ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Usługi koparko - ładowarką - sprawdź naszą ofertę!
Drukuj

Ćwiczenia RENEGADE SEREX

włącz . Opublikowano w Aktualności

Od wtorku do czwartku potrwają połączone wojskowe ćwiczenia "Renegade" i "Sarex" poświęcone przeciwdziałaniu aktom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzeniu akcji ratowniczych na morzu i lądzie. W niektórych miejscowościach zawyją syreny alarmowe.

Ćwiczenie "Renegade/Sarex" prowadzi Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Celem takich ćwiczeń jest sprawdzenie gotowości elementów resortu obrony narodowej oraz podmiotów cywilnych do przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych na terytorium kraju.

Drukuj

Zatrucie tlenkiem węgla w Resku

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj około godz. 9.10, dyspozytor Scentralizowanej Dyspozytorni Medycznej (SDM) w Kołobrzegu zgłosił dyżurnemu Powiatowego Stanowiska Kierowania (PSK) PSP w Łobzie podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla w jednym z bloków mieszkalnych w Resku. Ucierpiała mieszkanka jednego z mieszkań.

W miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Resko i JRG Łobez. Na miejscu interweniował również zespół ratownictwa medycznego z Gryfic. Jak nam relacjonuje mł. bryg. Paweł Dymecki - zastępca komendanta powiatowego PSP Łobez, w jednym z mieszkań w bloku usytuowanym na ul. Dąbrowszczaków w Resku, zaistniało prawdopodobieństwo zatrucia tlenkiem węgla. Po przybyciu na miejsce JRG Łobez dokonano pomiarów stężenia tlenku węgla i odnotowano śladowe ilości tego trującego gazu. Nie ma jednak pewności, że przed dokonaniem tego pomiaru te stężenia mogły być o wiele wyższe. Jedna osoba, kobieta, została poszkodowana i przetransportowana do szpitala w Gryficach. Na miejscu pracował również oficer operacyjny PSP z Łobza.

Drukuj

Ścieżka rowerowa Płoty - Resko. Mieszkańcy zbierają podpisy

włącz . Opublikowano w Aktualności

Mieszkańcy Płotów zbierają podpisy pod petycją dotyczącą budowy tras rowerowych. Jedna z tych tras miałaby połączyć Płoty z Reskiem.

Pomysł na pewno spodobałby się mieszkańcom obydwu gmin, w tej chwili w Płotach trwa zbieranie podpisów. Skontaktowaliśmy się dzisiaj z Urzędem Miejskim w Płotach, tam jednak nikt nic nie wiedział o tym pomyśle. Zapytaliśmy również w Urzędzie Miejskim w Resku, tutaj otrzymaliśmy podobną odpowiedź. 

Jak nas poinformowała Danuta Mielcarek, sekretarz Gminy Resko, obecnie w Resku jedyną inwestycją dotyczącą ścieżek rowerowych jest uporządkowywanie nasypu kolejowego biegnącego w kierunku Lubienia (okolice "małego" mostu kolejowego będącego częścią "trasy Widanta"). Realizacja takiego połączenia z Płotami wiązałaby się z dużymi nakładami finansowymi, obecnie nic takiego nie było planowane.

Drukuj

Spotkanie z Policjantami w Przedszkolu Miejskim (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

8 października 2015 r. w naszym przedszkolu gościliśmy st.asp. Edytę Klepczyńską, sierz. szt. Mateusza Olszewskiego i st.sierz. Dawida Banaszaka, którzy przeprowadzili prelekcję z cyklu "Bezpieczny Przedszkolak".

Przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci poznały także numery alarmowe oraz dowiedziały się, jak prawidłowo wezwać pomoc istotne było również wyjaśnienie jak należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych i kto to taki ten "nieznajomy".

Drukuj

Spotkanie z Jarosławem Rzepą Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego

włącz . Opublikowano w Aktualności

6 października 2015 r. odbyło się spotkanie Pawła Marka Starosty Łobeskiego, Grażyny Karpowicz Wicestarosty z Panem Jarosławem Rzepą - Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas wizyty podjęto między innymi tematy:
Dróg lokalnych, a szczególnie pozyskania środków finansowych na remonty dróg powiatowych oraz lokalnych z FOGR-u oraz schetynówki. Marszałek poinformował, że niedługo ruszy konkurs na remonty dróg lokalnych z Lidera i Powiat musi się przygotować do pozyskiwania pieniędzy na drogi.

Drukuj

Czad cichy zabójca! - Sprawdź swoją instalację

włącz . Opublikowano w Aktualności

Tlenek węgla(CO), potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia.

Potencjalne źródła czadu w pomieszczeniach mieszkalnych to kominki, gazowe podgrzewacze wody, piece węglowe, gazowe lub olejowe i kuchnie gazowe. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw, m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania.

Może to wynikać z braku dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni, czy też zapchanego i nieszczelnego przewodu kominowego lub uszkodzonego połączenia między kominami i piecami.

Drukuj

10. Edycja konkursu: „Zbierając makulaturę chronisz lasy"

włącz . Opublikowano w Aktualności

Nadleśnictwo Resko zaprasza grupy uczniów do wzięcia udziału w X edycji konkursu „Zbierając makulaturę chronisz lasy" w roku szkolnym 2015/2016.

Jest to kontynuacja prowadzonej już od dziewięciu lat promocji selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu. Ideą konkursu jest pobudzenie aktywności ekologicznej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym w celu zwiększenia ilości odzyskiwanych surowców wtórnych z grupy makulatury.

Przyczynia się to do racjonalnego wykorzystania drewna jako surowca pierwotnego dla papieru, a tym samym chroni lasy przed nieuzasadnioną eksploatacją w celu zaspokojenia potrzeb społeczeństwa.

Drukuj

5 zwycięstwo z rzędu Juniorów Mewy Resko!!!

włącz . Opublikowano w Aktualności

4 października zespół Juniorów Mewy Resko rozegrał spotkanie z drużyną z Dziwnowa.

Nasza drużyna prowadziła do przerwy 2:0. Jednak goście wyszli z szatni bardziej zmotywowani i wyrównali do stanu 2:2. Gracze Mewy nie poddali się i strzelili jeszcze trzy bramki.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne