ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Usługi koparko - ładowarką - sprawdź naszą ofertę!
Drukuj

Wichrowe, Gimnazjum, Stadion Miejski - spójrzmy na to z góry! [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Pogoda za oknem nie napawa optymizmem. Mokro, zimno, szaro i dzień coraz krótszy. Można jednak spojrzeć na to wszystko z innej, nieco ciekawszej perspektywy.

Zapraszamy na kolejny lot nad Reskiem. Tym razem oprócz wcześniej "oblatanego" oś. Wichrowego prezentujemy Gimnazjum i Stadion Miejski w Resku. Nigdy nie myśleliśmy, że zwykły dach lub kompleks boisk może wyglądać, aż tak efektownie.

W trakcie robienia zdjęć trafiliśmy na przerwę lekcyjną, chyba i my zostaliśmy zauważeni.

Podniebne zdjęcia udostępnił Mirosław Kęsy.

Drukuj

Nie kupuj zwierzaka – adoptuj! Kup koszulkę! Liczymy na Ciebie

włącz . Opublikowano w Aktualności

Akcja „Przygarnij Zwierzaka” ma na celu przybliżenie tematu adopcji bezdomnych zwierząt. Schroniska są pełne porzuconych i skrzywdzonych psów i kotów, które z dnia na dzień przestały być atrakcją dla ich właścicieli i straciły swój dom. Potraktowane okrutnie, niejednokrotnie porzucone na poboczu drogi bądź w lesie, w schronisku próbują na nowo odzyskać zdrowie, radość życia i wiarę w człowieka. Otaczane są troskliwą opieką, regularnie szczepione, sterylizowane oraz wyprowadzane na spacery. Tutaj uczą się na nowo współżycia z człowiekiem, co umożliwia im ponowne znalezienie przyjaznego domu.

Kto chciałby mieć w posiadaniu taką stylową bawełnianą koszulkę lub torbę musi się pośpieszyć! Do końca akcji zostały 4 dni.

Drukuj

„Bicie, czas z tym skończyć” – rusza kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka

włącz . Opublikowano w Aktualności

- Bicie dzieci to wyraz frustracji i braku cierpliwości. Nie jest to ani dobra, ani pożądana metoda wychowawcza – przekonuje Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. W Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci (19 listopada) i w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada) rusza kampania społeczna RPD „Bicie, czas z tym skończyć”. Z badań przeprowadzonych na zlecenie RPD wynika, że ponad połowa Polaków aprobuje uderzanie dziecka, a co trzeci akceptuje bicie dzieci w wychowaniu.

Celem kampanii jest nagłośnienie problemu przemocy wobec dzieci oraz zmiana postaw społecznych, przede wszystkim obniżenie poziomu agresji i aprobaty dla stosowania jakichkolwiek form bicia. Jak wynika z badań „Przemoc w wychowaniu w opinii społecznej oraz relacji rodziców”, przeprowadzonych przez agencję TNS Polska w 2015 r. na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka, 58 proc. Polaków wyraża aprobatę klapsów, a 26 proc. uznaje bicie dzieci za skuteczną metodę wychowawczą.

Drukuj

W Przemysławiu znowu niespokojnie

włącz . Opublikowano w Aktualności

Tym razem zniszczono szyby w oknach 80-letniej mieszkance Przemysławia gm. Resko. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnim czasie w tej małej wiosce. Jak wcześniej informowaliśmy najpierw ktoś zniszczył pasiekę, później strzelał do okien a teraz zniszczył szyby. Dotąd sprawca żadnego z tych czynów nie został ujęty.

Drukuj

Starogard. Niezwykłe spotkanie z poetką

włącz . Opublikowano w Aktualności

13 listopada 2015 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Starogardzie uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu z poetką panią Olgą Buszyńczak-Dołęgą.

Autorka Czytała dzieciom swoje wiersze z tomiku pt. „Dzieci – kwiaty miłości”. Nastrój, jaki udało się stworzyć, zmobilizował dzieci do recytowania wierszy, które znają.

Pani Olga uatrakcyjniła spotkanie prezentacją zabawnych rzeźb, które tworzy z warzyw, owoców oraz pieczywa. Na pożegnanie poetka otrzymała prezent – anioła, który ma czuwać nad jej talentem.

Drukuj

Pożar i zagrożenie wybuchem w Starej Dobrzycy [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wczoraj (24.11) zapalił się budynek w którym znajdowały się butle z gazem. Interweniowały jednostki straży pożarnej z Łobza i Reska.

Około godz.19:20 wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego PSK w Łobzie o pożarze budynku w Starej Dobrzycy.

Jak nas poinformował st.sekc. mgr Tomasz Kubiak ze  Stanowiska Kierowania Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Szczecinie, palił się kemping w którym znajdowały się butle z gazem. W związku z tą sytuacją zaistniało wysokie ryzyko wybuchu w miejscu pożaru.

Drukuj

Starogard. Śniadanie daje moc!

włącz . Opublikowano w Aktualności

Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych jest częścią pracy wychowawczej w naszej szkole, dlatego chętnie włączyliśmy się w realizację programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”.

Odbyło się szereg zajęć edukacyjnych. Dzieci wykonały plakaty, które zaprezentowano w klasach i na korytarzu szkolnym.

6 listopada przedszkolaki, zerówkowicze oraz uczniowie klas I-III wspólnie z nauczycielkami, przygotowali pyszne i zdrowe śniadanie. Zajęcia kulinarne sprawiły dzieciom wiele radości.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne