ZALOGUJ
Drukuj

Na Kościuszki zapaliła się sadza w kominie [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj (23.04), około godz. 11.00 włączyła się syrena w remizie OSP Resko. Zapaliła się sadza w kominie.

Dwa zastępy straży pożarnej, w tym podnośnik, zadysponowano do pożaru sadzy w kominie w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Kościuszki w Resku. Druhowie podjęli standardowe działania, zagrożenie szybko zażegnano.

Podnośnik, jakim dysponuje OSP Resko, okazuje się niezbędnym sprzętem ratowniczym podczas tego typu zagrożeń.

Około godz. 13 zakończono działania gaśnicze.

Drukuj

Będzie można sprawdzać swoje punkty karne

włącz . Opublikowano w Aktualności

Od 24 kwietnia kierowcy w całym kraju będą mogli bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe - informuje Ministerstwo Cyfryzacji. E-usługa będzie dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać potrzebny jest Profil Zaufany (eGO).

Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby. W sposób tradycyjny, rejestrując się na stronie pz.gov.pl, a następnie odwiedzając Punkt Potwierdzający z ważnym dokumentem tożsamości. Można to też uczynić bez wychodzenia z domu, z wykorzystaniem zewnętrznego dostawcy tożsamości. Obecnie z takiej opcji mogą skorzystać klienci PKO BP, Inteligo, ING, Envelo i Millennium. W najbliższych tygodniach do grona zewnętrznych dostawców tożsamości dołączą kolejne instytucje.

Drukuj

Ferrari – narodziny i historia pewnego statusu

włącz . Opublikowano w Aktualności

Czerwony kolor oraz charakterystyczny symbol czarnego konia na całym świecie kojarzone są wyłącznie z jedną marką... Ferrari to ikona luksusu i marzenie wielu fanów motoryzacji od dobrych kilkudziesięciu lat.

Wystarczy, że spojrzymy na pierwszy z brzegu ranking najszybszych i najbardziej luksusowych samochodów świata, a zawsze jakiś model Ferrari znajdzie się w czołówce. Jak narodziła się marka Ferrari i ile dzisiaj trzeba zapłacić za najnowsze modele?

„Moje samochody mają duszę”

Historia Ferrari tak naprawdę zaczyna się wraz z datą 18 lutego 1898. Właśnie wtedy urodził się Enzo Ferrari – człowiek z pasją do aut, wielkimi marzeniami i determinacją, by te marzenia urzeczywistnić. „Myśl jak zwycięzca i działaj jak zwycięzca, a z dużą dozą prawdopodobieństwa osiągniesz swój cel” – takie motto przyświecało życiu Enzo Ferrari aż do roku 1988, kiedy zmarł.

Drukuj

Znaleziono rozwiązanie dla szpitala w Resku?

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wysoce prawdopodobne jest, że szpital w Resku zostanie przejęty przez Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie. W sprawie podpisano list intencyjny.

Stronę powiatu łobeskiego w podpisaniu dokumentu reprezentowali: starosta łobeski Paweł Marek oraz wicestarosta Grażyna Karpowicz. Ze strony samorządów gminnych o współpracy zapewnili: burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński oraz burmistrz Nowogardu – Robert Czapla.

W liście, który podpisał również Kazimierz Lembas – dyrektor szpitala w Nowogardzie czytamy m.in.: „strony (...) oświadczają, że są zainteresowane współpracą w prowadzeniu przez Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie działalności medycznej w szpitalu w Resku. (...) Strony oświadczają, że ich celem jest osiągnięcie jak najwyższego poziomu usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia z korzyścią dla mieszkańców powiatu łobeskiego”.

Drukuj

Świąteczne żniwo na drogach

włącz . Opublikowano w Aktualności

Ponad 20 osób nie wróciło do domów po świątecznych wyjazdach do rodziny i znajomych; kilkaset wróci jak pozwolą lekarze. Ostateczny bilans świątecznych wyjazdów będzie znany we wtorek.

W sobotę i niedzielę w 131 wypadkach drogowych zginęło 12 osób, a 171 było rannych. Policja zatrzymała 499 nietrzeźwych kierowców - wynika z danych Komendy Głównej Policji.

Największego ruchu na drogach policjanci spodziewali się natomiast w poniedziałek. I mieli rację. Warunki jazdy były trudne. Raz padał deszcz, raz świeciło słońce, było zimno, a część kierowców już zmieniła opony z zimowych na letnie. "To były elementy, które wskazywały, że były trudne warunki do jazdy samochodem, wymagające skupienia" - podkreślali policjanci.

Drukuj

Dachowanie osobówki na drodze Resko - Płoty [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj (17.04), około godziny 12.40 na drodze wojewódzkiej nr 152 Resko - Płoty dachowało osobowe KIA. Autem podróżowały dwie osoby.

Kierujący pojazdem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad swoim pojazdem.

Następnie zjechał z drogi, wpadł w miękkie pobocze i wylądował na dachu w przydrożnym rowie. Kierowca i pasażerka wyszli z pojazdu o własnych siłach, ich obrażenia okazały się powierzchowne, nie potrzebowali pomocy medycznej.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Policko, jest to odcinek drogi w którym bardzo często dochodzi do podobnych do dzisiejszej sytuacji.

Drukuj

Dzisiaj Wielka Sobota - święcenie pokarmów

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dziś Wielka Sobota – ostatni dzień Wielkiego Postu. Dla katolików to czas zadumy, refleksji i oczekiwania na Zmartwychwstanie. Wierni ruszyli do kościoła święcić pokarmy, w Resku na rynku komunikacyjny mętlik.

Właśnie dzisiaj wierni przychodzą do kościołów z koszami pełnymi wielkanocnych pokarmów – jajek, wędlin, chleba, ciast i słodyczy. W tym dniu - oprócz koszyczków - poświęcone zostaną ogień i woda, a ponadto nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zwieńczeniem Wielkiej Soboty i najważniejszą częścią Triduum Paschalnego - będzie Wigilia Paschalna, czyli liturgia sprawowana w noc Zmartwychwstania Pańskiego.

Drukuj

Pożar pustostanu w Przemysławiu

włącz . Opublikowano w Aktualności

10 kwietnia 2017 roku w godzinach porannych, zaalarmowano straż pożarną do pożaru opuszczonego budynku wielorodzinnego w miejscowości Przemysław gm. Resko.

Jak informuje PSP Łobez, po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej zabezpieczono je i ustalono, że w 4 pomieszczeniach (2 w piwnicach i 2 na kondygnacji zerowej) nieużytkowanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego płoną śmieci.

Strażacy sprawdzili wszystkie pomieszczenia pod kątem ewentualnie przebywających tam osób i dogaszali zalegające wewnątrz budynku śmieci.

Na Kościuszki zapaliła się sadza w kominie [ZDJĘCIA]

Na Kościuszki zapaliła się sadza w kominie [ZDJĘCIA]

23.04.2017 | Aktualności
Odsłony: 1134
Dzisiaj (23.04), około godz. 11.00 włączyła się syrena w remizie OSP Resko. Zapaliła się sadza w kominie. Dwa zastępy straży pożarnej,...  Pierwszy o tym zdarzeniu poinformował nas i przysłał zdjęcia Kacper Eduardo Kot. Dziękujemy bardzo! Resko24.pl...
Będzie można sprawdzać swoje punkty karne

Będzie można sprawdzać swoje punkty karne

21.04.2017 | Aktualności
Odsłony: 647
Od 24 kwietnia kierowcy w całym kraju będą mogli bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia...   Po zalogowaniu sie na Obywatel.gov.pl będzie można sprawdzić: sumę punktów karnych, datę popełnienia wykroczenia, informacje...
Ferrari – narodziny i historia pewnego statusu

Ferrari – narodziny i historia pewnego statusu

20.04.2017 | Aktualności
Odsłony: 210
Czerwony kolor oraz charakterystyczny symbol czarnego konia na całym świecie kojarzone są wyłącznie z jedną marką... Ferrari to ikona luksusu... Kiedy Enzo miał 10 lat, w roku 1908, jego ojciec zabrał swoich dwóch synów, by...
Znaleziono rozwiązanie dla szpitala w Resku?

Znaleziono rozwiązanie dla szpitala w Resku?

20.04.2017 | Aktualności
Odsłony: 1775
Wysoce prawdopodobne jest, że szpital w Resku zostanie przejęty przez Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie. W sprawie podpisano list... Jak powiedział Kazimierz Lembas – dyrektor nowogardzkiej placówki, jest plan, aby w szpitalu w Resku...
Świąteczne żniwo na drogach

Świąteczne żniwo na drogach

18.04.2017 | Aktualności
Odsłony: 1058
Ponad 20 osób nie wróciło do domów po świątecznych wyjazdach do rodziny i znajomych; kilkaset wróci jak pozwolą lekarze. Ostateczny...   Skupienia zabrakło m.in. na autostradzie A2 Poznań - Świecko, między węzłami Buk i Nowy Tomyśl.
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne