AKTUALNOŚCI

Za nami dwa kolejne mecze o mistrzostwo IV ligi tenisa stołowego. W sobotni poranek najpierw podejmowaliśmy ekipę ze Szczecinka, a następnie rozegraliśmy pojedynek z drużyną ze Złocieńca.

W obu spotkaniach zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie, byliśmy świetnie przygotowani, mieliśmy pomysł na grę. Szybko uzyskaliśmy dużą przewagę i zwyciężyliśmy w obu pojedynkach: z drużyną ze Szczecina 7:3, z drużyną ze Złocieńca 8:2, czym umocniliśmy swoją pozycję lidera.

W następny weekend rozegramy ostatni mecz tegorocznych rozgrywek z drużyną z Kołobrzegu. Liczymy na awans do III ligi.

Trzymajcie za nas kciuki!

Czasy są trudne. Na pewno nie myśleliśmy, że pandemia będzie trwała tak długo, że znów będą niedogodności związane z wprowadzeniem pewnych ograniczeń w kontaktach społecznych.

Niektórzy stracą dochody, bo będą musieli zamknąć swoje firmy lub ograniczyć działalność. Inni bezskutecznie będą poszukiwali pracy. Skutki korona wirusa jeszcze nie są w pełni znane, a nie wiadomo, czy nie trzeba będzie zaakceptować ograniczeń na dłuższy czas. Niepewność jutra powoduje to, że wszyscy teraz jesteśmy w permanentnym stresie. Nasz mózg też działa inaczej. Jest zdezorientowany, trudno mu się skoncentrować na wykonywanych zadaniach. Zaczynamy działać trochę , jak sterowani automatycznym pilotem.

Wszystkie kreatywne zajęcia odkładamy na później. Nie szukamy pracy, bo i tak jej nie ma. Nie poznajemy nowych ludzi, nie tworzymy więzi, bo nie można się spotykać w grupie. Pracujemy zdalnie, uczymy się zdalnie. I zaczynamy mieć coraz mniej oczekiwań w stosunku do siebie, do innych ludzi. A życie biegnie, czas przecieka nam przez palce. Wszystko się rozłazi. Ważne sprawy są odkładane na później.

21 listopada na drodze Resko - Prusim dwaj mieszkańcy powiatu Drawskiego oraz Gryfickiego dokonali obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Tego samego dnia anonimowa kobieta poinformowała właściciela jednej z firm powiatu łobeskiego, że jego pracownik może być nietrzeźwy. Dzięki szybkim reakcjom obywateli udało się uniknąć nieszczęść na drodze.

Dwóch kierujących samochodami osobowymi jadących na drodze Resko - Prusim zauważyli kierującego samochodem marki Ford, który jechał całą szerokością jezdni, przyśpieszając a raz zwalniając pojazdem. Kierowcy podejrzewali, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Nie czekali na skutki dalszej jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy. Jeden z kierujących zajechał drogę kierowcy Forda a drugi podszedł i zabrał kluczyki ze stacyjki, by uniemożliwić mu dalszą jazdę. Następnie poinformowali o powyższym Policję.

Jak się okazało kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Pomimo tego, że zdawał sobie sprawę, że nie powinien kierować pojazdem, to potrzeba udania się do sklepu okazała się silniejsza.

Dziś w Łabuniu Wielkim, doszło do niebezpiecznej sytuacji tuż przy przejściu dla pieszych, auto osobowe z impetem wpadło w bariery energochłonne. W środku nie było kierowcy i całą pewnością nie był to samochód autonomiczny.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 17. Sądząc po widocznych zniszczeniach, siła uderzenia była bardzo duża. Szczęśliwie w tym momencie nie było pieszych w okolicy przejścia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierowca zaraz po zdarzeniu oddalił się, podróżował sam.

Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia.

Informację otrzymaliśmy na naszą redakcyjną @skrzynkę, dziękujemy za sygnał.

Według najnowszego raportu organizacji, co dziewiąte zakażenie COVID-19 dotyczy dziecka lub nastolatka. UNICEF ostrzega, że pandemia koronawirusa może mieć tragiczny, długofalowy wpływ na życie dzieci.

UNICEF w przeddzień Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, opublikował raport „Averting a Lost COVID Generation”, w którym przedstawia tragiczne i ciągle rosnące negatywne skutki pandemii na życie najmłodszych. Chociaż przebieg infekcji COVID-19 u dzieci jest najczęściej łagodny, to liczba zakażeń wśród najmłodszych rośnie, a długoterminowe konsekwencje pandemii na edukację, zdrowie i warunki życia dzieci mogą być druzgoczące i zagrażać całemu pokoleniu.

Przez całą pandemię COVID-19 utrzymuje się mit, że dzieci praktycznie nie są dotknięte przez chorobę. Nic bardziej mylnego. Dzieci chorują i przenoszą wirus, ale to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Utrudnienia w dostępie do podstawowych usług i rosnący poziom ubóstwa to największe zagrożenie dla dzieci. Im dłużej trwa ten kryzys, tym większy ma wpływ na edukację, zdrowie, odżywianie i warunki życia najmłodszych. Przyszłość całego pokolenia jest zagrożona, powiedziała Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF.

Według raportu UNICEF (stan na 3 listopada br.), w 87 krajach, dla których były dostępne dane porównawcze, na COVID-19 zachorowało łącznie 25,7 mln osób. Wśród nich, dzieci i młodzież poniżej 20. roku życia stanowiły 11%. To znaczy, że co dziewiąty zakażony był dzieckiem. Konieczne są bardziej wiarygodne dane dotyczące liczby testów, zakażeń i zgonów z podziałem na grupy wiekowe, aby przeanalizować wpływ koronawirusa na najbardziej zagrożone grupy dzieci.

Regionalny System Ostrzegania (RSO), rozesłał komunikat o występowaniu silnych porywów wiatru w woj. zachodniopomorskim. Ostrzeżenie dotyczy ościennych powiatów. Jednak na terenie naszej gminy już towarzyszy nam bardzo wietrzna, a co za tym idzie bardzo niebezpieczna pogoda.

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Zespół w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru na terenie 8 powiatów.

Przewiduje się od godz. 16:00 dnia 19.11.2020 r. do godz. 05:00 dnia 20.11.2020 r. wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu.

Dotyczy powiatów: białogardzki, gryficki, kamieński, kołobrzeski, Koszalin, koszaliński, sławieński i Świnoujście.

Stopień zagrożenia – 1 w skali 3-stopniowej.

1 sierpnia 2020 r. wystartowała kolejna edycja akcji „BohaterON w Twojej Szkole” ogólnopolska kampania o tematyce historycznej.

Poprzednie edycje przedsięwzięcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i nauczycieli, ale także całego społeczeństwa. Celem kampanii jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczeństwa, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

Korzystając z materiałów edukacyjnych zostały przeprowadzone lekcje w Zespole Szkół w Resku w październiku na wszystkich poziomach edukacyjnych zakończone akcją stworzenia pamiątkowego albumu z życzeniami dla Powstańców.

Ewa Kurzyk

Święto 11 listopada obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Poświęcone jest pamięci tych, którzy dla Ojczyzny poświęcili zdrowie, a niejednokrotnie oddali swoje życie. Z tej okazji w naszej szkole został ogłoszony konkurs.

Jego celem było zainteresowanie uczniów historią niepodległości Polski, kształtowanie postaw patriotycznych oraz doskonalenie umiejętności informatycznych. Konkurs obejmował 2 kategorie wiekowe. Uczniowie klas 1-2 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego mieli zilustrować polską legendę o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie , natomiast uczniowie z klas 3-8 musieli wykonać komiks w formie elektronicznej na temat: 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości .

W październiku 2020 po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym - BohaterON w Twojej Szkole. W akcji brali udział uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I - VIII. Koordynatorem projektu była nauczycielka historii, pani Elwira Warnke. Zgodnie z regulaminem zadaniem każdej zgłoszonej do projektu placówki było przeprowadzenie akcji pisania kartek, laurek bądź listów do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.

Podczas lekcji historii oraz zajęć edukacyjnych w "młodszych ", klasach uczniowie wypełniali otrzymane od organizatorów karty pracy. Wspólnie z nauczycielami oglądali filmy dokumentalne dotyczące powstania warszawskiego. Następnie uczniowie podczas lekcji wychowawczych przygotowywali kartki z życzeniami . W tym roku zmieniła się trochę formuła tworzenia prac, można było przygotować jedną kartkę od jednej placówki. Wszystko w całość zebrała Gabrysia Wachnik z klasy 8. Kartka została dokładnie spakowana i przesłana na adres organizatora akcji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x