ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Usługi koparko - ładowarką - sprawdź naszą ofertę!
Drukuj

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze OSP Resko [FOTO, VIDEO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Jednostka OSP w Resku dokonała wyboru nowego zarządu. Na czele reskich druhów po raz kolejny stanie Krzysztof Paluch. Poza wyborami tradycyjnie podsumowano minione lata, a zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania w kierunku strażaków nie tylko za niesioną pomoc drugiemu człowiekowi w akcjach gaśniczo - ratowniczych, ale też działalność na rzecz lokalnej społeczności.

W czwartek (11.02.2016), by podsumować minioną kadencję i wybrać nowe władze, spotkali się druhowie z Reska. Prezesem jednostki po raz kolejny wybrano Krzysztofa Palucha, który funkcję tę pełni od 5 lat, a zagadnieniami ochrony przeciwpożarowej zajmuje się już od 42 lat. Początkowo, od 1974 roku w Zakładowej Straży Pożarnej w PGR Bełczna, a od 1987 roku w szeregach Państwowej Straży Pożarnej.

Za nim jednak w głosowaniu tajnym strażacy przegłosowali skład nowego zarządu i komisji rewizyjnej, dokonano uroczystego otwarcia zebrania. Wprowadzono sztandar i odsłuchano hymn strażaków "Rycerze Floriana". Po krótkiej mowie powitalnej, prezes Krzysztof Paluch wspomniał o niedawno zmarłym Księdzu Kapelanie Tadeuszu Uszkiewiczu, wszyscy zgromadzeni uczcili pamięć minutą ciszy. Delegacja strażaków złożyła kwiaty i zapaliła znicz na grobie Księdza Tadeusza Uszkiewicza.

Drukuj

Resko. Most kolejowy naprawiony, przejazd kolejowy zlikwidowany [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Trochę dobrych wiadomości. Na dawnym moście kolejowym znowu jest bezpiecznie i zakończono prace rozbiórkowe przejazdu kolejowego.

Wcześniej interweniowaliśmy w sprawie zniszczeń dokonanych na moście kolejowym w okolicach ul. Polnej. Bariery zostały już naprawione, teren wokół mostu został uprzątnięty. Teraz pozostaje to tylko uszanować, może trochę przypilnować aby sytuacja już się nie powtórzyła.

Zakończono również prace rozbiórkowe dawnego przejazdu kolejowego na ul. Wojska Polskiego koło dawnej nastawni kolejowej, obecnie można tam już bezpiecznie przejeżdżać bez obawy o uszkodzenie auta.

Drukuj

Wycieczka nad rzekę. Niestety nie będzie miło! [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Bardzo lubimy nasze Resko i jego okolicę. Lubimy fotografować miasteczko oraz przepiękną przyrodę która nas zewsząd otacza. Przecież tutaj mieszkamy. 

Dzisiaj również robiliśmy zdjęcia, jednak ta sesja jest obrazem strasznym. Wiele osób musiało się bardzo starać, aby taki krajobraz zbudować. Mowa o terenach za ul. Leśną rozciągających się wzdłuż rzeki Regi. Kiedyś zapewne piękna okolica i wspaniałe miejsce do spacerów a dzisiaj ogromne wysypisko śmieci.

Na końcu ul. Leśnej stoi pochylona tablica informująca o zakazie wywożenia śmieci i gruzu. Tuż za tablicą witają nas ruiny dawnego zakładu produkcyjnego. Teren należy do firmy "IGLOTEX" i miał być uprzątnięty w 2014 roku, tak przynajmniej twierdził komendant Straży Miejskiej. Więcej w artykule: Ruiny i śmietnik na ul. Leśnej.

Drukuj

Zostań strażakiem! OSP Resko ogłasza nabór

włącz . Opublikowano w Aktualności

Jeśli chcesz pomagać innym i przy okazji nauczyć się nowych umiejętności przyłącz się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku. Nabór nowych strażaków trwa.

Zarząd OSP Resko ogłosił nabór ochotników chcących dołączyć do jednostki. Zaprasza młodzież powyżej 12 roku życia i osoby dorosłe.

Zainteresowani służbą proszeni są o zgłaszanie się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku przy ulicy Kościuszki 26, w każdą środę w godzinach 18.00 -19.00.

Zgłaszać się można również telefonicznie do Komendanta Gminnego OSP Krzysztofa Palucha pod numerem telefonu 663 485 634.

Drukuj

Zaatakowali kierowcę i zabrali samochód

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj (10.02), około 9.30 w rejonie Policka zaatakowano kierowcę i zabrano mu samochód.

Podróżujący samochodem dostawczym Fiat Ducato zjechał na pobocze aby sprawdzić coś przy samochodzie. W pewnym momencie podjechało osobowe BMW z którego wysiadło trzech mężczyzn w kominiarkach. Zaatakowali kierowcę obezwładniając go gazem. 

Jeden z napastników wsiadł do samochodu dostawczego i odjechał. Pozostali oddalając się grozili kierowcy aby nie powiadamiał policji i odjechali osobowym BMW.

Drukuj

Zahaczył o słup i zerwał linię napowietrzną

włącz . Opublikowano w Aktualności

We wtorek, około 12 -stej w Resku na ul. Wojska Polskiego samochód dostawczy zahaczył o słup energetyczny. Interweniowało pogotowie energetyczne i straż pożarna.

Kierowca wykonywał manewr cofania na wysokości skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Dąbrowszczaków koło sklepu spożywczego. Podczas niefortunnego manewru zahaczył o słup energetyczny.  

Jedna z linii napowietrznych niebezpiecznie nisko zawisła nad ul. Wojska Polskiego. W związku z tym zdarzeniem wstrzymano ruch na tym odcinku drogi.

Drukuj

Żerzyno. Skorzystali z pogody i uprzątnęli plac zabaw [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W ostatni weekend, korzystając z wiosennej pogody mieszkańcy Żerzyna uprzątnęli z jesiennych pozostałości gminny plac zabaw.

Przypominamy że plac ten, otwarty blisko rok temu, zawdzięczają działającemu na tamtym terenie Stowarzyszeniu Aktywna Wieś oraz funduszom unijnym.

Jak widać, mieszkańcy dbają by miejsce to stało się wizytówką wsi, jak i wiodących przez nią szlaków rowerowych i kajakowych.

Drukuj

Kto zdobędzie tytuł "Sołtysa Roku 2016"?

włącz . Opublikowano w Aktualności

Mieszkańcy terenów wiejskich mogą docenić pracę swoich liderów, zgłaszając ich do konkursu organizowanego już po raz czwarty przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego „Sołtys Roku 2016”. Do 30 kwietnia 2016 r. w Wydziale Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego będą przyjmowane zgłoszenia. Na laureatów konkursu czeka tytuł oraz nagroda finansowa.

Celem konkursu jest pokazanie i nagrodzenie pracy wyróżniających się, przedsiębiorczych i zaangażowanych w inicjatywy społeczne sołtysów z województwa zachodniopomorskiego. Na laureatów sprawujących swoją funkcję przez co najmniej cały rok 2015, oprócz tytułu, czekają trzy nagrody finansowe. Każda w wysokości 5 000 zł.

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze OSP Resko [FOTO, VIDEO]

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze OSP Resko [FOTO, VIDEO]

12.02.2016 | Aktualności
Odsłony: 218
Jednostka OSP w Resku dokonała wyboru nowego zarządu. Na czele reskich druhów po raz kolejny stanie Krzysztof Paluch. Poza wyborami... W zebraniu sprawozdawczo - wyborczym OSP Resko oprócz druhów uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych m.in.
Trochę dobrych wiadomości. Na dawnym moście kolejowym znowu jest bezpiecznie i zakończono prace rozbiórkowe przejazdu kolejowego. Wcześniej interweniowaliśmy w sprawie zniszczeń... Poniżej zdjęcia miejsc o których wspominaliśmy w swoich artykułach. Most kolejowy zaraz po dokonanych zniszczeniach...
Wycieczka nad rzekę. Niestety nie będzie miło! [FOTO]

Wycieczka nad rzekę. Niestety nie będzie miło! [FOTO]

10.02.2016 | Aktualności
Odsłony: 573
Bardzo lubimy nasze Resko i jego okolicę. Lubimy fotografować miasteczko oraz przepiękną przyrodę która nas zewsząd otacza. Przecież tutaj mieszkamy.  Dzisiaj... Idąc dalej zaczyna się jeszcze większy koszmar. Tony śmieci różnego gatunku porozrzucane po całym terenie...
Zostań strażakiem! OSP Resko ogłasza nabór

Zostań strażakiem! OSP Resko ogłasza nabór

10.02.2016 | Aktualności
Odsłony: 312
Jeśli chcesz pomagać innym i przy okazji nauczyć się nowych umiejętności przyłącz się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku. Nabór... Ochotnicza Straż Pożarna w Resku nierozerwalnie wiąże się z historią tej miejscowości. Powstała 1946 roku...
Zaatakowali kierowcę i zabrali samochód

Zaatakowali kierowcę i zabrali samochód

10.02.2016 | Aktualności
Odsłony: 1164
Dzisiaj (10.02), około 9.30 w rejonie Policka zaatakowano kierowcę i zabrano mu samochód. Podróżujący samochodem dostawczym Fiat Ducato zjechał na pobocze...   Zdarzenie potwierdza rzecznik policji w Łobzie Arleta Szwacińska, na tą chwilę nie znamy więcej szczegółów.
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne