ZALOGUJ

Szukaj w Portalu Resko24.pl

Drukuj

Raport: Większość Polaków nie boi się utraty pracy

włącz . Opublikowano w Aktualności

Tylko 23 proc. badanych Polaków przyznaje, że boi się utraty pracy. To o 3 proc. mniej niż wynosi średnia europejska. Największe obawy pod tym względem mają Hiszpanie - wynika z sondażu instytutu badawczego Randstad.

Międzynarodowy sondaż został zrealizowany w sierpniu 2017 roku. W Polsce wzięło w nim udział 405 respondentów w wieku 18-65 lat pracujących co najmniej 25 godzin w tygodniu. Próba obejmowała zarówno osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy o pracę tymczasową, umowy cywilnoprawne jak i osoby samozatrudnione. Badania przeprowadzono na podstawie ankiet on-line.

Z sondażu wynika, że odsetek deklarujących lęk przed utratą pracy był o 3 p.p. niższy niż średnia europejska. W Polsce wyniósł on 23 proc. To ogromny spadek; w poprzednim kwartale duże i umiarkowane obawy co do utraty pracy zadeklarowało 30 proc. badanych. Dla porównania wśród Hiszpanów, którzy znaleźli się na pierwszym miejscu listy, obawę przed utratą pracy odczuwa 37 proc.

Optymistycznie przedstawiają się też dane, jeśli chodzi o szanse na znalezienie nowej pracy. 84 proc. badanych 25-34 latków była przekonana, że w razie utraty pracy jest w stanie znaleźć podobną w ciągu pół roku. 94 proc. badanych w tej samej grupie wiekowej stwierdziła, że w ciągu pół roku jest w stanie znaleźć jakąkolwiek pracę. Inaczej badania przedstawiają się w przypadku 55- i 65-latków.

Drukuj

GIF wycofał serie popularnego lęku na przeziębienie

włącz . Opublikowano w Aktualności

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu kilka serii leku Febrisan. Decyzję podjęto w związku z niezgodnościami w zakresie zawartości paracetamolu - poinformował GIF.

Febrisan to lek przeciwko objawom przeziębienia i grypy. Jednym z jego składników jest paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. GIF wycofał z obrotu na terenie całego kraju Febrisan (proszek musujący), serie: 329304 i 331584, z datą ważności 11.2017, 333899, z datą ważności 12.2017, 344689 i 344670, z datą ważności 04.2018, 351083, 351067, 351899, z datą ważności 05.2017, 362513 i 363456, z datą ważności 08.2018, 364475, z datą ważności 09.2018 oraz 373131, z datą ważności 12.2018.

Numer serii leku znajduje się na górnej ściance kartonika. Takeda Pharma sp. z o.o., producent leku, poinformował na swojej stronie, że powodem wycofania z rynku jest niespełnienie wymagań jakościowych dotyczących zawartości paracetamolu. Wycofywane serie nie stanowią zagrożenia dla zdrowia pacjentów - podkreślił producent.

Drukuj

Zakończono budowę chodnika w Komorowie [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie zakończył przebudowę drogi powiatowej w Komorowie, polegającą na budowie chodnika i zjazdów.

Inwestycja została dofinansowana przez Gminę Resko na kwotę 20 tys. zł.

W wyniku prac budowlanych powstało 150 metrów nowego chodnika wraz ze zjazdami.

Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Resku [ZDJĘCIA, FILM]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!

                                                                                                           (B. Conklin)

14 października obchodzony jest  Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Młodzież z Zespołu Szkół w Resku stanęła na wysokości zadania, aby sprawić, by dzień ten stał się wyjątkowy dla wszystkich pedagogów. 

W piątek 12 października już w  progu szkoły nauczyciele byli witani przez uczniów, którzy składali życzenia i wręczali własnoręcznie wykonane laurki (ich autorami była młodzież biorąca udział w zajęciach świetlicowych). Samorząd Uczniowski też pamiętał o uczczeniu święta pracowników szkoły. Każdy z nich mógł skosztować przepysznych babeczek upieczonych przez uczniów. Dodatkowym dowodem wdzięczności i sympatii były życzenia.

O  godz. 11.30 rozpoczął się uroczysty apel. Miał on wyjątkowy charakter, ponieważ pierwszy raz uczestniczyli w nim wszyscy nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół – od pierwszej klasy szkoły podstawowej do trzeciej szkoły ponadgimnazjalnej. W podniosły nastrój wprowadziły wszystkich zebranych w hali dzieci, które zebrane na środku sali odśpiewały hymn państwowy (występujących przygotowały panie Ewa Kwiatanowska i Jolanta Grygiel).

Drukuj

Dzień Ratownictwa Medycznego

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. W Resku ratownicy medyczni czuwają nad naszym bezpieczeństwem każdego dnia, 24 godziny na dobę!

 fot. archiwum (przekazanie nowej karetki, Resko 2015 rok)

Dlatego jako redakcja oraz w imieniu wszystkich mieszkańców gminy Resko, pragniemy złożyć najlepsze życzenia wszystkim pracownikom systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne – ratownikom, dyspozytorom, pielęgniarkom i lekarzom, a także wszystkim osobom zaangażowanym w szerzenie idei ratownictwa i pierwszej pomocy. Pragniemy również gorąco podziękować za trudną i odpowiedzialną pracę, niejednokrotnie wykonywaną w dramatycznych okolicznościach, wymagającą jednocześnie profesjonalizmu i opanowania oraz ogromnej uwagi w sytuacjach, gdy zagrożone jest życie ludzkie. Aby pomoc, którą niesiecie, była skuteczna, by jak najmniej było wezwań, a jak najwięcej – radości i satysfakcji z ocalenia czyjegoś życia.

Warto przypomnieć, że w powiecie łobeskim stacjonują dwa zespoły ratownictwa medycznego które działają w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego. W Łobzie jest to tzw. zespół Specjalistyczny (dwóch ratowników i lekarz) i w Resku zespół Podstawowy (dwóch ratowników) który stacjonuje w remizie OSP. Każda z tych karetek wchodzi w struktury Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Zespoły ratownictwa medycznego z terenu powiatu łobeskiego dysponowane są przez Skoncentrowaną Dyspozytornię Medyczną w Kołobrzegu. Druga taka dyspozytornia, która obsługuje zachodnią część województwa, działa w Szczecinie.

Drukuj

IGLICE. Drzewo spadło na budynek [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj w całej okolicy wiał silny wiatr, w tym czasie straż pożarna odnotowuje więcej zgłoszeń niż zwykle. W Iglicach silne podmuchy wiatru przewróciły drzewo na budynek.

Drzewo nie oparło się niszczycielskiej sile wiatru i spadło na budynek socjalny lokalnego tartaku. Około godz. 16, w miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp OSP Resko. 

Po około dwóch godzinach akcji ochotników z Reska, usunięto powstałe zagrożenie. Poza uszkodzeniami budynku w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Drukuj

Resko na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin

włącz . Opublikowano w Aktualności

Już w najbliższy weekend 13-14 października w Świnoujściu odbędą się XXXI Mistrzostwa Europy w Karate Koykushin.

Do rywalizacji sportowej przystąpi ponad 400 karateków, reprezentujących 25 państw Europy. Gościnnie wystąpią również reprezentanci z Japonii, a także z USA, Costa Rica, Libanu i Tunezji.

Z dumą informujemy, że w szeregach polskiej reprezentacji znalazł się zawodnik naszego klubu sempai Szymon Dusza którego wieloletnim trenerem i szkoleniowcem jest Sensei Cezary Banasiak III Dan.

Szymon będzie startował w kategorii 12-13 lat + 60 kg oraz w kata. Warto przypomnieć że jest on brązowym medalistą ME w Papendal /Holandia/ 2017r. Zawodnikowi w zmaganiach na tatami będzie również towarzyszył kierownik ośrodka sempai Dariusz Dusza.

Drukuj

Święto pieczonego ziemniaka [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Mój ziemniaku, mój malutki - rośnij duży okrąglutki. Ziemniak urósł, że aż strach, więc go zjedli - no i BACH!

29 września 2017 przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku - grupa ,,Pszczółki" wybrały się pieszo, do Prusimia, na wykopki na Święto Pieczonego Ziemniaka - zaopatrzeni w kalosze i rękawiczki. Zaprosili nas Państwo Bus, rodzice jednego z chłopców z naszej grupy. Pogoda na szczęście dopisała, humory również.

Dzieci dzięki uprzejmości gospodarzy mogły poznać pracę na wsi, zobaczyć jakie maszyny są potrzebne podczas wykopków oraz samodzielnie wziąć udział w zbieraniu ziemniaków. Efekt był zaskakujący, bo w bardzo krótkim czasie dzieci wypełniły swoje wiaderka i kosze. Po wytężonej pracy pięciolatki zasłużyły na poczęstunek i odpoczynek. Włodarze przygotowali słodkości i ognisko, przy którym każdy mógł upiec sobie kiełbaskę i odpocząć.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne