ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Drukuj

OSP znowu na sygnale ! Tym razem to ćwiczenia

włącz . Opublikowano w Aktualności

Ochotnicza Straż Pożarna Resko znowu na "niebiesko". Dzisiaj Strażacy mieli ćwiczenia przy moście na ul. Jedności Narodowej.

Ćwiczenia zaplanowano i przeprowadzono w godzinach wieczornych, dlatego wielu mieszkańców było przekonanych, że to kolejna prawdziwa akcja. Na parkingu pojawiły się dwa wozy z OSP Resko, strażacy wyciągnęli sprzęt rozwinęli linie gaśnicze. Po chwili na miejscu pojawiła się spora grupa gapiów.

Ćwiczeniami zainteresował się również Andrzej Gradus - Radny Powiatu łobeskiego. Chwalił postawę strażaków i pomysł ćwiczeń które doskonalą umiejętności ratowników.

Drukuj

Gimnazjaliści w teatrze - „Spotkanie z Melpomeną”

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dnia 19 lutego odbył się wyjazd uczniów gimnazjum do Teatru Polskiego w Szczecinie. Organizatorką imprezy była pani Joanny Murat. Wyjechaliśmy o godzinie 16 spod szkoły. Pierwszym celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Mieliśmy okazję zobaczyć tam zachwycającą galerię sztuki. Na uwagę zasługiwały zabytki archeologiczne i etnograficzne, nam jednak najbardziej przypadły do gustu kopie postaci znanych z mitologii. Jednakże głównym powodem, dla którego zawitaliśmy do tego miejsca, było obejrzenie obrazu najwybitniejszego holenderskiego malarza – Rembranta van Rijna. „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” jest jednym z zaledwie sześciu znanych na świecie pejzaży, które wyszyły spod pędzla artysty. Barokowe dzieło urzekło nas wszystkich.

Drukuj

Prośba o pomoc ! Skradziono maszynę z gospodarstwa rolnego

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dnia 28.02.2015 roku o godz. 23:00 z gospodarstwa rolnego w Łagiewnikach skradziono ładowarkę teleskopową MANITOU, kolor czerwony, rok produkcji 2011. Model: MANITOU MLT 735 LSU S6E3.

W Łagiewnikach w lesie na drodze została porzucona łyżka od ładowarki. Złodzieje być może załadowali maszynę na jakąś lawetę. Jeżeli ktoś cos widział prosimy o kontakt pod nr 602 585 197 lub o kontakt z Policją w Łobzie.

Drukuj

Smutny koniec dworca PKP w Resku

włącz . Opublikowano w Aktualności

W Resku już od dawna nie mamy działającej stacji kolejowej, po niegdyś prężnie działającym dworcu Resko Północne wielu mieszkańcom pozostały wspomnienia związane z tym miejscem. Dzisiaj zarządca obiektu PKP rozpoczął wyburzanie budynków byłego dworca.

Ten niegdyś tętniący życiem zakątek Reska czasy świetności już dawno ma za sobą. Przez wiele lat budynki były systematycznie rozkradane i dewastowane, dzisiaj naszym oczom ukazał się jeszcze bardziej przygnębiający widok. Budynki byłego dworca zostały już praktycznie zrównane z ziemią. Był to zapewne jakiś majątek, początkowo zarządca próbował ten obiekt jakoś zabezpieczać, niektórzy mieszkańcy mieli nawet jakieś pomysły na wykorzystanie tego obiektu. Niestety żaden z tych pomysłów nigdy nie został zrealizowany.

Drukuj

Dachowanie koło Policka - droga na Płoty

włącz . Opublikowano w Aktualności

Kolejny wypadek na drodze do Płotów. Dzisiaj (2.03) około godz. 16-stej dachowała osobówka, kierowca może mówić o dużym szczęściu.

Na DW 152 w okolicach miejscowości Policko, jadący samochodem osobowym marki Citroen najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał do przydrożnego rowu. Jak można było zauważyć na miejscu wypadku, kierowca jadąc w kierunku miejscowości Płoty "złapał pobocza" co spowodowało, że nie był już w stanie zapanować nad swoim autem. W konsekwencji zjechał ze stromej skarpy uderzając przodem w dno rowu co spowodowało gwałtowne obrócenie samochodu na dach.

Drukuj

Pokaz tańca w SP Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dziecko, sto masek, sto ról zdolnego aktora.
Inne wobec matki, inne wobec ojca, babki, dziadka,
Inne wobec surowego i łagodnego nauczyciela,
Inne w kuchni, wśród rówieśników, inne wobec bogatych i biednych,
Inne w codziennej i świątecznej odzieży.
Janusz Korczak

Pierwszego marca b.r., na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Resku, w obecności rodziców, umiejętności taneczne i dobry maniery zaprezentowało 70 uczniów ze szkół podstawowych w: Nowogardzie, Dobrej, Wojtaszycach, Płotach, Łobzie i w Resku.

Drukuj

Nowy plac zabaw dzięki inicjatywie mieszkańców Żerzyna

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzięki wspaniałej inicjatywie mieszkańców Żerzyna za kilka dni zostanie oddany do użytku plac zabaw.

Koszt urządzenia tj. wyposażenia oraz ogrodzenia obiektu wyniósł 60 tys zł,a został pokryty przez Urząd Marszałkowski (25 tys.), Gminę Resko (25 tys.) oraz Fundusz sołecki Sołectwa Siwkowice (10 tys.).

Sam fakt zmiany lokalnego śmietnika w piękny obiekt użyteczności publicznej jest zasługą ciężkiej pracy części mieszkańców wioski wspartej przez grono przyjaciół.

Drukuj

Pali się na Dąbrowszczaków!

włącz . Opublikowano w Aktualności

Kolejny pożar w Resku, tym razem Straż Pożarna interweniuje na ul. Dąbrowszczaków. Na miejscu pojawiły się jednostki OSP Resko i PSP Łobez.

Po godz. 21.00 zauważono ogień w okolicach ul. Dąbrowszczaków 9, jak nam się udało ustalić zapaliły się tam m.in. stare opony i śmieci. Na miejscu akcji zaistniało zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia na parkujące w niedalekiej odległości samochody. Na miejscu jest Policja.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne