ZALOGUJ
KURS PRAWA JAZDY - DRIVER GRYFCE
Drukuj

ŁOSOŚNICA - RESKO. Na "podwójnym gazie" uciekał przed patrolem policji

włącz . Opublikowano w Aktualności

W poniedziałek, w godzinach popołudniowych na drodze Łosośnica - Resko kierujący osobowym volkswagenem nie zatrzymał się do kontroli. Patrol policji podjął pościg za uciekającym pojazdem. Jak się okazało kierujący pojazdem, mieszkaniec Reska, był pod wpływem alkoholu.

Poniedziałkowe zdarzenie potwierdza Arleta Szwacińska, rzecznik policji w Łobzie.

- Wczoraj (20.02), dokładnie o godz. 16.05 na trasie Łosośnica Resko, mieszkaniec Reska jadący osobowym volkswagenem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, policjanci podjęli za nim pościg. Dokonali zatrzymania w miejscowości Smólsko, okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu.

Drukuj

Radni w sprawie szpitala w Resku. Mamy Powiat, a co z dalszym funkcjonowaniem szpitala?

włącz . Opublikowano w Aktualności

Kilkakrotnie na łamach naszego portalu informowaliśmy o trudnej sytuacji szpitala w Resku, teraz sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Z końcem b.r. obecny dzierżawca "Medicam" Gryfice, kończy swoją działalność w obiektach szpitala w Resku, a tym samym powiat łobeski pozostanie bez szpitala. Obecnie w szpitalu działa tylko Zakład Opiekuńczo - Leczniczy, wcześniej zlikwidowano oddział chirurgiczny, teraz zawieszono działalność oddziału wewnętrznego. Rada Miejska w Resku wystosowała pismo do starosty powiatu łobeskiego Pawła Marka w sprawie szpitala w Resku.

Szanowny Panie Starosto!

Radni i Mieszkańcy gminy Resko wyrażają głębokie zaniepokojenie sytuacją związaną z dalszymi losami szpitala w Resku. Na sesji Rady Miejskiej w Resku w dniu 19 grudnia 2016 r. gościliśmy Panią Grażynę Karpowicz, która zapewniała nas, że do końca czerwca 2017 r. szpital ma działać na dotychczasowych warunkach. Natomiast na sesji w dniu 25 stycznia 2017 r. została potwierdzona przez Radnych powiatowych informacja o wypowiedzeniu umowy przez dotychczasowego dzierżawcę SP ZOZ Medicam w Gryficach.

Drukuj

Ferie z j. angielskim - specjalistyczny obóz językowy w Szkole Podstawowej w Resku [ZDJĘCIA, FILM]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W dniach 13-17 lutego 2017r., w okresie ferii zimowych, w SP Resko został zorganizowany obóz językowy Euroweek, podczas którego starsi uczniowie z SP Resko, Gimnazjum i liceum, oraz grupa dziesięciorga uczniów z SP Starogard, mieli okazję podszkolić znajomość języka angielskiego.

Zajęcia prowadzili studenci – wolontariusze z Meksyku i Kenii, którzy przyjechali na specjalne zaproszenie naszej szkoły. Na co dzień zajmują się uczniami z różnych szkół z całej Polski, podczas specjalistycznych obozów językowych w Kotlinie Kłodzkiej. Nasza szkoła uczestniczyła w takich obozach cztery razy – tym razem zajęcia odbywały się na miejscu - z udziałem gości z zagranicy.

Drukuj

Polacy mocno podzieleni ws. planowanych zmian w oświacie

włącz . Opublikowano w Aktualności

Opinie na temat planowanych zmian w oświacie są mocno podzielone. 34 proc. Polaków wiąże z reformą raczej nadzieje niż obawy, 31 proc. ma mieszane odczucia, a 27 proc. częściej wyraża obawy, niż wierzy w sukces - podkreśla CBOS w najnowszym sondażu.

We wrześniu 2017 r. ma wejść w życie reforma edukacji, która likwiduje utworzone w 1999 r. gimnazja i wprowadza ośmioletnią szkołę podstawową, czteroletnie liceum ogólnokształcące, pięcioletnie technikum, a w miejsce zasadniczych szkół zawodowych - szkoły branżowe I i II stopnia. "Reforma wzbudza liczne kontrowersje. Pojawiają się wątpliwości, czy została odpowiednio przygotowana, a także czy potencjalne koszty jej wprowadzenia nie przewyższają oczekiwanych korzyści" - podkreśla Centrum Badania Opinii Społecznej w opracowaniu badania, którego wyniki we wtorek otrzymała PAP.

Drukuj

Nadleśnictwo Resko. Wykładanie drzew zgryzowych

włącz . Opublikowano w Aktualności

Udostępnianie młodej kory drzew jako metoda ochrony lasu przed szkodami wyrządzanymi przez jelenie.

Zwierzyna leśna jest nierozerwalnie związana z ekosystemem leśnym, ale jej zbyt wysokie stany negatywnie oddziałują na kondycję lasu w związku z wyrządzaniem znacznych szkód polegających na zgryzaniu pędów i spałowaniu strzał, w szczególności upraw i młodników.

Przez ostatnie 30 lat liczebność jeleni w naszym kraju wzrosła trzykrotnie czemu sprzyja brak naturalnych wrogów. O ile na polach za szkody odpowiadają myśliwi, którzy są zobowiązani do ich finansowego rekompensowania, o tyle za szkody w lasach już nie, więc obowiązek ochrony upraw i drzewostanów przed zwierzyną spoczywa na leśnikach. Najskuteczniejszą ale zarazem najkosztowniejszą formą ochrony upraw i młodników jest grodzenie ich metalową siatką rozpiętą pomiędzy drewnianymi słupkami.

Drukuj

Szpitale powiatowe w nowej sieci. Elżbieta Witek: likwidacji nie będzie

włącz . Opublikowano w Aktualności

Żaden szpital, który funkcjonuje w powiecie nie zostanie zlikwidowany w związku z projektem ustawy o sieci szpitali - zadeklarowała w środę szefowa gabinetu premier Elżbieta Witek.

Rząd miał się zająć we wtorek projektem ustawy o sieci szpitali, jednak ze względu na pobyt w szpitalu premier Beaty Szydło, rozpatrzony ma zostać za tydzień. Propozycje resortu zdrowia omówił we wtorek gabinet cieni PO. B. premier Ewa Kopacz zaapelowała do obecnej szefowej rządu, by nie podpisywała projektu ustawy.

"Jak widać opozycja, szczególnie Platforma Obywatelska, naprawdę, szuka jakiegoś pomysłu na to, żeby zaistnieć, tylko za każdym razem to jest trafienie taką kulą w płot. Na razie tej ustawy, tych zmian dotyczących sieci szpitali nie przyjęliśmy, to miało być wczoraj, ale pani premier chciała być przy tym obecna, dlatego, że to jest bardzo ważna ustawa i też bardzo oczekiwana" - powiedziała Witek w TVP Info.

Drukuj

Oryginalny karmnik dla ptaków [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Nadleśnictwo Resko przedstawia niespotykane ptasie stołówki wykonane w ramach konkursu na oryginalny karmnik dla ptaków.

Śnieżny styczeń zainspirował dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim do przygotowania oryginalnych karmników dla ptaków. Prace zostały wykonane w grupach kilkuosobowych w ramach konkursu zorganizowanego wspólnie z Nadleśnictwem Resko.

Autorzy najciekawszych i najbardziej pomysłowych karmników zostali nagrodzeni. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Drukuj

Śmiertelny wypadek na "szóstce", korki w Resku [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wczoraj kierowca osobowego Nissana poniósł śmierć na miejscu, w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką na krajowej szóstce. Droga była zblokowana do godzin wieczornych, samochody kierowano przez Resko.

Kierujący osobowym Nissanem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej z kierunku Potulinca, wjechał wprost pod jadący od strony Szczecina samochód ciężarowy z naczepą.

Został uderzony centralnie w prawą stronę, i zepchnięty do rowu, gdzie został przygnieciony do przydrożnych drzew.

W poniedziałek, w godzinach popołudniowych na drodze Łosośnica - Resko kierujący osobowym volkswagenem nie zatrzymał się do kontroli. Patrol policji...  Mieszkaniec Reska został zatrzymany i będzie odpowiadał za swój czyn w trybie przyspieszonym. Sytuacja na mapie: Smólsko,...
Kilkakrotnie na łamach naszego portalu informowaliśmy o trudnej sytuacji szpitala w Resku, teraz sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Z końcem... Działalność oddziału wewnętrznego została zawieszona, do końca lutego działa laboratorium, a następnie ma ulec likwidacji...
W dniach 13-17 lutego 2017r., w okresie ferii zimowych, w SP Resko został zorganizowany obóz językowy Euroweek, podczas którego starsi... Opiekę sprawowały nauczycielki j. angielskiego p. Justyna Walczykiewicz i p. Teresa Marcinkowska. W szkole uczniowie...
Polacy mocno podzieleni ws. planowanych zmian w oświacie

Polacy mocno podzieleni ws. planowanych zmian w oświacie

16.02.2017 | Aktualności
Odsłony: 480
Opinie na temat planowanych zmian w oświacie są mocno podzielone. 34 proc. Polaków wiąże z reformą raczej nadzieje niż obawy,...   Jeśli chodzi o poinformowanie o planowanych zmianach, to zdecydowana większość badanych (94 proc.) deklaruje, że...
Nadleśnictwo Resko. Wykładanie drzew zgryzowych

Nadleśnictwo Resko. Wykładanie drzew zgryzowych

16.02.2017 | Aktualności
Odsłony: 703
Udostępnianie młodej kory drzew jako metoda ochrony lasu przed szkodami wyrządzanymi przez jelenie. Zwierzyna leśna jest nierozerwalnie związana z ekosystemem leśnym,... Metoda ta jest powszechnie stosowana w Lasach Państwowych w stosunku do gatunków drzew, które są...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne