALKING

Zapisy on-line: http://www.sport-time.com.pl/

Miejsce startu/mety usytuowane będzie w Parku Miejskim przy ul. Sportowej w Resku.
Biuro organizacyjne: Centrum Kultury w Resku, ul. Woj. Polskiego 16.
Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.00-12.00 w Szkole Podstawowej im. Majora Henryka Sucharskiego ul. Wojska Polskiego 71.

XV Łobeska Baba Wielkanocna zapisała się na kartach historii powiatu, jako kolejne wydarzenie kulturalne. Pojawiło się ponad 80 wystawców z całej Polski, miłośników rękodzieła, wspaniałe zespoły pieśni i tańca jak również goście z zagranicy.

Wielkie otwarcie Dnia Pierwszego XV ŁBW w wykonaniu Renaty Kulik Starosty Łobeskiego oraz Piotra Ćwikły Burmistrza Łobza zachęciło wszystkich do wspólnego jarmarcznego biesiadowania. Kolorowe stoiska przepełnione kwiatami, jajeczkami, zajączkami, wspaniałe aromaty prezentowanych wyrobów i skoczna muzyka towarzyszyły przez całą sobotę.

Pierwszy dzień był pełny atrakcji ze względu na przeprowadzenie pierwszej części najstarszego konkursu pn. Wypieki i Wyroby Wielkanocne w kategoriach: NAPOJE, POTRAWY WIELKANOCNE, OZDOBY i PISANKI. Drugi dzień Łobeskiej Baby rozpoczął się od mszy i barwnego korowodu palm prowadzonego muzyką orkiestr. Po uroczystym otwarciu drugiego dnia jarmarku, tradycyjnie odbyło się poczęstowanie wszystkich uczestników babeczkami wielkanocnymi. Następnie komisje konkursu przystąpiły do prac w kategoriach SUPER BABA, WYPIEKI WIELKANOCNE, PALMY i STOISKA GMINNE.

W Zespole Szkół w Resku, marzec został ogłoszony Miesiącem Matematyki. Przez cztery tygodnie uczniowie klas licealnych, gimnazjalnych i IV-VIII szkoły podstawowej, brali udział w zmaganiach matematycznych.

W pierwszym tygodniu uczniowie konkurowali ze sobą w kalamburach matematycznych, w których czteroosobowe zespoły odgadywały pojęcia związane z matematyką za pomocą rysunków, wyjaśnień lub na migi. Drugi tydzień upłynął pod znakiem tabliczki mnożenia, czteroosobowe drużyny rozwiązywały pakiety zadań z wykorzystaniem umiejętności rachunkowych.

21 marca, w czwartek, odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”, w którym udział wzięli chętni uczniowie. W ostatnim tygodniu „Matematyka dzika” skłoniła uczestników do połączenia przyrody z matematyką, drużyny rozwiązywały zadania na czas. Po każdej konkurencji zespoły otrzymywały tzw. duże punkty: 4 punkt za pierwsze miejsce, 3 punkty za drugie, 2 za trzecie, 1 za czwarte.

Informuję, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z ustalonym kalendarzem w dniach 15, 16 i 17 kwietnia br. o godz. 9.00.

Dyrektor Zespołu Szkół,

Dariusz Siemasz

Dzisiaj (08.04) doszło do wypadku komunikacyjnego na drodze Orzeszkowo - Iglice, gm. Resko. Kierujący samochodem dostawczym zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo.

Około godz. 15.30 do wypadku zaalarmowano służby ratownicze. Samochodem dostawczym podróżowały dwie osoby, obie zostały przetransportowane do szpitala w Gryficach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń stan kierowcy można ocenić jako ciężki, został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podróżująca z nim kobieta została przewieziona karetką, jej obrażenia były mniej rozległe. Siła uderzenia była bardzo duża.

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z Łobza i Reska, policja, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec LPR. Przyczyna wypadku jeszcze nie jest znana. Policja wyjaśnia okoliczności tego wypadku.

Informuję, że egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z ustalonym kalendarzem w dniach 10, 11 i 12 kwietnia br. o godz. 9.00.


Dyrektor Zespołu Szkół,

Dariusz Siemasz

Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Rodzinie ,,ARKA" w Resku, dziękuje wszystkim mieszkańcom Reska, którzy poparli naszą inicjatywę, wspierając finansowo w potrzebie Naszą Zuzię.

Dochód uzyskany z Jarmarku Wielkanocnego w Resku w dniu 07.04.2019 r. wyniósł 1636 zł. Powyższa kwota zostanie przekazana na leczenie Zuzi.

Prezes Stowarzyszenia
Ryszarda Podsadna

Jarmark Wielkanocny Resko 2019 04W tym roku – w niedzielę 7 kwietnia - pogoda jak nigdy sprzyjała działaniom Centrum Kultury w Resku, które po raz kolejny zorganizowało Jarmark Wielkanocny.

Na Rynku w Resku stanęły stoiska handlowe i wystawiennicze, które kusiły licznie przybyłych mieszkańców i przyjezdnych m.in. rękodziełem: wielkanocnymi stroikami, kartkami, ozdobami, palmami, zabawkami dla dzieci, a także pysznymi ciastami, wędlinami, miodem, nalewkami . Swoje dzieła prezentowali i sprzedawali indywidualni rękodzielnicy, jak również stowarzyszenia działające na terenie gminy Resko: Stowarzyszenie „Arka” z Reska (dochód ze sprzedaży przeznaczyło na rzecz chorej Zuzi z Reska),

Stowarzyszenie „Nasze Miejsce na Ziemi” z Ługowiny, Stowarzyszenie ”Łosośniczanki” z Łosośnicy, Stowarzyszenie „Nasz Świat”z Prusimia, Stowarzyszenie "Przyjaciele Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Resku", Warsztat Terapii Zajęciowej z Łabunia Wielkiego.

W czwartek, 4 marca w Suchej Koszalińskiej odbyły się Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Uczniowie Zespołu Szkół w Resku: Marcel Góra, Piotr Maczulski i Szymon Dziewiór zdobyli na nich I miejsce, tym samym zostali mistrzami województwa zachodniopomorskiego. Chłopcy wcześniej zajęli I miejsce na Mistrzostwach Powiatu i na mistrzostwach Regionu.

W tej chwili przygotowują się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w maju.

Gratulujemy ogromnego sukcesu!

Trener: Dariusz Kęsy

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x