ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Drukuj

Radzim. Pożar zabudowań gospodarczych [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj (30.04) około godz. 16-stej zadysponowano m.in. zastępy OSP Resko do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Radzim gm. Radowo Małe. Pożar był widoczny z odległości kilku kilometrów.

Ogień pojawił się w magazynie z nawozami. Palił się budynek gospodarczy o powierzchni około 100 metrów kwadratowych, który niestety spłonął doszczętnie.

Z ogniem walczyło 10 zastępów jednostek OSP i PSP, na miejsce pożaru zadysponowano cysternę z wodą. W zdarzeniu najprawdopodobniej nikt nie ucierpiał.

Drukuj

Dodatkowe patrole Policji w powiecie łobeskim

włącz . Opublikowano w Aktualności

Od 25 kwietnia br. na ulicach powiatu łobeskiego pojawiły dodatkowe patrole Policji.

W Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie w ramach adaptacji zawodowej służbę będzie pełniło 6 policjantów. Nad podejmowanymi przez nich czynnościami czuwać będą doświadczeni policjanci Oddziału Prewencji KWP w Szczecinie.

Młodzi policjanci ukończyli z wynikiem pozytywnym szkolenie podstawowe i teraz ich zadaniem będzie wykonywanie czynności służbowych na terenie naszego powiatu polegające m.in na ujawnianiu sprawców przestępstw i wykroczeń. Służby pełnione przez nich będą odbywały się w trybie zmianowym.

Drukuj

Platforma dla bocianów już zamontowana [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj (28.04) udało się zainstalować platformę dla bocianów na kominie nieczynnej piekarni przy ul. Gdańskiej. Dzięki inicjatywie mieszkańców Reska, być może w przyszłym roku będziemy mieli dwie bocianie rodziny.

Jak wcześniej informowaliśmy, najprawdopodobniej jesienią zostanie rozebrany komin przy ul. Młyńskiej na którym gniazdują bociany. Jest to jedyne, istniejące od wielu lat, bocianie gniazdo w Resku. Ze względu na zły stan techniczny budynku i komina starej kuźni obiekt zostanie rozebrany.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ze Szczecina już wydała decyzję na przeniesienie gniazda po zakończeniu okresu lęgowego. W związku z tym jesienią w pobliżu starego gniazda na ul. Młyńskiej zostanie ustawiona platforma na bocianie gniazdo.

Drukuj

Sukcesy małych wokalistek z Reska na Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Estradowej

włącz . Opublikowano w Aktualności

26 kwietnia w Łobeskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Estradowej. Resko wyraźnie zaakcentowało swój udział!

W przeglądzie udział uczestniczyło 19 wykonawców indywidualnych i 3 zespoły. Amelia Wicińska, uczennica 1 klasy Szkoły Podstawowej w Resku, wyśpiewała sobie I miejsce w kategorii 6-9 lat, a tym samym zakwalifikowała się do Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej.

Kolejna wokalistka z Reska Julia Klepczyńska, uczennica 6 klasy Szkoły Podstawowej w Resku, otrzymała wyróżnienie w kategorii 10-12 lat.

Drukuj

RESKO. Kolizja koło posterunku policji [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj (26.04) około godz. 14-stej koło posterunku policji, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Jedności Narodowej kierujący osobowym Renault mieszkaniec Reska, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej samochodem osobowym marki Fiat mieszkance gm. Radowo Małe. W związku z tym doszło do kolizji.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi i nie wymagali pomocy medycznej - poinformowała nas Arleta Szwacińska, rzecznik KPP Łobez.

Drukuj

Przedszkolaki posadziły swoje drzewo

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dąb im. Kubusia Puchatka rośnie przy siedzibie Nadleśnictwa Resko.

Z zamiarem zasadzenia drzewa do Nadleśnictwa Resko 20 kwietnia br. zawitały dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku.

Przedszkolaki chętnie zabrały się do pracy – pomagały udeptywać ziemię wokół drzewka i je obficie podlały.

Radzim. Pożar zabudowań gospodarczych [FOTO]

Radzim. Pożar zabudowań gospodarczych [FOTO]

30.04.2016 | Aktualności
Odsłony: 722
Dzisiaj (30.04) około godz. 16-stej zadysponowano m.in. zastępy OSP Resko do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Radzim gm. Radowo Małe. W tej chwili trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn pożaru. Sytuacja na mapie: Radzim, gm.Radowo Małe Resko24.pl...
Dodatkowe patrole Policji w powiecie łobeskim

Dodatkowe patrole Policji w powiecie łobeskim

29.04.2016 | Aktualności
Odsłony: 558
Od 25 kwietnia br. na ulicach powiatu łobeskiego pojawiły dodatkowe patrole Policji. W Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie w ramach adaptacji...   Młodzi policjanci trafili do naszej jednostki dzięki wsparciu finansowemu Starosty Powiatu Łobeskiego. We wtorek Starosta Powiatu...
Platforma dla bocianów już zamontowana [FOTO]

Platforma dla bocianów już zamontowana [FOTO]

28.04.2016 | Aktualności
Odsłony: 411
Dzisiaj (28.04) udało się zainstalować platformę dla bocianów na kominie nieczynnej piekarni przy ul. Gdańskiej. Dzięki inicjatywie mieszkańców Reska, być... Ta informacja bardzo zaniepokoiła mieszkańców Reska. W związku z tym p. Renata Ostrowska, właścicielka agencji...
26 kwietnia w Łobeskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Estradowej. Resko wyraźnie zaakcentowało swój udział! W przeglądzie... Wokalistki z Reska reprezentowały Centrum Kultury w Resku, opiekunem artystek jest p. Olga Szerszeń. Jak poinformowali...
Już w najbliższą niedzielę III Bieg o Strzałę Widanta

Już w najbliższą niedzielę III Bieg o Strzałę Widanta

27.04.2016 | Aktualności
Odsłony: 486
1 maja w Resku odbędzie się III Bieg o Strzałę Widanta. Jak informuje Organizator na liście startowej zarejestrowało się ponad... Zapisy online na III Bieg o Strzałę Widanta zostały już zamknięte, na  liście startowej zarejestrowały...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne