ZALOGUJ

WebHostingLab.org

Drukuj

Podpisanie umów na drogi w ramach PROW 2014 - 2020

włącz . Opublikowano w Aktualności

04 maja 2016 r. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o zatwierdzeniu listy operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020.

Z terenu Powiatu Łobeskiego dofinansowane zostały dwie inwestycje w Resku i jedna w Węgorzynie:

  1. Gmina Węgorzyno – Przebudowa ulic: Pionierów, Sikorskiego, Witosa, Zamkowej w Węgorzynie wraz z budową kanalizacji deszczowej (wartość projektu 2.136.406,83 zł, dofinansowanie 1.359.395,00 zł)
  2. Gmina Resko – Przebudowa oraz budowa drogi ul. Majora H. Sucharskiego w Resku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną (wartość projektu 2.280.562,65 zł, dofinansowanie 1.353.040,00 zł)
  3. Gmina Resko – Przebudowa oraz budowa drogi w rejonie Dąbrowszczaków w Resku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną (wartość projektu 495.445,08 zł, dofinansowanie 273.131,00 zł)
Drukuj

MGW-PIB OSTRZEGA zachodniopomorskie, burze z gradem w dzień i wieczorem

włącz . Opublikowano w Aktualności

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem burz z opadami na obszarze województwa zachodniopomorskiego, od godz. 11:00 dnia 30.05.2016 r. do godz. 21:00 dnia 30.05.2016 r.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.
Stopień zagrożenia 1 (w 3-stopniowej skali).

Info: szczecin.uw.gov.pl

Drukuj

Już w najbliższą sobotę VIII FESTYN RODZINNY

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dnia 4 czerwca 2016 r. (w sobotę) na boisku Szkoły Podstawowej w Resku odbędzie się VIII FESTYN RODZINNY.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Reska i okolic.

10.00 Rozpoczęcie festynu.

Multimedialna prezentacja szkoły, występy uczniów, rodzinne zawody sportowe z nagrodami, mecz rodzice - nauczyciele, strzelanie z broni, karaoke itp.

Drukuj

Grupa Rekonstrukcyjno - Historyczna Militarni Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

Kim jesteśmy – nasze cele:

Jesteśmy nowo powstałą nieformalną grupą zaprzyjaźnionych osób pasjonujących się poszukiwaniem i odtwarzaniem historii na żywo.
Pragniemy pokazywać Państwu historię żywą, taką jak jest nam on dostępna z przekazów oraz dostępnej nam wiedzy oraz znalezisk.
Nie promujemy ani nie faworyzujemy żadnych opcji - stron historycznych, politycznych czy wyznaniowych.
Pragniemy działać kulturalnie na rzecz całej lokalnej społeczności.
Przyjaźnimy się również z GRH – NAŁĘCZ z Trzebiatowa.
Zapraszamy w swoje szeregi pasjonatów historii wojskowości, militarystów, kolekcjonerów oraz wszystkich, którzy chciały razem z nami podzielić się swoją pasją historyczna, oraz wiedzą lub wsparciem w każdej formie.

Drukuj

Spotkania gimnazjalistów z Reska, z Melpomeną [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

We wtorek 24 maja 2016 r. po raz kolejny uczniowie z Zespołu Szkół w Resku mieli okazję uczestniczyć w spektaklu, przygotowanym przez Teatr Polski w Szczecinie. Tym razem była to sztuka Ray’a Cooney’a Mayday.

Młodzież wyjechała do teatru w dniu, w którym zakończyliśmy w naszej szkole projekt związany z Reską Wiosną Poezji. Czekając w foyer na przedstawienie uczniowie zaczęli recytować Niepewność Adama Mickiewicza. Wyglądało to dość zabawnie, bo gdy któryś z uczniów zapominał tekstu recytację przejmował kolejny ten, który pamiętał fragment. Po chwili ktoś dodał, że wiersze, które są zadawane w szkole do nauki na pamięć „nie są takie złe…”.

Drukuj

Reska Wiosna Poezji [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Zespół Szkół w Resku włączył się w projekt artystyczny Związku Literatów Polskich oddziału w Szczecinie pod nazwą Zachodniopomorska Wiosna Poezji. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie poezji poprzez łączenie jej z innymi dziedzinami sztuki.

Projekt naszej szkoły zakładał kilkudniowe spotkania z poezją. Pierwsze miało miejsce w niedzielę 22 maja na szczecińskiej Różance. Następnego dnia 23 maja odbyła się szkolna uroczystość promująca poezję tworzoną na ziemiach zachodniopomorskich. Na szkolne forum zostali zaproszeni uczniowie klas I i II gimnazjum. Młodzież wysłuchała recytacji wierszy poetów zachodniopomorskich. Wygłaszanie utworów lirycznych odbywało się przy akompaniamencie pianina. Delikatny podkład muzyczny przygotowała Gabriela Przygocka. Deklamacje były przeplatane piosenką poetycką. Poezji mówionej i śpiewanej towarzyszyła prezentacja multimedialna. Tego dnia zaprezentowano twórczość liryczną uczniów
z Zespołu Szkół w Resku. Czytane były utwory: Hanny Pałubiak, Krystiana Bodysa, Macieja Słodkowskiego i Martyny Miłek. Na naszą uroczystość przybyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Resku. Wygłoszone zostały wiersze: Zofii Walczykiewicz, Piotra Szyntora i Michała Niedźwiedzkiego.

Drukuj

Poezja muzyką malowana

włącz . Opublikowano w Aktualności

Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie zainicjował nowy projekt artystyczny pod nazwą Zachodniopomorska Wiosna Poezji. Zespół Szkół w Resku postanowił wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Wydarzenie to ma na celu łączenie w sobie poprzez artystyczne perfomance’y różnych znamion sztuki. Przenikanie tego, co poetyckie z magią fotograficznych kolaży, muzyki, malarstwa czy sensualności tańca. Projekt trwać będzie do czerwca 2016 r. w różnych miejscach naszego regionu. W Resku postanowiliśmy połączyć poezję z muzyką, stąd tytuł Poezja muzyką malowana i przygotowaliśmy kilkudniowe spotkania z poezją. Rozpoczęliśmy 22 maja od udziału w wydarzeniu poetyckim na Różance w Szczecinie, gdzie odbywało  się plenerowe spotkanie poetów z województwa zachodniopomorskiego.

Drukuj

Przedszkolaki w IKEA Industry Poland [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Niecodziennym wydarzeniem w życiu fabryki IKEA Industry Poland sp. z o.o. oddział w Resku była wizyta dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka.

W ubiegły piątek odwiedziła nas grupa Kłapouszków wraz z Panią Dyrektor i opiekunami, aby podziękować za zaangażowanie i zakup szafek ubraniowych w szatni dla Przedszkola. W tym roku realizowaliśmy drugi etap ich wymiany. Dzieci w ramach wdzięczności za nowe szafki przygotowały własnoręcznie robiony wspólnie z opiekunami dwuczęściowy obraz, który wręczyły Dyrekcji zakładu.

Podpisanie umów na drogi w ramach PROW 2014 - 2020

Podpisanie umów na drogi w ramach PROW 2014 - 2020

30.05.2016 | Aktualności
Odsłony: 206
04 maja 2016 r. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o zatwierdzeniu listy operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego... W dniu 25.05.2016 r. o godzinie 13.30, na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego, w Starostwie Powiatowym w...
Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem...
Już w najbliższą sobotę VIII FESTYN RODZINNY

Już w najbliższą sobotę VIII FESTYN RODZINNY

30.05.2016 | Aktualności
Odsłony: 240
Dnia 4 czerwca 2016 r. (w sobotę) na boisku Szkoły Podstawowej w Resku odbędzie się VIII FESTYN RODZINNY. Serdecznie zapraszamy wszystkich...   SP Resko...
Grupa Rekonstrukcyjno - Historyczna Militarni Resko

Grupa Rekonstrukcyjno - Historyczna Militarni Resko

30.05.2016 | Aktualności
Odsłony: 185
Kim jesteśmy – nasze cele: Jesteśmy nowo powstałą nieformalną grupą zaprzyjaźnionych osób pasjonujących się poszukiwaniem i odtwarzaniem historii na żywo.Pragniemy pokazywać... Zapraszamy do GRH - MILITARNI RESKO Każdy może zostać członkiem lub przyjacielem naszej grupy, wspierać aktywnie...
Spotkania gimnazjalistów z Reska, z Melpomeną [FOTO]

Spotkania gimnazjalistów z Reska, z Melpomeną [FOTO]

28.05.2016 | Aktualności
Odsłony: 529
We wtorek 24 maja 2016 r. po raz kolejny uczniowie z Zespołu Szkół w Resku mieli okazję uczestniczyć w spektaklu,... Mayday grany jest w Teatrze Polskim z niesłabnącym powodzeniem już od wielu sezonów! Autorem tej...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne