ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Drukuj

Wojewoda Zachodniopomorski wprowadza zakaz używania wyrobów pirotechnicznych

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wojewoda Zachodniopomorski wprowadza zakaz używania wyrobów pirotechnicznych
od dnia 18 grudnia 2014 r. do 4 stycznia 2015 r., z wyjątkiem 31 grudnia 2014 r. oraz 1 stycznia 2015 r.

Używanie w okresie karnawału powszechnie dostępnych wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia osób, jak również niesie zagrożenia dla porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. Świadczą o tym informacje przekazywane każdego roku, szczególnie w okresie świątecznym i poświątecznym, przez środki masowego przekazu, o poparzeniach i innych zdarzeniach zagrażających życiu i zdrowiu.

Drodzy Czytelnicy, zachowajcie rozwagę korzystając ze środków pirotechnicznych, większość z nich jest wątpliwej jakości i stanowi bardzo duże zagrożenie!

Drukuj

Wczoraj interweniowały służby ratownicze. Rano wypadek a wieczorem płonący śmietnik (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wczoraj (14.12) rano około 7.00 w miejscowości Prusim, kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał z drogi. Wieczorem w centrum Reska palił się śmietnik.

Około godz. 7.00 kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi i uderzył w przydrożny płot. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja. Kierowca nie doznał poważnych obrażeń - taką informacje wraz ze zdjęciami otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę.

Drukuj

Stare nowe ulice w Resku (FOTO, VIDEO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, Resko w ostatnim czasie to jeden wielki plac budowy. Wielu mieszkańców wielokrotnie wyrażało swoje opinie na temat tych wszystkich inwestycji na łamach naszego portalu. Warto jednak zauważyć, że są już pierwsze optymistyczne akcenty tych remontów. Dzisiaj sprawdziliśmy jak się jeździ "mocno brukowaną" ul. Rynek i "świeżo asfaltowaną" Dąbrowszczaków.

Wcześniej informowaliśmy, że wykonawca prac na rynku poprosił o wydłużenie terminu prowadzonych prac, dostaliśmy również obietnice, że przed świętami zostanie otwarta ul. Rynek. Od kilku dni można już jeździć samochodem wokół Urzędu Miejskiego. Piesi też mają łatwiej, zwłaszcza w okresie przedświątecznym mogą sobie nieco skracać drogę. Trzeba jednak zerwać ze starymi przyzwyczajeniami kierowców, ul. Rynek jest jednokierunkowa.

Drukuj

Karatecy na zawodach z Mikołajem (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

W dniu 07.12.2014 r. w Mielnie odbył się Mikołajkowy turniej Karate Kyokushin Dzieci. Wystartowało ponad 120 zawodników w wieku od 5 do 12 lat z Koszalina, Mielna, Kołobrzegu, Tymienia, Szczecinka oraz Reska.

Klub Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko reprezentowało 11 zawodników. Łupem naszych sempai padło 6 medali: 1 złoty oraz 5 brązowych. Złoto zdobyła Jula Kała w walce bez kontaktu, brąz w walkach bez kontaktu zdobyli Kacper Gawłowski oraz Miłosz Bielecki, a w walkach lekki kontrolowany kontakt na trzecim miejscu stawali Sergiusz Walentynowicz, Szymon Pluciński oraz Szymon Dusza.

Drukuj

Dzieci bawiły się szukając "Zielonej Choinki" (FOTO, VIDEO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj dzieci z terenu Reska i okolic mogły bawić się i skorzystać z wielu atrakcji jakie na nich czekały w hali Gimnazjum w Resku. Stowarzyszenie "Nasza Pasja" w Resku zorganizowało imprezę integracyjną dla dzieci "W poszukiwaniu zielonej choinki".

Impreza utrzymana w świątecznym klimacie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci które pojawiły się w hali Gimnazjum mogły skorzystać z wielu wspaniałych atrakcji. Stowarzyszenie "Nasza Pasja" wraz z wszystkimi zaangażowanymi w organizację tej przedświątecznej zabawy przygotowali dla dzieci m.in.: plac zabaw, warsztaty artystyczne (zdobienie bombek, pierników), diabelską i anielską kuchnię, malowanie twarzy, kiermasz świąteczny oraz liczne konkursy.

Drukuj

Groźny wypadek na drodze Płoty - Resko (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj (12.12) około godziny 17, na drodze Płoty - Resko koło Policka doszło do groźnie wyglądającego wypadku komunikacyjnego. Interweniowały służby ratownicze i policja.

Jak nam się udało ustalić, kierowca samochodu osobowego Audi A3, mieszkaniec Pasłęka woj. warmińsko- mazurskie, podróżował drogą wojewódzką nr 152 z Płotów w kierunku Reska. Na zakręcie w okolicach Policka nagle zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało całkowicie zniszczone. Na szczęście kierowca podróżował sam i z powierzchownymi obrażeniami ciała został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gryficach. Najprawdopodobniej przyczyną dzisiejszego wypadku było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 

Drukuj

Bożonarodzeniowe warsztaty (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

W dniu 09.12.2014 r. w Centrum Kultury w Resku przeprowadzone zostały warsztaty w ramach Działań Aktywizujących dofinansowanych ze Środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich w ramach Osi LEADER działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja objętego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 .

Warsztaty te zorganizowała w Centrum Kultury nieformalna grupa aktywnie działających pań rękodzielniczek . Spotkanie "Ubieramy choinkę w polskie rękodzieło - warsztaty papieroplastyki" przeprowadzone zostały pod kierunkiem pani Krystyny Kalenkiewicz.

Drukuj

"I Ty możesz zostać świętym Mikołajem" Resko (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

W piękny poranek 6 grudnia 2014 r. Resko dopiero budziło się ze snu, gdy przed Centrum Kultury zajechały samochody ze Świętymi Mikołajami i Śnieżynkami. Samochodami a nie saniami niestety, bo niebo poskąpiło śniegu i zamiast zimy jest późna jesień.

Przy pomocy pracowników Centrum Kultury i Ośrodka Pomocy Społecznej reskie Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Arka", pomysłodawca imprezy "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem", zorganizowało mikołajkowe spotkanie dla dzieci. Na ten dzień przygotowano szkolny transport do przewozu dzieci ze świetlic z całej gminy, bo w Centrum Kultury czekały na nich różnorodne atrakcje: witający wszystkich olbrzymi Bałwan Karol, pierniki i miniaturowe choinki gotowe do dekoracji, różnokształtne balony z Balonowej Krainy i przede wszystkim przedstawienie mikołajkowe w wykonaniu artystów z Kompanii Marzeń.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne