ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Drukuj

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne dot. Strategii Rozwoju Gminy Resko

włącz . Opublikowano w Aktualności

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem „Strategii Rozwoju Gminy Resko na lata 2015-2022” serdecznie zapraszam na 2-gie spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się: 3 grudnia 2014 r. o godzinie 16.00 w Centrum Kultury w Resku, ul. Wojska Polskiego 16

Podczas konsultacji przedstawione zostaną m.in. wyniki prac pierwszego spotkania jak również omówione kierunki dalszych działań i celów. Strategia Rozwoju Gminy jest podstawowym dokumentem, dzięki któremu gmina jest w stanie zaplanować długofalowe działania i jednocześnie zhierarchizować potrzeby. Dokument ten określa priorytety, cele i kierunki rozwoju społeczno-gospodarczego gminy.

Drukuj

Potrącenie na ul. Jedności Narodowej

włącz . Opublikowano w Aktualności

RESKO. Dzisiaj (25.11) w godzinach porannych na ul. Jedności Narodowej doszło do potrącenia pieszego.

Około godziny 7.00 pieszy, mieszkaniec Reska, wtargnął wprost pod nadjeżdżający samochód marki Opel. Jak nas poinformowała rzecznik KPP Łobez Arleta Szwacińska, pieszy był nietrzeźwy. Na miejscu zdarzenia pojawiła się karetka, mężczyzna z ogólnymi stłuczeniami ciała został odwieziony do szpitala.

Kierowca samochodu uczestniczącego w wypadku był trzeźwy.

Resko24.pl, fot. ilustracyjne

Drukuj

Remont rynku potrwa dłużej. Będą drzewa i pompa (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Można stwierdzić, że pogoda sprzyja budowniczym naszego rynku. Jest koniec listopada, jak dotąd podczas dnia nie było przymrozków. Taka aura zapewne cieszy wykonawce, pomimo wszystko termin zakończenia inwestycji niestety wydłuży się.

Mija termin prac

Zgodnie z dokumentacją przetargową remont rynku ma się zakończyć 5 grudnia b.r. Już dzisiaj wiemy, że wykonawca prac, firma ZUBWIT Mętlowie, wystosowała pismo dotyczące wydłużenia terminu zakończenia prac o 30 dni.

Jak nas poinformował pan Jacek Więckowski z Urzędu Miejskiego, 17 listopada firma ZUBWIT Mętlowie wystosowała oficjalne pismo w sprawie wydłużenia terminu zakończenia prac związanych z remontem rynku. Wykonawca swoją prośbę podpiera problemami jakie wystąpiły podczas realizacji prac ziemno - brukarskich które wystąpiły nie z jego winy. Konkretnie chodzi o część ul. Rynek (od strony apteki i sklepów) gdzie z powodu złego stanu technicznego instalacji sanitarnej prace musiały zostać wstrzymane.

Drukuj

Jest coraz zimniej, pamiętajmy o bezdomnych

włącz . Opublikowano w Aktualności

Zbliża się okres zimowy, a w związku z tym trudny czas dla osób pozbawionych dachu nad głową. Bardzo niskie temperatury, a przy tym towarzyszące im opady śniegu i silne wiatry stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno osób bezdomnych jak i chorych pozbawionych jakiejkolwiek opieki - alarmuje Komenda Powiatowa Policji w Łobzie.

Osoby takie w okresie zimowym szukają schronienia zazwyczaj w piwnicach budynków, strychach czy też opuszczonych altanach.
Policja apeluje do mieszkańców abyśmy nie byli obojętni wobec takich osób. Poniżej podajemy wykaz schronisk i domów pomocy społecznej w których osoby bezdomne uzyskają pomoc i dach nad głową.

Drukuj

Włośnica w powiecie łobeskim. 17 osób spożyło zakażone mięso!

włącz . Opublikowano w Aktualności

Wczoraj (20.11.2014) około godz. 12 Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łobzie otrzymała zgłoszenie od ordynatora oddziału zakaźnego w Koszalinie o 2 osobach które przebywają w szpitalu z objawami zakażenia włośnicą. Zakażone mięso pochodziło z własnego uboju, było to mięso świni i spożyło je w sumie 17 osób, w tym dwójka dzieci do lat 14 - stu.

Dzisiaj skontaktowaliśmy się z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Łobzie, źródłem zakażenia było mięso świni z własnego uboju które spożywały dwie rodziny z miejscowości Suliszewice w gm. Łobez. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie we współpracy z Powiatowym Lekarzem Weterynarii i Policją w Łobzie.

Dwie osoby, małżeństwo, przebywa obecnie w Wojewódzkim Szpitalu w Koszalinie w oddziale zakaźnym. W sumie zakażone mięso spożyło 17 osób, w tym dwójka dzieci do lat 14-stu. Jedna osoba po spożyciu mięsa wyjechała do Szwecji i obecnie tam przebywa w szpitalu. Pozostałe osoby będą diagnozowane w kierunku włośnicy. Reszta zakażonego mięsa została odpowiednio zabezpieczona.

Drukuj

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie rozszczelnionego gazociągu w Resku

włącz . Opublikowano w Aktualności

Prokuratura Rejonowa w Łobzie wszczęła postępowanie w sprawie rozszczelnienia gazociągu na ul. Ogrodowej w Resku.

Przypomnijmy, że 25 października doszło do rozszczelnienia gazociągu podczas prac ziemnych o czym informowaliśmy w artykule: Rozszczelniony gazociąg w Resku. Ewakuowano mieszkańców.

Obecnie policja prowadzi postępowanie przygotowawcze. Dopiero na podstawie otrzymanej dokumentacji będziemy mogli powiedzieć co dalej w tej sprawie - poinformowała nas prok. Lucyna Kreczko-Wilk, Z-ca Prokuratora Rejonowego w Łobzie.

 

Drukuj

Relacja z obchodów 11 listopada w ZS Resko (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

Jak co roku, w Zespole Szkół w Resku odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 12 listopada uczniowie zaprezentowali program artystyczny o tematyce patriotycznej.

W tym dniu młodzież obejrzała prezentację multimedialną i  krótkie filmy przedstawiające drogę Polaków do niepodległości, wysłuchała recytacji w wykonaniu Martyny Debernej (I D) oraz Arka Wernera (I LO). Uroczysty i patriotyczny nastrój podkreśliła  Adrianna Szcześniak,  śpiewając  „Rotę”. Prowadzący:  Marita Romańczuk i Michał Klik (I D) opowiadali  o rozbiorach , latach niewoli i radosnych chwilach odzyskania niepodległości w 1918 r.

Drukuj

Nowa Rada Powiatu w Łobzie

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj wyniki ogłosiła również Powiatowa Komisja Wyborcza w Łobzie. Z terenu Reska do Rady Powiatu Łobez na kadencje 2014 – 2018 weszli: Arkadiusz Czerwiński, Andrzej Gradus i Józef Leśniak.

Poniżej prezentujemy pełny skład Rady Powiatu w Łobzie:
Ireneusz Kabat, Marek Kubacki, Paweł Marek, Mieczysław Fojna, Jarosław Żuk, Sola Ryszard s. Józefa – z gminy Łobez; Andrzej Gradus, Arkadiusz Czerwiński, Józef Leśniak – z gminy Resko; Grażyna Karpowicz, Monika Kuźmińska, Krzysztof Gwóźdź – z gminy Węgorzyno; Józef Bąk, Janusz Łukomski – z gminy Dobra k. Nowogardu; Zygmunt Bławździewicz - z gminy Radowo Małe.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne