AKTUALNOŚCI

W Gminie Resko w miejscowościach Przemysław i Lubień Dolny trwa projekt Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. „Rewitalizacja szansą na aktywną integrację”, finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, Priorytet VII Włączenie społeczne.

W sobotę 20 czerwca br. w Przemysławiu odbyło się spotkanie integracyjne Mieszkańców, podsumowujące przeprowadzone działania. W ramach projektu powstała nowa drewniana wiata, której Mieszkańcy nadali nazwę „Wiata pod Dębem”. Koło wiaty posadzone zostały piękne krzewy i kwiaty. Przed wejściem stanęła wspaniała rzeźba, wykonana specjalnie dla Przemysławia przez lokalnego artystę pana Waldemara Mertę. Mieszkańcy zyskali nowe miejsce do spotkań, wypoczynku i zabawy.

Projekt realizowany był wspólnymi siłami grupy inicjatywnej Mieszkańców na czele z panem sołtysem Markiem Wierzbowskim i jego żoną Iloną. Cennej pomocy, szczególnie w sprawach formalno-prawnych, udzieliła Gmina Resko. Organizacyjnie projekt wspiera LOT Powiatu Łobeskiego, jako Realizator projektu.

Spółka „Wodociągi i Kanalizacje” w Resku informuje, że w związku z koniecznością wykonania przełączenia przyłączy do nowo wybudowanej sieci wodociągowej, w dniach 15-16.07.2020r w godzinach 7.00 - 15.00 (z możliwością przedłużenia) nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicach:

- Jedności Narodowej (za mostem w stronę ul. Szpitalnej),

- Żeromskiego,

- Polnej,

- Szpitalnej,

- Kolejowej,

- Browarnej,

Po wznowieniu dostawy wody może nastąpić przejściowe pogorszenie jej jakości.

Aktualizacja 15.07.2020 r.

Jak poinformowała nas spółka WiK Resko, w związku z podłączaniem nowej infrastruktury wodociągowej z powodu i napotkanych utrudnień, dostawy wody  na ul. Polnej będą wstrzymane do jutra (16.07.2020r.) do godz. 13. Dziś na ul. Polnej zostanie ustawiony beczkowóz z wodą.

PRZEPRASZAMY ZA POWSTAŁE UTRUDNIENIA

WiK Resko

Jak zasygnalizowali nasi Czytelnicy, wczoraj w godzinach wieczornych, na terenie odrestaurowanego zamku Borków, doszło do przykrego w skutkach zdarzenia z udziałem nastoletniego chłopca. Jak się okazuje, podczas zabawy chłopiec miał upaść z wysokości. Na miejscu zdarzenia interweniował zespół ratownictwa medycznego.

- Mieliśmy zgłoszenie o godz. 20.04 na teren zamku Borków, tam podczas zabawy 11-letni chłopiec miał upaść z wysokości około 2 metrów na beton. W chwili przybycia ratowników dziecko było przytomne, miało powierzchowny uraz głowy i podejrzenie złamania ręki. Dziecko zostało zabezpieczone i przewiezione do szpitala w Szczecinie - informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

W sobotę (11.07), na stadionie miejskim w Resku odbyła się duża impreza sportowo-rekreacyjna. Wielki mecz legend klubu "LKS Mewa Resko" z pewnością należy zaliczyć do udanych. 

Po długim okresie społecznej izolacji, związanej z pandemią oraz długim okresie izolacji, była to wspaniała okazja, aby się spotkać na świeżym powietrzu. Kiedyś byłaby to zwykła impreza w kalendarzu, dzisiaj ma podwójne znaczenie. Oprócz tego, że w końcu mogliśmy się wspólnie spotkać, to była to również okazja, aby pomóc malutkiej Zuzi, która choruje na SMA.

Wczorajsze spotkanie pozwoliło również, na spotkanie oraz wspólną zabawę wielu pokoleń wychowanków Mewy Resko. Oczywiście głównym punktem programu był mecz i to kolejny dowód na to, że razem można więcej - można się przede wszystkim bardzo dobrze bawić.

W czasie całej imprezy panowała wspaniała piknikowa atmosfera, nawet pogoda sprzyjała organizatorom i uczestnikom. Należy również dodać, że bez bezinteresownego zaangażowania wielu osób, firm i instytucji, nie można by tego tak wspaniale zorganizować.

Oczywiście nasza redakcja od samego początku wspierała ten projekt i jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy w nim uczestniczyć. Na łamach naszego portalu oraz profilu społecznościowego facebook, udostępniamy dla Państwa obszerne materiały z tego wydarzenia.

Dziś, nieopodal miejscowości Smólsko, gm. Resko, doszło do kolizji motoroweru z samochodem osobowym. Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej oraz policja.

- W dniu 10.07.2020 r. około godziny 14:51 w miejscowości Smólsko kierująca motorowerem Romet jadąc w kierunku miejscowości Łosośnica na łuku drogi straciła panowanie nad kierowanym pojazdem zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w prawidłowo jadący samochód osobowy Renault, po czym wjechała do rowu - informuje mł asp. Katarzyna Krzyżaniak, oficer prasowy KPP Łobez.

Pomimo widocznych zniszczeń pojazdów, szczęśliwie nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała i nikt nie potrzebował transportu do szpitala.

Dziś (07.07), do naszego miasteczka dotarł bus kampanijny Rafała Trzaskowskiego. Jesteśmy coraz bliżej II tury wyborów prezydenckich. Czy coś nas jeszcze zaskoczy w chylącej się ku końcowi kampanii?

Temat ten bardzo podgrzewa emocje społeczne. Obydwaj kandydaci mają do przejęcia elektoraty pozostałych kandydatów. Cały czas toczy się gra o to, kto poszerzy swój elektorat o wyborców kandydatów, którzy nie znaleźli się w II turze oraz, kto przekona niezdecydowany elektorat.

Czasu zostało już niewiele. Z piątku na sobotę (10/11.07) o północy rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do niedzieli do zamknięcia lokali wyborczych. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę (12 lipca). Zmierzą się w niej Rafał Trzaskowski i ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda.

1 lipca rusza nabór elektronicznych wniosków o świadczenie „Dobry start” 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Od 1 sierpnia papierowe wnioski będą przyjmowane w Urzędzie Miejskim w Resku, pok. nr 3.

Wniosek o świadczenie można składać online od 1 lipca - przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia będzie można składać także wnioski w formie papierowej - bezpośrednio w Urzędzie Miejskim lub listownie.

Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Złożenie wniosku o świadczenie "Dobry start" w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub w listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Jak poinformowała Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Resku, wspólnotę parafialną opuszcza ks. mgr Tomasz Romantowski, który duszpasterzował pośród nas przez cztery i pół roku, od stycznia 2016. Ks. Tomasz podejmie zadania duszpasterskie w Szczecinie-Warszewie, w parafii p.w. św. Antoniego.

Ks. Tomek dał się poznać jako wspaniały i oddany kapłan z wyjątkowym zaangażowaniem duszpasterskimm i wieloma talentami, z których bogactwa mogliśmy czerpać pouczenie i umocnienie. Zostawi w parafii trwały ślad i dziedzictwo - Wspólnotę "Przyjaciele Oblubieńca", dynamizującą ewangelicznie i charyzmatycznie parafialne duszpasterstwo, którą (pierwszą w naszej Archidiecezji) założył, prowadził i formował.

Dzieło i posługę ks. Tomasza przejmie - zamianowany arcybiskupim dekretem - neoprezbiter, który przyjął kapłańskie święcenia 27. czerwca br., kilka dni temu. Młody kapłan, to ks. mgr Miłosz Paszkiewicz, a praca w Resku będzie jego pierwszą posługą wikariuszowską - czytamy na stronie internetowej Parafii w Resku.

 


 Ks. Tomasz Romantowski wielokrotnie współpracował z naszym portalem, zawsze chętnie odpowiadał na nasze prośby i zapytania. Będzie nam bardzo brakowało jego wsparcia, zwłaszcza w sprawach związanych z naszą parafią. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy powodzenia - redakcja Resko24.pl

Od wielu miesięcy ul. Jedności Narodowej w Resku to wielki plac budowy. Dzisiaj niebezpieczną sytuację zaobserwował nasz Czytelnik.

Jak mówi nasz Czytelnik, dzieci na jednej z maszyn budowlanych urządziły sobie "super zabawę". Zabawa do tego stopnia się rozwinęła, że w pewnym momencie dzieci uruchomiły maszynę. Oczywiście nasz Czytelnik zaniepokojony sytuacją zaczął interweniować, być może dzięki tej reakcji udało się uniknąć nieszczęśliwego wypadku.

- Rodzice! Zwróćcie uwagę na swoje dzieci - apeluje Czytelnik.

Właśnie rozpoczęły się wakacje, jest to okres odpoczynku i pełnego rozluźnienia. Nie jest to jednak okres który zwalnia nas z odpowiedzialności i opieki nad naszymi pociechami. Dlatego również apelujemy, aby zwrócić uwagę co robią nasze dzieci.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x