ZALOGUJ
Drukuj

RESKO. Zadymienie w silosie, zaalarmowano straż pożarną

włącz . Opublikowano w Aktualności

W piątek (26.08.) około godz. 10.00 zawyły syreny wozów strażackich. Kilka zastępów straży pożarnej interweniowało w fabryce IKEA Industry w Resku.

Jak nam się udało wstępnie ustalić, na terenie fabryki w jednym z silosów w którym składowane są odpady drewnopochodne pojawił się dym. W związku z występującym zagrożeniem zaalarmowano straż pożarną.

Oprócz tego, że materiał w silosach jest łatwopalny, pył który tam się gromadzi może tworzyć mieszaninę wybuchową.

 

Na miejscu interweniują zastępy JRG Łobez i OSP Resko które próbują zlokalizować źródło zadymienia.

Drukuj

Żart czy sugestia? [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Do naszej redakcji przysłano zdjęcia drzwi z napisem WC. Niby nic w tym interesującego, ale to może przesłanka do naszych władz?

Wspomniane drzwi ktoś oparł o drzewo w okolicy cmentarza przy głównym wejściu i napisał na nich WC. Żart czy sugestia?

Może właśnie w tym miejscu jest potrzeba ustawienia prawdziwej toalety.

Drukuj

SONDA. Nowe nazwy dla ulic w Resku. Zagłosuj!

włącz . Opublikowano w Aktualności

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, uruchamiamy głosowanie na nowe nazwy ulic w Resku. W każdej sondzie można oddać tylko jeden głos.

Według ustawy, która została uchwalona przez Sejm 1 kwietnia b.r., samorządy będą miały rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw, które upamiętniają osoby, organizacje czy wydarzenia propagujące komunizm. Również w Resku zniknie ul. Dąbrowszczaków i ul. Hanki Sawickiej. Do Urzędu Miejskiego w Resku wpłynęło pismo od Wojewody w sprawie zmiany nazw ulic.

Nowa ustawa dekomunizacyjna nie wymaga od mieszkańców zmian dokumentów, nawet jeśli nazwy ulic ulegną zmianie. Zgodnie z prawem, dokumentów będzie można używać tak długo, aż stracą ważność. Nie obędzie się jednak bez zmian szyldów, wizytówek, papieru firmowego, ogłoszeń czy reklam.

Jeżeli Rada Miejska nie zmieni nazw ulic do końca roku, wtedy Wojewoda wydaje zarządzenie zastępcze i tym zarządzeniem sam zmieni nazwy ulic. Dlatego Rada Miejska w Resku nie będzie miała wyjścia i będzie musiała zmienić nazwy tych ulic podjętą uchwałą. Póki co Wojewoda dopatrzył się tylko dwóch ulic w Resku, które zgodnie z nową ustawą dekomunizacyjną muszą zostać zmienione.

W naszej ocenie jeżeli już nazwy ulic muszą zostać zmienione, decydujący głos w tej sprawie powinni mieć sami mieszkańcy Reska. Dlatego zachęcamy Państwa do głosowania.

Drukuj

Wakacyjne wspomnienia – tydzień z j. angielskim w Kotlinie Kłodzkiej [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W dniach 1-7 sierpnia b.r. uczniowie reskich szkół (szkoła podstawowa i gimnazjum) uczestniczyli w specjalistycznym obozie językowym Euroweek, w Międzygórzu – malowniczej miejscowości położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Opiekę sprawowały panie Violetta Dynarska-Adamowicz (dyrektor SP Resko) i Justyna Walczykiewicz (nauczyciel j. angielskiego).

Zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych, z udziałem uczniów ze szkół z całej Polski. Prowadzącymi byli wolontariusze z różnych krajów świata – Indii, Meksyku, Łotwy, Kenii, Włoch. Główny cel - porozumiewanie się w języku angielskim w sposób praktyczny – z przyjemnością, bezstresowo - został osiągnięty.

Uczniowie mieli okazję doświadczyć, że językiem angielskim można odbierać wszystkimi zmysłami, w zależności od predyspozycji, a służyły temu ciekawe zajęcia. Prezentacje, formy dramy, warsztaty, wyjazdy połączone ze zwiedzaniem (średniowieczna Bystrzyca Kłodzka z muzeum zapałek, Kłodzko ze słynną twierdzą oraz mostem przypominającym most Karola w Pradze), wycieczka po górach (podziwianie panoramy Gór Stołowych z Marii Śnieżnej).

Drukuj

Nietrzeźwy 18-latek spowodował kolizje, odpowie przed sądem

włącz . Opublikowano w Aktualności

Łobescy policjanci zatrzymali 18- latka, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Młodzieniec zabrał bez wiedzy kolegi jego pojazd a następnie spowodował kolizję uderzając w drzewo. Teraz mężczyzna w trybie przyspieszonym odpowie przed Sądem.

W niedzielę postronny obywatel powiadomił Policję, iż na terenie gminy Dobra samochód marki renault uderzył w drzewo, a kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejsce dyżurny natychmiast skierował patrol Policji.

Jak się okazało kierujący samochodem stracił nad nim panowanie, po czym wypadł z drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo i poszedł zawiadomić o zdarzeniu właściciela pojazdu.

Drukuj

Uwaga Mieszkańcy Reska! Zaproponujmy nowe nazwy ulic

włącz . Opublikowano w Aktualności

W lipcu informowaliśmy o planowanych zmianach nazw ulic w Resku. Wszystko za sprawą przyjęcia przez Sejm ustawy dekomunizacyjnej. 

Według ustawy, która została uchwalona przez Sejm 1 kwietnia, samorządy będą miały rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw, które upamiętniają osoby, organizacje czy wydarzenia propagujące komunizm. 

Również w Resku zniknie ul. Dąbrowszczaków i ul. Hanki Sawickiej. Do Urzędu Miejskiego w Resku już wpłynęło pismo od Wojewody w sprawie zmiany nazw ulic. Więcej w artykule: Zobacz, które nazwy ulic niebawem znikną z Reska.

Drukuj

Stara Dobrzyca. Wędkarz miał "bombowe" branie. Powiadomiono patrol saperski [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wczoraj (19.08) w godzinach popołudniowych nad jeziorem Dobrzyca wędkarz wyłowił granat. Powiadomiono policję oraz patrol saperski.

Mieszkaniec powiatu świdwińśkiego podczas spiningowania w pewnym momencie poczuł wyraźny opór. Gdy zaczął zwijać zestaw jego oczom ukazał się granat, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Powiadomiono policję i saperów. 

Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego teren wokół znaleziska zabezpieczała OSP Resko. 

Drukuj

Wakacyjna Przygoda z Questem "Śladami Carla Sprengela"

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wakacyjna Przygoda z Questem Regionalnym w Resku "Śladami Carla Sprengela"

Start: 24 sierpień w godzinach 11:00 - 13:00 parking przy Centrum Kultury w Resku.
Quest to zabawa terenowa, która umożliwia poznanie historii danej miejscowości. Tym razem spotkamy się w Resku i tu poznamy postać Carla Sprengela. Zapraszamy wszystkich chętnych na spacer. Startujemy spod Centrum Kultury.

RESKO. Zadymienie w silosie, zaalarmowano straż pożarną

RESKO. Zadymienie w silosie, zaalarmowano straż pożarną

26.08.2016 | Aktualności
Odsłony: 1512
W piątek (26.08.) około godz. 10.00 zawyły syreny wozów strażackich. Kilka zastępów straży pożarnej interweniowało w fabryce IKEA Industry w... Akcja nadal trwa. Resko24.pl...
Żart czy sugestia? [FOTO]

Żart czy sugestia? [FOTO]

26.08.2016 | Aktualności
Odsłony: 878
Do naszej redakcji przysłano zdjęcia drzwi z napisem WC. Niby nic w tym interesującego, ale to może przesłanka do naszych...   Poniżej zdjęcia Czytelnika: Resko24.pl, fot. Czytelnik...
SONDA. Nowe nazwy dla ulic w Resku. Zagłosuj!

SONDA. Nowe nazwy dla ulic w Resku. Zagłosuj!

25.08.2016 | Aktualności
Odsłony: 1598
Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, uruchamiamy głosowanie na nowe nazwy ulic w Resku. W każdej sondzie można oddać tylko jeden głos. Według... Propozycje nazw dla ul. Hanki Sawickiej Propozycje nazw dla ul. Dąbrowszczaków Propozycje nazw które według Czytelników pasują...
W dniach 1-7 sierpnia b.r. uczniowie reskich szkół (szkoła podstawowa i gimnazjum) uczestniczyli w specjalistycznym obozie językowym Euroweek, w Międzygórzu...   Na brak atrakcji nie można było narzekać, połączenie wakacyjnego wypoczynku z praktyczną nauką języka angielskiego...
Nietrzeźwy 18-latek spowodował kolizje, odpowie przed sądem

Nietrzeźwy 18-latek spowodował kolizje, odpowie przed sądem

23.08.2016 | Aktualności
Odsłony: 1150
Łobescy policjanci zatrzymali 18- latka, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Młodzieniec zabrał bez wiedzy kolegi jego pojazd a następnie...   18- latek, który zabrał samochód swojemu koledze był nietrzeźwy. Został zatrzymany do trybu przyspieszonego i...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne