ZALOGUJ
Gospodarstwo Rolne Visonex
Drukuj

Po wieloletniej tułaczce wróciła do Reska. Startujemy od zera

włącz . Opublikowano w Aktualności

ŁABUŃ WIELKI. Od 6 lipca (poniedziałek) w Łabuniu Wielkim, w lokalu socjalnym, mieszka Ewa Rytelewska. Lokal otrzymała dzięki staraniom pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej z Reska.

Wcześniej pani Ewa mieszkała na reskim Osiedlu Wichrowym. Tamte mieszkanie musiała jednak sprzedać, aby w części spłacić zaległości kredytowe u komornika. Po sprzedaży wyprowadziła się do Międzyzdrojów. Los nie był dla niej łaskawy. W miejscowości nadmorskiej – jak twierdzi E. Rytelewska – na skutek pobicia, zmarł jej mąż. Potem było już tylko gorzej. Razem z dorosłą córką rozpoczęła tułaczkę: najpierw noclegi na dworcu, później po ośrodkach dla bezdomnych. Trwało to kilka lat.
- W końcu, jako mieszkanki Reska, dostaliśmy mieszkanie w Łabuniu.

Drukuj

Arka podczas XV edycji konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo

włącz . Opublikowano w Aktualności

Reskie Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Rodzinie "Arka" zostało zaproszone do wzięcia udziału w XV edycji konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" w dniu 25 lipca 2015r.

Konkurs odbył się w Książnicy Pomorskiej podczas organizowanego w Szczecinie "Jarmarku Jakubowego". Przedstawicielki Stowarzyszenia zaprezentowały w ramach promocji dwa produkty regionalne zakwalifikowane w konkursie do kategorii "produkty i przetwory pochodzenia zwierzęcego": pasztet i pierogi.

Drukuj

Jest nieprawomocny wyrok. Skazani za powieszenie i poderżnięcie psu gardła

włącz . Opublikowano w Aktualności

ŁOBEZ. 27 lipca (poniedziałek) w Sądzie Rejonowym w Łobzie zapadł wyrok w sprawie zabicia psa rasy amstaf. Przypomnijmy, że do brutalnego zabicia zwierzęcia doszło 16 stycznia br. w budynku gospodarczym w Dalnie (gm. Łobez). W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn: 24-letniego Marcina B. i 35-letniego Krzysztofa T. Jeden z nich najpierw powiesił psa na kablu, a później, jeszcze żyjącemu, podciął gardło. Psa pozbawiono życia, bo miał być chory.

Pod koniec kwietnia br., w sprawie, odbyło się w łobeskim sądzie posiedzenie. Prokurator, zażądał dla sprawców wymierzenia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 5 lat. Z żądaniem prokuratury nie zgodził się oskarżyciel posiłkowy – Fundacja Prawnej Ochrony Zwierząt Lex Nova, która złożyła w sądzie wniosek o rozpoznanie sprawy w trybie ogólnym. Sąd poparł wniosek. Sprawę wyznaczono na 27 lipca. W międzyczasie, m.in. w mediach społecznościowych pojawił się plakat informujący o rozprawie o treści: “(...) walczymy o surową karę dla dwóch zwyrodnialców, którzy powiesili psa i poderżnęli mu gardło. Kto może niech przyjdzie, Wasza obecność może wpłynąć na wyrok”.

Drukuj

Święto łobeskiej policji. Komendant wojewódzki wręczył mianowania

włącz . Opublikowano w Aktualności

ŁOBEZ. 28 lipca (wtorek) w sali konferencyjnej łobeskiego urzędu uroczyście obchodzono Święto Policji. W spotkaniu, oprócz samorządowców powiatu łobeskiego wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jarosław Sawicki.

W trakcie obchodów wręczono mianowania na wyższe stopnie policyjne. Grzegorz Łydziński otrzymał stopień aspiranta sztabowego. Mirosław Kęsy, Marek Błosiński i Magdalena Rymszewicz – otrzymali stopień starszego aspiranta. Młodszymi aspirantami zostali: Marcin Dębowski, Ewa Drozdowska i Krzysztof Siemaszko. Na stopień sierżanta sztabowego mianowano osoby: Sylwia Barczewska, Wojciech Buksa, Damian Dawidowski, Daniel Grala, Katarzyna Juszczak, Erwin Kopczyński, Wojciech Madaliński i Robert Szafran. Dawid Banaszak, Adrian Wujków i Artur Radanowicz otrzymali mianowanie na stopień starszego sierżanta. Sierżantami zostali: Krystian Demko i Mateusz Malinowski. Na stopień starszego posterunkowego: Piotr Brzeziński, Norbert Dobrzański i Krzysztof Madej. 

Drukuj

Wyłowiono zwłoki kobiety z Regi

włącz . Opublikowano w Aktualności

RESKO. 27 lipca, około 12 - stej, jeden z kajakarzy płynący rzeką Regą natknął się na zwłoki człowieka. Na miejscu pojawiła się policja i Ochotnicza Straż Pożarna z Reska.

Jeden z kajakarzy płynący odcinkiem Regi w okolicach ul. Olsztyńskiej, próbując ominąć przeszkodę zauważył w wodzie sylwetkę człowieka. Natychmiast powiadomił policję.

Zwłoki utknęły na jednym z drzew zalegających w korycie rzeki, około 50 cm pod wodą. Ze względu na bardzo trudny teren, służby miały duży problem ze zlokalizowaniem tego miejsca.

Drukuj

Barszcz barszczowi nierówny. Fałszywy alarm w Resku

włącz . Opublikowano w Aktualności

RESKO. Wczoraj otrzymaliśmy sygnał od zaniepokojonych mieszkańców z ul. Sucharskiego. Wzdłuż ogrodzenia rozdzielni elektrycznej zauważono rośliny przypominające toksyczny "Barszcz Sosnowskiego". Sprawdziliśmy ten sygnał.

O pomoc w ustaleniu gatunku rośliny z Reska zwróciliśmy się do Pracowni Stosowanej Ekologii Roślin przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Instytucja prowadzi badania dotyczące oceny skali inwazji barszczu olbrzymiego (jako zbiorczej jednostki taksonomicznej dla Heracleum sosnowskyi i Heracleum mantegazzianum) na terenie Polski. Po przesłaniu zdjęć otrzymaliśmy wyczerpującą odpowiedź.

Drukuj

Policyjny radiowóz uderzył w osobówkę (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

RESKO. 21 lipca (wtorek), około godz. 11.30 na drodze Resko – Starogard doszło do zderzenia policyjnego radiowozu i opla corsy.

- Jadący oplem, mieszkaniec gminy Resko, przyhamował i najprawdopodobniej chciał skręcić w leśną drogę – relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Łobzie Arleta Szwacińska. – Za nim jechał radiowóz, który prowadził cywilny pracownik policji. Radiowóz nie zdążył wyhamować i doszło do zderzenia. Na kierującego radiowozem, za spowodowanie kolizji, nałożono mandat karny w wysokości 220 zł i 6 pkt. karnych.

Drukuj

Złodziej samochodu trafił do aresztu

włącz . Opublikowano w Aktualności

24- letni mieszkaniec gminy Resko usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem do samochodu. Za czyn ten grozi mu kara do 10 lata pozbawienia wolności.

Na początku lipca łobescy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki VW Golf z terenu jednej z posesji w miejscowości Resko. Starty jakie spowodował swoim działaniem sprawca to kwota ponad 2000 zł.

Policjanci Komisariatu Policji w Resku natychmiast zajęli się tą sprawą. Ich praca doprowadziła na początku do odnalezienia skradzionego samochodu, który jak się okazało został zdemontowany i sprzedany na złom.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne