ZALOGUJ

WebHostingLab.org

Drukuj

Włośnica w powiecie łobeskim. 17 osób spożyło zakażone mięso!

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wczoraj (20.11.2014) około godz. 12 Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łobzie otrzymała zgłoszenie od ordynatora oddziału zakaźnego w Koszalinie o 2 osobach które przebywają w szpitalu z objawami zakażenia włośnicą. Zakażone mięso pochodziło z własnego uboju, było to mięso świni i spożyło je w sumie 17 osób, w tym dwójka dzieci do lat 14 - stu.

Dzisiaj skontaktowaliśmy się z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Łobzie, źródłem zakażenia było mięso świni z własnego uboju które spożywały dwie rodziny z miejscowości Suliszewice w gm. Łobez. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie we współpracy z Powiatowym Lekarzem Weterynarii i Policją w Łobzie.

Dwie osoby, małżeństwo, przebywa obecnie w Wojewódzkim Szpitalu w Koszalinie w oddziale zakaźnym. W sumie zakażone mięso spożyło 17 osób, w tym dwójka dzieci do lat 14-stu. Jedna osoba po spożyciu mięsa wyjechała do Szwecji i obecnie tam przebywa w szpitalu. Pozostałe osoby będą diagnozowane w kierunku włośnicy. Reszta zakażonego mięsa została odpowiednio zabezpieczona.

Drukuj

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie rozszczelnionego gazociągu w Resku

włącz . Opublikowano w Aktualności

Prokuratura Rejonowa w Łobzie wszczęła postępowanie w sprawie rozszczelnienia gazociągu na ul. Ogrodowej w Resku.

Przypomnijmy, że 25 października doszło do rozszczelnienia gazociągu podczas prac ziemnych o czym informowaliśmy w artykule: Rozszczelniony gazociąg w Resku. Ewakuowano mieszkańców.

Obecnie policja prowadzi postępowanie przygotowawcze. Dopiero na podstawie otrzymanej dokumentacji będziemy mogli powiedzieć co dalej w tej sprawie - poinformowała nas prok. Lucyna Kreczko-Wilk, Z-ca Prokuratora Rejonowego w Łobzie.

 

Drukuj

Relacja z obchodów 11 listopada w ZS Resko (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Jak co roku, w Zespole Szkół w Resku odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 12 listopada uczniowie zaprezentowali program artystyczny o tematyce patriotycznej.

W tym dniu młodzież obejrzała prezentację multimedialną i  krótkie filmy przedstawiające drogę Polaków do niepodległości, wysłuchała recytacji w wykonaniu Martyny Debernej (I D) oraz Arka Wernera (I LO). Uroczysty i patriotyczny nastrój podkreśliła  Adrianna Szcześniak,  śpiewając  „Rotę”. Prowadzący:  Marita Romańczuk i Michał Klik (I D) opowiadali  o rozbiorach , latach niewoli i radosnych chwilach odzyskania niepodległości w 1918 r.

Drukuj

Nowa Rada Powiatu w Łobzie

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj wyniki ogłosiła również Powiatowa Komisja Wyborcza w Łobzie. Z terenu Reska do Rady Powiatu Łobez na kadencje 2014 – 2018 weszli: Arkadiusz Czerwiński, Andrzej Gradus i Józef Leśniak.

Poniżej prezentujemy pełny skład Rady Powiatu w Łobzie:
Ireneusz Kabat, Marek Kubacki, Paweł Marek, Mieczysław Fojna, Jarosław Żuk, Sola Ryszard s. Józefa – z gminy Łobez; Andrzej Gradus, Arkadiusz Czerwiński, Józef Leśniak – z gminy Resko; Grażyna Karpowicz, Monika Kuźmińska, Krzysztof Gwóźdź – z gminy Węgorzyno; Józef Bąk, Janusz Łukomski – z gminy Dobra k. Nowogardu; Zygmunt Bławździewicz - z gminy Radowo Małe.

Drukuj

Niepodległość uczczona muzyką (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Poniedziałkowy wieczór 10. listopada' 14 w Centrum Kultury w Resku był niezwykły. W sali widowiskowej miało miejsce wspaniałe wydarzenie kulturalne. Po 40. latach nieobecności, przerywanej krótkimi pobytami w kraju, na scenę reskiej instytucji kultury powrócili państwo Monika i Jan Tadeusz Osieccy, nasi rodzimi artyści.

Pani Monika obdarzona przepięknym głosem i pan Tadeusz, wieloletni nauczyciel muzyki, śpiewu i dyrygent licealnego chóru, zainspirowani zbliżającą się 96. rocznicą Odzyskania Niepodległośći i potrzebą serca, by wzbogacić przeżycia patriotyczne miszkańców Reska, zwrócili się wraz z panem Adamem Szatkowskim, emerytowanym pedagogiem, dyrektorem szkół i animatorem wielu imprez kulturalnych, do dyrekcji Centrum Kultury z propozycją wspólnego zorganizowania uroczystej wieczornicy.

Drukuj

Lokale wyborcze już zamknięte, komu zaufali wyborcy ... ?

włącz . Opublikowano w Aktualności

Komu zaufali mieszkańcy powiatu łobeskiego? Kto będzie rządził przez kolejne cztery lata? Nadal trwa liczenie głosów, frekwencja o godz. 17.30 w Gminie Resko wyniosła 37,65%.

W godzinach popołudniowych w lokalach wyborczych panował spory ruch. Jak można było zauważyć mieszkańcy jednak chcieli wypowiedzieć się w tych wyborach. Jest już po 21.00, lokale wyborcze zostały zamknięte. W gminie miejsko - wiejskiej Resko uprawnionych do głosowania było 6327 osób, do godz. 17.30 wydano 2832 karty.

Drukuj

Kajakiem przez Atlantyk. Aleksander Doba z wizytą w Resku (FOTO, VIDEO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wczoraj (13.11.2014) w Resku w gmachu Gimnazjum gościł Aleksander Doba, znany polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Jako pierwszy człowiek w historii dwukrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki.  Spotkanie udało się zorganizować dzięki inicjatywie nauczycielki Zespołu Szkół w Resku, pani Justynie Grankowskiej oraz  wsparciu firmy „Kajnet”.

W 2010 roku Andrzej Armiński zaprojektował i zbudował w swojej stoczni kajak, na którym Aleksander Doba po raz pierwszy przepłynął Atlantyk z Afryki do Ameryki Południowej. 26 października 2010 r. wyruszył z Dakaru do Brazylii, gdzie dopłynął 2 lutego 2011 roku. Rejs trwał 99 dni. Jako pierwszy na świecie przepłynął kajakiem przez Atlantyk z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Wcześniej Atlantyk na kajaku przepłynęły 3 osoby, ale płynęły one na kajakach wspomaganych żaglem, poza tym były to rejsy z wyspy na wyspę, nie zaś – jak w przypadku Aleksandra Doby – z kontynentu na kontynent. Wówczas przepłynął ocean w najwęższym miejscu, płynąc z Afryki do Brazylii.

Drukuj

11 listopada Święto Niepodległości. Przygotuj kokardę narodową (instrukcja)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone co roku dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (11 listopada 1918 roku), po 123 latach niewoli pod zaborami Rosji, Prus i Austrii, jest jedną z najważniejszych uroczystości państwowych w Polsce. Ten dzień wolny od pracy wielu Polaków spędza z rodziną lub na aktywnym wypoczynku.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne