AKTUALNOŚCI

Dzisiaj po godz. 17, na ul. Żeromskiego w Resku, doszło do kolizji dwóch aut. Po uderzeniu, jedno z aut przejechało jeszcze kilkadziesiąt metrów i zatrzymało się dopiero na wysokości komisariatu policji.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący osobowym citroenem wjeżdżając do Reska uderzył w tylne koło jadącego z naprzeciwka volkswagena. Uderzenie było na tyle silne, że w obydwu samochodach doszło do wyrwania elementów zawieszenia. Kierowca citroena był pod wpływem alkoholu, wydmuchał prawie 3 promile.

Jak relacjonują świadkowie, kierujący citroenem po zderzeniu wpadł na chodnik, szczęśliwie nikogo w tym czasie tam nie było. Żaden z kierowców nie wymagał pomocy medycznej.

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z OSP Resko, JRG Łobez, zespół ratownictwa medycznego i policja. 

W czwartek 6 czerwca 2019r w Zespole Szkół w Resku odbył się egzamin na Kartę rowerową. Egzaminujący nauczyciele oceniali wiedzę i umiejętności uczniów klas IV, którzy zebrani na boisku szkolnym prezentowali swoje umiejętności praktyczne.

Młodzi cykliści musieli sygnalizować wykonywane manewry i pamiętać o obowiązujących na drodze zasadach. Poza tym, rowerzyści musieli wykazać się znajomością znaków drogowych, wraz z obowiązującymi na drodze przepisami.

Aby przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, trzeba mieć ukończone 10 lat. Uczniowie pod okiem nauczyciela techniki zdobywają wiedzę teoretyczną dotyczącą zasad i znajomości znaków drogowych, następnie młodzi cykliści zdają egzamin teoretyczny i praktyczny. Po zdanym egzaminie otrzymują zaświadczenie, na podstawie którego dyrektor szkoły wydaje kartę rowerową.

Łącznie do egzaminu przystąpiło 17 uczniów. Ich wiedza oraz umiejętności praktyczne pokazały, że są przygotowani do tego, aby być pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i samodzielnie kierować rowerem po drogach publicznych. Wszyscy zdali egzamin pozytywnie. Na zakończenie odbyła się pogadanka z rowerzystami na temat występujących na drodze zagrożeń.

Drugi termin egzaminu odbędzie się po wakacjach. Zapraszamy chętnych!

Opiekunowie: Gabriela Łachmanowicz, Marek Ilgiewicz

Dzisiaj (13.06) po godz. 20, zauważono dym w budynku przemysłowym przy ul. Wodnej w Resku. Zaalarmowano straż pożarną.

Czarny, gryzący dym wydobywał się z pomieszczeń piwnicznych oraz z przewodu kominowego. Jako pierwsze na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej z OSP Resko, później dojechały kolejne z JRG Łobez i OSP Łosośnica.

Jak nam się udało wstępnie ustalić, w piwnicy paliły się materiały z tworzywa sztucznego. Druhowie z OSP Resko zabezpieczeni w aparaty oddechowe, weszli do piwnicy budynku i rozpoczęli działania gaśnicze. Zagrożenie zostało zażegnane po kilku minutach akcji. Po godz. 21.30 zakończono działania gaśnicze.

Kiedyś w tym miejscu działała spółka Imotrel, która zajmowała się produkcją mebli drewniano - wiklinowych i koszy wiklinowych. Obecnie ten budynek jest własnością prywatną, jakiś czas temu był wystawiony na sprzedaż. Obecnie nie jest tam prowadzona żadna działalność gospodarcza.

W dniu 12.06.2019 r., w Urzędzie Miejskim w Resku podpisana została umowa na realizację trzech zadań inwestycyjnych: przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w Resku, przebudowa sieci wodociągowych w Resku w ulicach Wojska Polskiego, Chopina oraz Jedności Narodowej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Resku.

Wartość podpisanych kontraktów wynosi ogółem 10.888.452,00 zł brutto ( 8.852.400,00 zł netto ), w tym wartość kontraktów na wykonanie prac budowlanych, podpisanych w dniu 12.06.2019 r. wynosi 10.606.290,00 zł brutto ( 8.623.000,00 zł netto ), a wartość kontraktu na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu wynosi 282.162,00 zł brutto ( 229.400,00 zł netto ). Na wszystkie realizowane kontrakty spółka „Wodociągi i Kanalizacje” w Resku uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, w wysokości 6.655.979,81 zł.

Umowa podpisana została przez osoby reprezentujące następujące strony:
1. Wykonawca robót budowlanych – Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp. z o.o., z siedzibą w Koszalinie, reprezentowana przez wiceprezesa zarządu Pana Zbigniewa Chudzika.
2.Beneficjent dofinansowania ( Zamawiający ) – Związek Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego z siedzibą w Złocieńcu, reprezentowany przez przewodniczącego zarządu, Pana Michała Hypkiego oraz członka zarządu, Pana Arkadiusza Czerwińskiego.
3. Spółka „Wodociągi i Kanalizacje” z siedzibą w Resku, reprezentowana przez prezesa spółki, Pana Pawła Manowca.

Dzisiaj (12.06) około godz. 8.00 w Policku gm. Resko, doszło do zderzenia busa z samochodem sobowym. Kierujący osobowym volkswagenem oddalił się z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło na zakręcie DW152, na odcinku Resko - Płoty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń jadący od strony Reska volkswagenem uderzył w busa jadącego od strony Płotów. Siła uderzenia była bardzo duża, po zderzeniu bus zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo, volkswagen obrócił się wokół własnej osi i również zjechał do rowu. Bus jechał z Golczewa, podróżowało nim 7 osób, jechali do pracy. Ucierpiały trzy osoby, pasażerowie busa. Wszyscy byli przytomni, jeden z poszkodowanych miał rozległe obrażenia głowy. Kierowca volkswagena oddalił się z miejsca wypadku. 

Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej z JRG Łobez i OSP Resko, trzy zespoły ratownictwa medycznego z Reska, Nowogardu i Rymania oraz policja. Do poszukiwania kierowcy z volkswagena, policja wykorzystywała psa tropiącego.

W miejscu wypadku trwały ustalenia policji, droga była zamknięta do ok. 11.30. Wspomniany zakręt w Policku, jest miejscem w którym często dochodzi do różnych zdarzeń drogowych.

04.06.2019 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego im Kubusia Puchatka w Resku brały udział w niecodziennych zajęciach w Starostwie Powiatowym w Łobzie.

W rolę przewodników wcieliły się Panie: Anna Zachura Ewelina Błaszczyk, które oprowadzały przedszkolaków po urzędzie.

Renata Kulik Starosta Łobeski i Krzysztof Gwóźdź zapoznali dzieci z pracą urzędników i zadaniami realizowanymi przez Starostwo w dostępny dla nich sposób.

Dzieci zostały ugoszczone słodkim poczęstunkiem. Wszyscy otrzymali upominki.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za miłe przyjęcie i pogłębienie naszej wiedzy na temat Powiatu.

Przedszkole Miejskie w Resku.

„Dzień Matki” i „Dzień Ojca” to szczególne święta obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek i ojców i z tej okazji Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Resku 29 maja 2019 r. przygotowało uroczystość, którą rozpoczęła witając wszystkich obecnych na sali, zastępczyni przewodniczącej Koła Pani Helena Siemianowicz.

Zabrzmiały ciepłe słowa o bohaterach spotkania, wraz z życzeniami zdrowia, podziękowaniami za ich miłość i poświęcenie.
Po wzruszającym wstępie pani Helena zaprosiła gości do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego. Wystąpiły dzieci z koła teatralnego przy Centrum Kultury w Resku pod opieką instruktor Pani Sylwii Grabowskiej w przedstawieniu „Calineczka”, które rozweseliło swoją treścią zaproszonych gości, a i przywołało wspomnienia bajek Andersena czytanych w dzieciństwie. Piękna pieśń „List do matki” Violetty Villas w wykonaniu Amelki Wicińskiej, zaspiewana fantastycznym głosem, wzruszyła do łez, nie tylko panie.

Chór „Kanon” pod dyrygenturą Pani Cecylii Degler wystąpił capella w utworze „Wlazł kotek na płotek” w aranżacji Stanisława Moniuszki, w tangu z lat trzydziestych „Serce matki” oraz w wiązance melodii ludowych.

Jak co roku w maju odbyło się w naszej szkole Sympozjum Przyrodnicze. To już szóste spotkanie, które tym razem dotyczyło życia w zgodzie z natura.

Temat nie był przypadkowy, ponieważ co raz więcej ludzi zwraca uwagę, m.in. na to, by jeść zdrowo, używać kosmetyków nietestowanych na zwierzętach oraz mieszkać jak najbliżej środowiska naturalnego, nie zakłócając przy tym harmonii życia mieszkańców naszych łąk i lasów.

Mieliśmy ogromny zaszczyt gościć uczniów z Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie, Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Niechorzu, Szkoły Podstawowej w Prusinowie oraz Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie.

Sympozjum rozpoczęło się prelekcją p. Pauliny Pietrzak, która w bardzo interesujący sposób opowiedziała o tym, jak prawidłowo się odżywiać i na co zwrócić uwagę , planując swoja dietę. Następnie wybrani uczniowie wzięli udział w quizie „Czy wiesz, co jesz?” oraz wirtualnej rozgrywce na platformie Kahoot!

Na dzisiaj zaplanowano kolejną edycję "Festynu Rodzinnego" w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku. 

O dobrą zabawę, humory i mnogość atrakcji zadbali Nauczyciele i Dyrekcja oraz Rada Rodziców przedszkola.

W programie przewidziano m.in występy artystyczne dzieci, zabawy i konkursy, bańki mydlane, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, pokazy grupy rekonstrukcyjnej "Militarni" z Resko oraz innych służb ratowniczych. Oprócz tego można skosztować coś słodkiego, lub posilić się pieczoną kiełbaską.

Dzisiejszej, wspaniałej piknikowej atmosferze, dopisała również pogoda. W tym roku, po raz pierwszy, festyn odbywa się na nowo wyremontowanych terenach zielonych przy przedszkolu.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x