ZALOGUJ
KURS PRAWA JAZDY - DRIVER GRYFCE
Drukuj

Wypadek na krajowej 20-stce. Policjanci apelują o rozwagę! [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 14:00. Kierujący samochodem vw jadąc drogą krajową pomiędzy miejscowościami Drawsko Pomorskie - Węgorzyno jak wynika ze wstępnych ustaleń nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu na następnie zjechał ze skarpy, gdzie dachował.

Kierowca nie podróżował sam. Zarówno on jak i pasażerka doznali obrażeń. Kobietę przetransportowano do szpitala w Drawsku Pomorskim. Kierowca natomiast helikopterem trafił do szpitala w Szczecinie. Był trzeźwy.

Drukuj

Bezdomne, głodne koty w Starej Dobrzycy - sygnalizuje Czytelnik [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Kilka, może nawet kilkanaście głodnych i najprawdopodobniej pozostawionych samych sobie wygłodniałych kotów w Starej Dobrzycy. Do naszego portalu napisał Bartosz i przysłał zdjęcia.

- Koty są w okolicach Starej Dobrzycy 16, dzisiaj zaniosłem im karmę. Rzuciły się do jedzenia jakby nie jadły kilka dni.

W domach, wokół których przebywają koty nikogo nie ma. One potrzebują pomocy - pisze Bartosz.

Drukuj

Uważajcie na drogach! Rano dachowało auto [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj rano w rejonie Reska część dróg była oblodzona. Na własnej skórze przekonał się o tym kierowca osobówki. Zakończył swoją podróż na dachu.

Około godz. 9-tej na odcinku drogi Resko - Łosośnica doszło do dachowania samochodu osobowego marki hyundai. Najprawdopodobniej kierujący pojazdem wpadł w poślizg, zjechał na pobocze i dalej do rowu. Kierowca podróżował sam, wyszedł z samochodu o własnych siłach, nie miał żadnych obrażeń. Dalsza podróż odbyła się już na lawecie.

Patrząc na finał tego zdarzenia, właściciel auta miał wiele szczęścia. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, może być ślisko.

Drukuj

SP Starogard. Śniadanie daje moc! [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

8 listopada uczniowie kl.I-III ,przedszkolaki i dzieci z zerówki wzięły po raz drugi udział w akcji " Śniadanie daje moc". W tym dniu każdy z nas przyniósł pyszne i zdrowe produkty do przygotowania wspólnego śniadania.

Na naszych stołach znalazły się warzywa, owoce a nawet kiełki i nasiona słonecznika. Nie zabrakło również jogurtów naturalnych. Po dokładnym umyciu rąk, założeniu fartuszków i włożeniu kucharskich czapeczek, przystąpiliśmy do przygotowania wspólnego śniadania, na które zaprosiliśmy panią dyrektor i kolegów ze starszych klas. Oni także mogli , tak jak i my zrobić sobie kolorowe, zdrowe kanapki. Przypominaliśmy również 12 zasad zdrowego żywienia i to, jak wygląda piramida żywienia.

Drukuj

RESKO-IGLICE. Ostatnia nocna wichura nie spowodowała wielkich zniszczeń. [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Zgodnie z ostatnim ostrzeżeniem meteorologicznym, w nocy z czwartku na piątek w województwie zachodniopomorskim odnotowano silne podmuchy wiatru i intensywne opady deszczu.

W wielu rejonach naszego województwa straż pożarna usuwała skutki nocnej wichury, a pogotowie energetyczne naprawiało zerwane linie energetyczne.

W okolicach gminy Resko nie odnotowano wielkich zniszczeń. Ochotnicza Straż Pożarna z Reska interweniowała tylko jeden raz w Iglicach, gdzie wiatr przewrócił drzewo. Przewróciło się również drzewo na ul. Polnej w Resku.

Drukuj

Potrącenie motorowerzysty w Resku [ZDJĘCIA, FILM]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W czwartek (1.12), około godz. 16-stej, na al. Wolności tuż przy skrzyżowaniu z ul. Jedności Narodowej kierowca volkswagena potrącił motorowerzystę. Poszkodowany w  wypadku motorowerzysta został przetransportowany do SOR Gryfice.

- Wypadek drogowy, ucierpiał prawidłowo jadący motorowerem aleją Wolności w kierunku ulicy Jedności Narodowej mieszkaniec Reska. W tym czasie z parkingu wyjeżdżał volkswagen bus. Kierujący busem, również mieszkaniec Reska, wymusił pierwszeństwo motorowerzyście i w niego uderzył. Motorowerzysta z urazem kończyny dolnej, został przewieziony do szpitala w Gryficach. Obaj kierowcy byli trzeźwi, na czas prowadzonych czynności droga była zablokowana i wyznaczono objazdy ul. Buczka - poinformowała nasz portal Arleta Szwacińska, rzecznik policji w Łobzie.

Drukuj

Na rynku nie będzie choinki. Są za to dość oryginalne świąteczne kompozycje [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Chyba po raz pierwszy od wielu lat nie będzie świątecznej choinki na rynku w Resku. Będą lampki i przyozdobione kosze.

Można powiedzieć, że była to nasza lokalna tradycja. Co roku nieopodal ratusza ustawiano choinkę. Zresztą ta ubiegłoroczna wzbudzała sporo kontrowersji. Niektórzy mieszkańcy nazywali ją  żartobliwie "rakietą". Jak się okazało ubiegłoroczna "świąteczna rakieta" była wypożyczona i do tego bardzo awaryjna. Zapewne większość mieszkańców pamięta, że zainstalowane na niej oświetlenie bardzo często nie świeciło.

Jak nam tłumaczył burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, oprócz tego, że choinka była awaryjna to generowała spory koszt. Jej wypożyczenie na okres świąt kosztowało Gminę Resko ok. 5 tyś. złotych. Dlatego w tym roku zrezygnowano z tego pomysłu.

Drukuj

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

włącz . Opublikowano w Aktualności

Zachodniopomorskie, silny wiatr od popołudnia 01.12 do rana 02.12, prędkość w porywach do 90 km/h, północno-zachodni.

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru, na terenie województwa zachodniopomorskiego. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 80 km/h, nad morzem do 90 km/h, z północnego-zachodu.
Najsilniejsze porywy wystąpią wieczorem i w nocy.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 14:00. Kierujący samochodem vw jadąc drogą krajową pomiędzy miejscowościami Drawsko Pomorskie - Węgorzyno... Łobescy policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali wahadłowo ruchem tak, aby nie powstały poważne utrudnienia.
Kilka, może nawet kilkanaście głodnych i najprawdopodobniej pozostawionych samych sobie wygłodniałych kotów w Starej Dobrzycy. Do naszego portalu napisał Bartosz... Poniżej kilka zdjęć: Resko24.pl/ fot. Czytelnik...
Uważajcie na drogach! Rano dachowało auto [ZDJĘCIA]

Uważajcie na drogach! Rano dachowało auto [ZDJĘCIA]

03.12.2016 | Aktualności
Odsłony: 1816
Dzisiaj rano w rejonie Reska część dróg była oblodzona. Na własnej skórze przekonał się o tym kierowca osobówki. Zakończył swoją... Informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę - dziękujemy. Resko24.pl...
SP Starogard. Śniadanie daje moc! [ZDJĘCIA]

SP Starogard. Śniadanie daje moc! [ZDJĘCIA]

02.12.2016 | Aktualności
Odsłony: 529
8 listopada uczniowie kl.I-III ,przedszkolaki i dzieci z zerówki wzięły po raz drugi udział w akcji " Śniadanie daje moc". Zajęcia te sprawiły nam wiele radości. Przypomniały, że pełnowartościowe śniadanie jest ważne dla naszego rozwoju,...
Zgodnie z ostatnim ostrzeżeniem meteorologicznym, w nocy z czwartku na piątek w województwie zachodniopomorskim odnotowano silne podmuchy wiatru i intensywne...  Zdjęcia z Iglic na naszą redakcyjną skrzynkę przysłał Arek - dziękujemy.   Przewrócone drzewo na ul. Polnej...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne