ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Drukuj

Uwaga! Osoby korzystające z pomocy społecznej mogą zgłaszać się po odbiór jabłek

włącz . Opublikowano w Aktualności

Ośrodek Pomocy Społecznej w Resku wraz ze Stowarzyszeniem „Arka” informują, że od dnia 11 maja 2015r. (poniedziałek) osoby korzystające z każdej formy pomocy społecznej mogą zgłaszać się po odbiór jabłek.

Jabłka będzie można odbierać od godziny 10.00 do 14.00 (w sąsiedztwie Skupu Złomu ul. Kilińskiego).

Pomoc udzielana jest na podstawie art. 5 oraz art. 7 ustawy o pomocy społecznej, które brzmią:

Art 5 Prawo do świadczeń z pomocy społecznej, jeżeli umowy międzynarodowe nie stanowią inaczej, przysługuje:
1) osobom posiadającym obywatelstwo polskie mającym miejsce zamieszkania i przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

Drukuj

Pierwsza Pomoc w Szkole Podstawowej w Resku

włącz . Opublikowano w Aktualności

W poniedziałek, 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Resku zorganizowano i przeprowadzono szkolenie z pierwszej pomocy. Tym razem w rolę uczniów wcielili się nauczyciele.

Udzielenie pierwszej pomocy jest obowiązkiem każdego Polaka. Osoba która nie udzieli pomocy może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej a nawet pozbawiona wolności do lat 3 - mówi o tym art. 162 Kodeksu Karnego. Jeżeli dojdzie do wypadku, lub sytuacji w której życie człowieka jest zagrożone największą rolę odgrywa czas. Świadkowie zdarzenia jeszcze przed przyjazdem karetki powinni rozpocząć czynności ratujące życie. 

Drukuj

Przygotowania do realizacji pakietu turystycznego "Pociąg do Regi". W Resku już go realizują (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

W dniu 29 kwietnia br. na spotkaniu zespołu powołanego przez panią Grażynę Karpowicz Wicestarostę.

Warto również wspomnieć, że w kwietniu z inicjatywy firmy "Kajnet" z Reska i koła wędkarskiego "Łosoś" posprzątano odcinek rzeki Regi Łagiewniki - Żerzyno.

Podczas spotkania w sprawie sprzątania rzeki Regi uzgodniono:

1. Sprzątanie rzeki odbywać się będzie 2 razy do roku (wiosna-jesień) na odcinkach:
Świdwin – Prusinowo – MOW Rzepczyno opiekun p. A. Laszuk,
Prusinowo – Łobez – MONAR opiekun p. A. Laszuk (po 15.05.2015 r.),
Łobez – Unimie – Liceum Ogólnokształcące opiekun p. A. Laszuk (04.05.2015r.),
Unimie – Strzmiele – stowarzyszenie „Pstrąg”,
Most Strzmiele – Bełczna – Ochotnicza Straż Pożarna – opiekun Komendant Krzysztof Paluch
Łobez od elektrowni do oczyszczalni ścieków – Środowiskowy Hufiec Pracy,
Stare Boisko – miasto Łobez, Środowiskowy Hufiec Pracy.

Drukuj

10 maja Wybory Prezydenta RP. Obwodowe Komisje Wyborcze - Gmina Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wybory prezydenckie w Polsce w 2015 wyłonią osobę, która obejmie urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na pięcioletnią kadencję.

Na podstawie postanowienia marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z 4 lutego 2015 I tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja 2015, zaś  ewentualna II tura nastąpi dwa tygodnie później – 24 maja 2015.

Prawo do głosowania mają wszyscy obywatele polscy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 18 lat (z wyjątkiem osób prawomocnie ubezwłasnowolnionych bądź pozbawionych praw publicznych albo wyborczych).

Drukuj

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

włącz . Opublikowano w Aktualności

Podobnie jak w ubiegłych latach tak i w tym roku odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tym razem miał on miejsce w Gimnazjum im. Orła Białego w Węgorzynie.

Dyrektor Gimnazjum – Ewa Adamów przywitała wszystkie drużyny, opiekunów oraz organizatorów, natomiast Burmistrz Gminy Węgorzyno – Monika Kuźmińska oficjalnie otworzyła turniej życząc wszystkim jak najlepszych wyników.

W tym roku w zmaganiach udział wzięło na etapie gimnazjalnym – 3 drużyny, natomiast na etapie szkoły podstawowej tych drużyn było 6. Pierwszą konkurencją z którą zmagały się drużyny był testy wiedzy z zakresu ruchu drogowego, następnie po jego napisaniu zawodnicy przeszli na plac, gdzie prezentowali swoje umiejętności na torze rowerowym. Ostatnim etapem z jakim musieli sobie poradzić uczniowie były pytania i czynności z zakresu udzielania pomocy medycznej.

Drukuj

Na wakacje do Włoch? Nie, do Gdańska!

włącz . Opublikowano w Aktualności

Pod koniec kwietnia klasa Id Gimnazjum w Resku była na trzydniowej wycieczce klasowej w Gdańsku. A co zobaczyliśmy? W 80 minut „Dookoła Świata”? To możliwe w Centrum Hewelianum- gdańskim centrum naukowym.

To doskonała propozycja dla osób ciekawych świata, niezależnie od ich wieku.Wystawy interaktywne, którezrobiły na mnie największe wrażenie tom.in. ,,Dookoła świata’’, ,,Łamigłówka’’, ,,Wehikuł czasu’’. Mogliśmy wejść do specjalnej kapsuły, aby zmierzyć się z prawdziwym huraganem, czyli wiatrem o prędkości 126 km/h- po prostu dech zapiera.

Drukuj

Uwaga! Ostrzeżenie meteo burze z gradem

włącz . Opublikowano w Aktualności

Jak alarmuje Regionalny System Ostrzegania (RSO), dzisiaj na terenie województwa zachodniopomorskiego mogą wystąpić burze z gradem oraz silne porywy wiatru nawet do 100 km/h.

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem.

Drukuj

Gminny Konkurs Języka Angielskiego w SP Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dnia 30 kwietnia 2015r. nauczycielki języka angielskiego, w porozumieniu z dyrekcją SP Resko i Stowarzyszeniem Edukacyjno-Oświatowym „Starogródek”, zorganizowały konkurs j. angielskiego dla kl. I – III, w którym uczestniczyli uczniowie z gminnych szkół.

Oprócz gospodarzy, do eliminacji międzyszkolnych przystąpiły dzieci z Łosośnicy i Starogardu. Do rozwiązania był test, obejmujący materiał leksykalny z j. angielskiego – I etapu edukacyjnego. W przerwie, przed ogłoszeniem wyników, dzieci zjadły poczęstunek, wyrażając pozytywne opinie na temat przydatności tego typu konkursów.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne