ZALOGUJ
Drukuj

Remont na Dąbrowszczaków dobiega końca [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Kończy się, zapowiadany przez nas wcześniej, remont dróg, chodników i miejsc parkingowych na ul. Dąbrowszczaków. 

Dzisiaj ustawiano lampy oświetleniowe. Remont dotyczył dróg dojazdowych wraz z chodnikami oraz miejsc parkingowych na osiedlu przy ul. Dąbrowszczaków.

Nawierzchnia którą ułożono na osiedlu ma nawiązywać do tej ułożonej wokół rynku.

Drukuj

Kolizja, ucieczka i poszukiwania kierowcy.To wszystko na odcinku drogi Resko - Komorowo

włącz . Opublikowano w Aktualności

RESKO - KOMOROWO. Wczoraj (20.10.2016) przed godz. 17 -stą, kierujący samochodem osobowym marki Opel zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

- Mieszkaniec gminy Resko jadąc od Reska w kierunku miejscowości Komorowo z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, został jednak ujęty przez funkcjonariuszy.

Badanie alkomatem wykazało, że jest pod wpływem alkoholu, pobrano mu krew do badań - poinformowała nas Arleta Szwacińska, rzecznik KPP Łobez.

Drukuj

Czy wiesz, kiedy jest najlepszy moment na zmianę opon na zimowe?

włącz . Opublikowano w Aktualności

Tylko 24 proc. kierowców wie dokładnie, kiedy należy zmienić opony z letnich na zimowe. Blisko połowa polskich kierowców uzależnia wymianę opon od konkretnego miesiąca, a nie od warunków atmosferycznych - wynika z opublikowanego we wtorek badania TNS Polska. Serwis Opon w Resku już odnotował większe zainteresowanie kierowców zimową wymianą opon.

W dokumencie zwrócono uwagę, że 46 proc. uzależnia wymianę opon właśnie od konkretnego miesiąca, a nie od warunków atmosferycznych. 25 proc. respondentów dokonuje zmiany w październiku, 20 proc. w listopadzie a 1 proc. w grudniu. Badanie pokazuje, że 4 proc. kierowców uważa, że ogumienie zimowe należy zacząć stosować, gdy spadnie pierwszy śnieg, a to według specjalistów jest zdecydowanie za późno.

Drukuj

Jest coraz chłodniej, pamiętajmy o bezdomnych

włącz . Opublikowano w Aktualności

Zbliża się okres zimowy, a w związku z tym trudny czas dla osób pozbawionych dachu nad głową. Bardzo niskie temperatury, a przy tym towarzyszące im opady śniegu i silne wiatry stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno osób bezdomnych jak i chorych pozbawionych jakiejkolwiek opieki.

Osoby takie w okresie zimowym szukają schronienia zazwyczaj w piwnicach budynków, strychach czy też opuszczonych altanach.

Policja apeluje do mieszkańców abyśmy nie byli obojętni wobec takich osób. Poniżej podajemy wykaz schronisk i domów pomocy społecznej w których osoby bezdomne uzyskają pomoc i dach nad głową.

Drukuj

Spotkanie z Melpomeną [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W środę 12 października uczniowie z Zespołu Szkół w Resku mieli okazję uczestniczyć w spektaklu, przygotowanym przez Teatr Polski w Szczecinie. Tym razem była to inscenizacja trochę mniej popularnego utworu Aleksandra Fredry.

"Zemsta" czy "Śluby panieńskie" to dobrze znane komedie. "Pan Geldhab" jest sztuką dziś mniej popularną, dlatego między innymi uczniowie postanowili ją poznać. Jak zwykle po wejściu do foyer młodzież robiła pamiątkowe zdjęcia i oglądała wystawy. Tym razem znajdowały się plakaty przedstawień teatralnych oraz były prezentowane fotografie aktorów z Teatru Polskiego, które zostały zgłoszone do konkursu Empikfoto 2016.

Drukuj

„Lato w teatrze” - podsumowanie [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Tegoroczne otwarcie sezonu Teatru Pleciuga w Szczecinie było niezwykle huczne. Spektakle odbywały się przed i w teatrze. Inauguracja rozpoczęła się o 12.30 spektaklem „Szekspir - 5 po południu”.

Przed teatrem młodzież z Reska i Szczecina wystawiła swoją popisową sztukę, którą przygotowała w ramach przedsięwzięcia „Lato
w teatrze”. Przypomnę, iż edycja tego projektu związana była z obchodami Roku Szekspirowskiego. Widowisko miało na celu przybliżenie sztuk napisanych przez wielkiego dramaturga.

Z uwagi na to, że poznanie jego twórczości w pełnym brzmieniu byłoby zbyt trudne, wykorzystano cytaty i zestawiono tematycznie wokół słów kluczy, takich jak: miłość, władza, dobro, zło, prawda czy smutek.

Drukuj

Spotkanie w DPS Resko. „Przyszli” z Sienkiewiczem…” [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Po raz kolejny młodzież z Zespołu Szkół w Resku chętnie skorzystała z zaproszenia Domu Pomocy Społecznej w Resku i wzięła udział w „Dniu głośnego czytania”.

Było to ogromne przeżycie. Adrianna Szcześniak, Dominika Krohn i Wojtek Byndas czytali pensjonariuszom wybrane fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza. W ciszy wysłuchano przygód Stasia i Nel z „W pustyni i w puszczy” oraz Zbyszka, który został rycerzem Danuśki Jurandówny w powieści historycznej „Krzyżacy”.

Drukuj

Dzień Nauczyciela "na bogato" :) [FOTO]

włącz . Opublikowano w Aktualności

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela.
Młodzież z Zespołu Szkół w Resku stanęła na wysokości zadania, aby sprawić, by dzień ten stał się wyjątkowy dla wszystkich pedagogów.

Szkolne obchody DEN odbyły się 13 października. Na godz. 10.00 zaplanowany został uroczysty apel i wtedy też w hali sportowej zjawili się zaproszeni goście, przyjaciele szkoły. Zanim się on rozpoczął w pokojach nauczycielskich pojawiły się słodkości przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem pani Anny Szymańskiej.

Na halę nauczyciele przyszli w towarzystwie wybranych uczniów, nie wiedzieli, w jakim celu, bo to była kolejna niespodzianka przygotowana przez gimnazjalistów i licealistów.

Remont na Dąbrowszczaków dobiega końca [FOTO]

Remont na Dąbrowszczaków dobiega końca [FOTO]

21.10.2016 | Aktualności
Odsłony: 558
Kończy się, zapowiadany przez nas wcześniej, remont dróg, chodników i miejsc parkingowych na ul. Dąbrowszczaków.  Dzisiaj ustawiano lampy oświetleniowe. Remont dotyczył...   Pomimo, że prace nie zostały jeszcze całkowicie ukończone całość wygląda estetycznie i miejmy nadzieję, że...
RESKO - KOMOROWO. Wczoraj (20.10.2016) przed godz. 17 -stą, kierujący samochodem osobowym marki Opel zjechał z drogi i uderzył w... Do zdarzenia zadysponowano również zastęp straży pożarnej z OSP Resko. Do czasu odnalezienia kierowcy strażacy...
Tylko 24 proc. kierowców wie dokładnie, kiedy należy zmienić opony z letnich na zimowe. Blisko połowa polskich kierowców uzależnia wymianę...   Tylko 24 proc. badanych właściwie identyfikuje właściwy czas na zmianę opon - czyli wtedy, gdy...
Jest coraz chłodniej, pamiętajmy o bezdomnych

Jest coraz chłodniej, pamiętajmy o bezdomnych

19.10.2016 | Aktualności
Odsłony: 308
Zbliża się okres zimowy, a w związku z tym trudny czas dla osób pozbawionych dachu nad głową. Bardzo niskie temperatury,...   Poniżej lista miejsc gdzie można znaleźć schronienie: Stowarzyszenie MONAR, Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych „Markot...
Spotkanie z Melpomeną [FOTO]

Spotkanie z Melpomeną [FOTO]

19.10.2016 | Aktualności
Odsłony: 611
W środę 12 października uczniowie z Zespołu Szkół w Resku mieli okazję uczestniczyć w spektaklu, przygotowanym przez Teatr Polski w... Jednak wszyscy z niecierpliwością oczekiwali dzwonków, które nakażą znaleźć się na widowni. Spektakl jak wszystkie sztuki Fredry...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne