ZALOGUJ

Web Hosting Lab

Usługi koparko - ładowarką - sprawdź naszą ofertę!
Drukuj

Żeby dziecko lubiło czytać

włącz . Opublikowano w Aktualności

W dobie telewizji i komputerów czytanie i przyzwyczajanie dzieci do książek jest bardzo ważne. Codzienne czytanie dzieciom to doskonały sposób zaspokajania potrzeb emocjonalnych i skuteczna metoda wychowawcza.

Codzienne czytanie to także rozwijanie wrażliwości dzieci, pogłębianie ich wyobraźni oraz znajomości języka - czytamy na stronie Powiatlobeski.pl

CO DAJE WSPÓLNE CZYTANIE?

  • buduje mocną więź między rodzicem a dzieckiem,
  • pobudza rozwój emocjonalny dziecka i rozwija jego wrażliwość,
  • poszerza zasób wiedzy ogólnej i wzbogaca słownictwo,
  • rozwija wyobraźnię i rozbudza zainteresowania,
  • uczy myślenia, pomaga w rozumieniu siebie, ludzi i otaczającej rzeczywistości,
  • uczy wartości moralnych,
  • sprzyja szybszemu samodzielnemu mówieniu, a później pisaniu i czytaniu,
  • rozbudza potrzebę poznawczą i kształtuje nawyk czytania,
  • chroni przed uzależnieniem od telewizji i komputera.
Drukuj

Pracuj za granicą z ProSenior24

włącz . Opublikowano w Aktualności

Firma Pro Senior działa jako agencja pracy umożliwiająca swoim klientom podjęcie dobrze płatnej i legalnej pracy w Niemczech przy opiece osób starszych. Na jej stronie internetowej codziennie pojawiają się nowe oferty, a po przesłaniu zgłoszenia pracownicy firmy szybko kontaktują się z zainteresowanymi osobami.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opiekunka współpracująca z ProSenior24 może zarobić w granicach 840-1350 euro miesięcznie, w zależności od oferty. Decydująca jest tu m.in. specyfika przypadku osoby wymagającej opieki, jej schorzeń i zakresu obowiązków domowych. Kolejna istotna sprawa to znajomość języka niemieckiego. Opiekunki o wysokich umiejętnościach językowych są poszukiwane znacznie częściej i mają większe szanse na znalezienie korzystnej oferty. Praca z Pro Senior to także gwarancja bezpieczeństwa.

Drukuj

Niemal natychmiastowa reakcja drogowców

włącz . Opublikowano w Aktualności

RESKO. W poniedziałek, 31 sierpnia Czytelnicy Resko24.pl zgłaszali niebezpieczne miejsca w Resku. Sprawę przekazaliśmy do zarządcy drogi - jest pozytywny odzew!

Przypomnijmy, chodziło prowizorycznie zabezpieczoną studzienkę przy ul. Bohaterów Warszawy koło skrzyżowania z ul. Wąską i zapadnięty chodnik przy ul. Jedności Narodowej.

Drukuj

- Wierzę, że za rok dam radę – mówi Piotr Pazdan, rowerzysta z Dobrej

włącz . Opublikowano w Aktualności

DOBRA – ZACHODNIOPOMORSKIE. 29 sierpnia (sobota), o godz. 7.00 nastąpił start objechania województwa zachodniopomorskiego rowerem.

Przygotowani jako ekipa techniczna: Grzegorz Mołodkiewicz i Marcin Karkuszewski z Łobza towarzyszyli rowerzyście Piotrowi Pazdanowi z Dobrej.

Start nastąpił z doberskiego rynku. Starterami byli: Małgosia Jońca i Piotruś Łukasiuk. Na początek pan Piotr wjechał na krajową 6 w okolicy Kikorzy. Po kilku godzinach Międzyzdroje, podjazd pod Biała Górę, gdzie nastąpiła awaria sprzętu.

Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP Resko (FOTO)

włącz . Opublikowano w Aktualności

1 września 2015r. o godz. 8.00, w Sanktuarium Maryjnym w Resku, uczniowie, rodzice, nauczyciele uczestniczyli we mszy św. Ks. proboszcz Mirosław Socha wprowadził sztandary, inaugurując tym samym nowy rok szkolny 2015/2016.

O godz. 9.00, na boisku SP Resko znów zadźwięczał dzwonek. Dyrektor szkoły, p. Violetta Dynarska – Adamowicz powitała zebranych, a szczególnie gorąco przyszłych pierwszoklasistów (96 uczniów) – 6 i 7 – latków. Wychowawcami tegorocznych kl. I są panie: Beata Madej, Jolanta Grygiel, Anetta Kulesza i Marta Więczkiewicz.

Drukuj

Wypadek BMW koło poczty. Policja ustaliła kim był kierowca

włącz . Opublikowano w Aktualności

Policja ustaliła kto kierował BMW które uderzyło w drzewo koło poczty. Sprawa jest nadal w toku.

Przypomnijmy, 16 sierpnia 2015 roku około godz. 6.00 osobowe BMW jadące w kierunku Łobza z nieznanych przyczyn zjechało na lewy pas i uderzyło w drzewo. Siła uderzenia była na tyle wielka, że drzewo przewróciło się na chodnik. Szczęśliwie nikt w tym czasie nie przechodził. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Więcej informacji: http://www.resko24.pl/aktualnosci/793-bmw-uderzylo-w-drzewo-kolo-poczty-foto.html

Sprawę wypadku bada Policja z Reska. Jak dotąd udało się ustalić, że kierowcą BMW był mieszkaniec Reska.

Drukuj

Łabuń Wielki. Na ratunek sarnie

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzięki wzorowej postawie dzieci i odważnej interwencji leśniczego udało się uwolnić koźlę sarny uwięzione w betonowym ziemnym zbiorniku.

Dzięki czujności i zgłoszeniu dzieci mieszkających w Łabuniu Wielkim, udało się uwolnić koźlę sarny uwięzione w betonowym ziemnym zbiorniku o głębokości 2 metrów zlokalizowanym na gruntach rolnych tuż przy wiosce. Na ratunek pospieszył leśniczy leśnictwa Ługawina, doświadczony myśliwy z Koła Łowieckiego Żubr Szczecin – Pan Andrzej Hagno, który z poświęceniem wskoczył do wyschniętej studni i uratował przerażoną sarnę, szczęśliwie przywracając jej wolność.

Drukuj

Spowodował kolizje, odpowie też za posiadanie narkotyków

włącz . Opublikowano w Aktualności

Pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie powiatu łobeskiego doszło do kolizji drogowej podczas której okazało się, że jej sprawca jest także w posiadaniu środków psychotropowych w postaci amfetaminy.

Łobescy funkcjonariusze wykonując czynności w sprawie spowodowania kolizji drogowej, która miała miejsce na terenie gminy Łobez ustalili, że jej sprawca w chwili zdarzenia posiadał przy sobie amfetaminę. Szybkie działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania środków, których posiadanie jest zabronione przez ustawę.

41 -latek zaraz po zaistnieniu zdarzenia drogowego przekazał zawiniątko z zawartością około 10 gramów amfetaminy przypadkowej osobie prosząc o ukrycie narkotyków.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne